Düşünmeyi bilen var mı?

Soru açık sizce düşünmeyi biliyor musunuz? Yoksa size verilen bilgilere direk inanır mısınız? Dini ve Siyaset konuları özellikle!

Güncellemeler:
1. Güncelleme
2. Güncelleme

5|3
90|56

En İyi Kız Görüşü

• Düşünmeyi bilmek nedir? Önce bunu tanımlayalım. Bir konuyu tüm yonleriyle ele alıp değerlendirebilme, objektif bir sonuca varabilme yeteneği. Belki bazı konularda 1 tane objektif, 1 tane subjektif karara varılabilir. Bazı konularda da sadece subjektif bir sonuca varılması gerekir.. Düşünmeyi bilmek buysa, biliyorum diyebilirim.

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Gereksiz derecede açık düşünebiliyorum, fakat acı veriyor, (official search engine :google scholar)

3-5 kaynak bulmadan konuşmamak lazım ama her atılan taşı temizleyememek ve savuran insanlar ile muhabbet edemeyecek kadar sıkıcı olmamaya da dikkat et,
    Al sana konfüçyüs:
    Konuşman gereken kişiyle konuşmazsan kişiyi ,
    Konuşmana değmeyecek insanlara konuşursan sözcüklerini kaybedersin (buna değ ve eig seç seviye kasmam lazım, yetmezse daha konuşuruz)

0|1
    0|0
    • Ahaha sağlam cevapmış. Google'ın başka altyapısı var mı böyle?

• Konfüçyüs için teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 89

• 2|4
    0|0
  • Her konuyu mutlaka arastirir ve dusunurum.

Bu dün düsündügm biseydi hatta. Bilgi caginda insanların her duyduguna inanmalari cok sacma. Kabul edilebilir hazmedilebilir bir sey degil.

0|1
    0|0
  • çok sorgularım hatta doğru olduğunu bildiğim bir şeye tam inanamadıysam veya kafamda soru işaretleri kaldıysa kendimi ikna etmek için ciddi anlamda sınırları zorlarım.

0|0
    0|0
  • Biliyorum evet. Tarafsız bakabiliyorum ve sorguluyorum

0|2
    0|0
  • Dusundugum icin Türkçüyüm 😊

0|1
    0|0
  • Düşünmeyi biliyorum çünkü senin soruna ne cevap yazim diye düşünüyorum şu an:) güzel soru aynen

1|0
    0|0
  • insan ölene dek düşünmeye mahkumdur bana göre. ki bende bugünlere düşünerek geldik. akıl bahşedilmiş en büyük lütuf bence. onu kullanmadan hayvanlar bile hareket etmiyor artık.

0|0
    0|0
  • Düşünürüm

0|1
    0|0
  • Yok inanmam.

0|0
    0|0
  • e yani düşünüyorum öyleyse varım :dd

0|0
    0|0
  • dini açıdan , düşünmemi gerektirecek bir konu olmuyor genelde , Kuranı kerim ne derse o dur benim için.

0|0
    0|0
  • Biliyorum

0|0
    0|0
  • düşünürüm tabi

0|0
    0|0
  • Malım ben.

0|1
    0|0
  • Dusune dusune hasta olduk keske dusunmesek

0|0
    0|0
  • hayır. bana denilen şeyleri önce araştırman sorgulamam ve mantığını kavramam gerekir sonra inanıp inanmayacağıma karar veririm

0|0
    0|0
  • özellikle siyasi konularda bazıları düşündüğünü söyler ama inandığını düşünür , en azından araştırmayı bilecek kadar düşünebilirim.

0|0
    0|0
  • Öncelikle "direk" değil, "direkt". Ve evet, tabii ki düşünülmeli. Ama şu da var ki; düşünmemize sebep olan şey, çoğu zaman var olan bilgidir. Öğreniriz, düşünürüz, doğruluğunu yanlışlığını belirler ve karar veririz.

0|0
    0|0
  • Düşünürüm.

0|0
    0|0
  • düşünmeyi biliyorum. tartışmaya açık değilim. bilgilerim benim işime yarıyor. diğer insanlarla paylaşma gereği duymuyorum. herkes kendi g*tünü kurtarsın diye bir söz vardır.

0|0
    0|0
  • doğru mudur bilemem zaten kime göre neye göre ama çok düşünürüm ve düşünmekten aşırı zevk alırım ama bazen bu kadar düşünmek çok sıkıntı oluyor sürekli stres gergin ruh hali ve dikkatsizlik uyku kaçırma gibi şeylere neden oluyor kararsızlık çok yaşıyorum her boyutunu düşündüğümden emin olamıyorum bilemiyorum durum kötü görünüyor ama beni rahat bıraksalar saatlerce düşünebilirim

0|0
    0|0
  • Dusunuyorum tabiki!

0|0
    0|0
  • Yok bilmiyoz

0|0
    0|0
  • mantıklı gelirse beni düşündürür siyasetle ilgilenmem ama dini konular bazen şaşırtıyor.

0|0
    0|0
  • düşünüyorum ve işin içinden çıkamıyorum :D

0|0
    0|0
  • Düşünürüm, düşünmekle kaalmayıp araştırır sorgular "fikir" üretirim

0|0
    0|0
  • Düşünürüm ve sorgularım

0|0
    0|0
  • düşünüyorum kesinlikkle aklım var nasıl olduğuna kafa yoruyorum takıldığım birşey olursa yargılıyorum dogmatik bir düşünce sisteminde değiliiz çünkü

0|0
    0|0
  • Karışık Konular bunlar

0|0
    0|0
  • Siyaset hakkında düşünmeye zamanım yok. Dinim hakkında da evet düşünmesini biliyorum.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    59

Erkekler Ne Diyor 55

• Şimdi buna herkes düşünürüm araştırırım aklım var diye cevap verir. Lakin bir hususta kişi ile tartışmaya girdiğinizde ekseriyet ile görmekteyiz ki hep bir tarafcilik yüzeysel bir kabullenme vardır. Özellik ile din konusunda ne inandığının gereğini nede onu red edenin red nedenlerini bile bilmeden kabul edilmişlik vardır hep. Ama insanlar hep düşündüklerini idda ederler.

0|1
    0|0
  • İnanırmıyım sence hahah

0|1
    0|0
  • herkes düşünüyorda kendisine ögretildigi şekilde düşünüyor. ve dedigin konularda özellikle :D

1|1
    0|0
  • Bana söylenen her bilgiyi sorgularım araştırıp düşünüp mantığıma uygun bir hale getirip öyle inanırım böylede olması lazım

0|1
    0|0
  • Yeni bir bilgi alınca bunu araştırırım. Körü körüne her söylenene inanmam. Düşünmem ve mantığıma uygun olmasını beklerim.

0|0
    0|0
  • Ben düşünebildiğime inanıyorum.

0|1
    0|0
  • Var bro

0|0
    0|0
  • İnsanların çoğu düşünmezler sadece belli paradigmaları takip ederler o paradigmalarda çoğu başkalarından, kültürden gelmektedir. Düşünmek insanın yapabildiği en yüksek fonksiyondur aslında herkes zihnine giren istediği şeyi onaylayıp, reddedebilir fakat çoğu insan öylece girmesine izin verir ve bilinçaltı o doğrultuda kişiye duygu üretir ve kişi o doğrultuda bir hayat yaşar.

0|0
    0|0
  • Ülkenin genel geçer degerlerine sen de sahipsen dusunebildigini iddia etmen gülünç olur.

0|0
    0|0
  • Sorgularım her şeyi.

0|0
    0|0
  • Biliyorum

0|0
    0|0
  • Hayır araştırıp düşünen birisiyim

0|0
    0|0
  • çok düşünmek iyi değildir zarar veriyor insana, evet yaptım ordan biliyorum saç döker

0|0
    0|0
  • düşünürümmm tartarım tabiki

0|0
    0|0
  • bilmiyoruz

0|0
    0|0
  • Yokk

0|0
    0|0
  • Düsünen arastiran biriyim.

0|0
    0|0
  • biliyoruz.

0|0
    0|0
  • Var knk

0|0
    0|0
  • Mantık yönünden aşmış birisiyim.. Bu yönde egom da var evet.

0|0
    0|0
  • Çok pis düşünürüm kendime soru önergesi veririm sürekli

0|0
    0|0
  • Düşünebiliyorum evet :D

0|0
    0|0
  • Hayır ilk önce beynimde tartarım sonra süzgeçten geçiririm ve sonra yerim ;)

0|0
    0|0
  • Bu soruya ben düşünmem veya düşünemiyorum gibi cevap verecek insan olmayacağını sen düşündün mu?

0|0
    0|0
  • Dine direk inanırım. Bin yıllardır var olan gerçeği biz mi değiştirces mk?

0|0
    0|0
  • Düşünmeyi biliyorum hemen inanmam

0|0
    0|0
  • Tanrı aşkına tabi ki herkes düşünüyor, yorumluyor.
    Ben düşünmüyorum diyen var mı? Yok çünkü herkes her şeyin farkında ve biliyor.

Soruna gelirsek, evet, kimse düşünmeyi bilmiyor.

0|0
    0|0
  • Şu zamana kadar en çok sevdiğim özellik.. Düşünmeyi bilirim.

0|0
    0|0
  • Düşüncelerin en güzeli Senin beni düşünüp düşünmeyeceğini Düşünürken Düşünmek diye düşünüyorum ya sen?

0|0
    0|0
  • Düşünmeyi bilirim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25
Yükleniyor...