Atesitler yazabilir mi?

Ateist birinin düşüncelerini çok merak ediyorum. Merak ettikleriniz varsa islam ile ilgili konuşalım. (Müslümanım)

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• islam hakkında muhtemelen senden fazla bilgim var

1|1
    0|0
    • Bu kadar egoist olmaya

• kesin konuşmadım tahminimi belirttim ki bu tahmin çoğu durumda doğru çıkıyor.

• dinleri araştırıp ateist olmadım kendimi bildim bileli ateistim araştırma yapmamın sebebi genel olarak inancın nasıl ve neden ortaya çıktığına ilişkin merakım oldu.

En İyi Kız Görüşü

• Ben beni yaratan bir varlık olguna fakat onun bizler için kitap gonderdigine inanmıyorum. Yani çok saçma değil mi bu kitaplarin ilk insanlar yaratildiginda değil de sonralardan gelmesi. Ayrıca neden 1 değil 2 değil 4 tane? Belki seneler sonra bir din daha çıkacak insanlar ona inanacak. Benim için şudur olay ; birisi çıkıp ben peygamberim dese inanilmayacagi gibi geçmişte de durum aynıdır. Dinler bir insanın kitap yazıp belli kitleye hitap edince farklı kişilerin de kendini kanıtlama çabasından başka birşey değildir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• De haydi de here lo ordan

0|0
    0|0
  • Ateistim, bana allahın varlığını kanıtlar mısın?
    Bu arada cümlemizin kandili mübarek olsun.
    Amin ya rabbel alemin.

1|0
    0|0
  • Allah var ise nerdedir? Bulunduğu mekanı yaratmış mıdır yoksa o mekan hep var mıydı?
    Yaratmışsa daha önceden nerdeydi
    Varsa sonsuz olan birtek Allah değil mi?

0|0
    0|0
    • Allah c. c insanlar gibi yer ve mekanlarda bulunmaz. Onun sahip olduğu özellikler insanı özelliklerden kat ve kat daha fazladır. Allah her yerdedir. Yukarda demekle kalınmaz. O yarattığı her canlıyı gören duyandır.

• @scorpion026 sorgulamadan inanmak kadar saçma değil emin ol

• Sorgularken herseyi madde gibi gormemelisin

• söyle

0|0
    0|0
  • i. hizliresim. com/R36q3Y. jpg

0|0
    0|0
  • Hic ugrasma burdakiler haksiz olsa bile kivirmaya calisir hep

0|0
    0|0
  • görünmez varlıklara inanmayı reddediyorum bukaadar basit bunun üzerine konuşacak hiçbirşey yok insanlığın büyük bir yanlış içerisinde olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Burda beynini görmüyosun diye biseyler söylemek istemiyorum. şu an görmediğin o kadar çok şeye inanıyorsun ki farkında değilsin. Sadece Allah'a karşı geliyorsun. Saygı duyarım kendi görüşündür

• beynini görmüyorsun diyen bir insanla soyut somut kavramları tartışamam. üzgünüm bu konuda çok bilgisizsin.

• Beynini görme ihtimalin yok. Çünkü kendi beynini sana göstermeleri imkansız. Göz beyinden komut alan organlardandır. Yine bir insan beynini gorebilirsin. Fakat akıl çok başka bir şey. onu goremezsin. Onun varlıklar uzerinde ki etkisini görürsün. Allahı da canlılar uzerinde etkisiyle görürsün. Hayırlı kandiller

• Eşhedu en la ilâhe illâllah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve resuluhu

hadi yine iyisiniz lan ateistler müslüman oldunuz sayemde :D

0|0
    0|0
  • baş örtülümüsün yoksa tesettürlümüsün

1|1
    0|0
    • Tesettürlüyüm

• Hakkını helal et o zaman ne diyim. Ben bir an o düşünceye kapıldım. Yine sen ne yapacağını bilirsin fakat dedigim gibi tek çöp kibrit yandı diye diğerleri ise yaramaz diye çöpe atma herkes bir değil. Oyle olan insanları Allah ıslah etsin

• @elfidaleyl sende millete bulaşma aşşağıda bulaşmışsın. boşuna uğraşıyorsun artık insanlık insan değil insanların birbirne karşı ne hoşgörüsü ne saygısı yok. karşıdakini alttan alma olayı yok. herkes bilmiş herkes bilge kişi. Ha yok diyen mallarımız hayatında bir kişiyi mezara gömse eliyle yeterki o çukura o ölü bedeni koysun heleki en sevdiği kişiyse bir şeyler anlar artık. hakkım yok bu arada varsa da helal olsun.

• sana bir soru sorarım islamdan koşarak çıkarsın

0|0
    0|0
  • Ateist degilim
    Lakin benim de guzel bir sorum olacak

Var olduğuna inanmadigin bir şeyi ararsan bulamazsın

Niye arıyorsunuz?
    İnanma bitsin

0|0
    0|0
  • Allah yok din yalan

0|0
    0|0
  • Konuşalım?

0|0
    0|0
    • Merak ettiklerinizi sorun gibisinden demek istedim

• Çok ozur dilerim demin kullandığım güzel insan kelimesi icin. Allah belani vermiş ateist olmuşsun sonunda cildirttiniz.

• ateistler kendini bişey sanma çabasında olanlardır ama döneceklerı yol bellı Allah affetsin onları

0|0
    0|0
  • nedir merak ettiğin?

0|0
    0|0
  • Budizm ben :)

0|0
    0|0
  • beni yarattıgı söylenen bir varlığa tapma gereği duymuyorum ayrıca en güzel ibadetin vicdan oldugunu düsünüyorum. Sadece kendi emirlerini yerine getirmediğim icin beni cehennemle tehdit eden bir varlığada inanmıyorum. Temiz bir vicdan kocaman bir kalbiniz varsa gerisi hikayedir;)

0|0
    0|0
  • bende gavurum panpa g. tüm abdest tutmuyo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bir ateistle bir teistin yani dincinin tartışması kadar mantıksızca yapılabilecek bir başka tartışma türü daha olamaz. o yüzden bence hiç bulaşmayn.

0|0
    0|0
  • İslama karşı merağım yok.

0|0
    0|0
  • Umarım şüpheye dayalı arayış içinde değilsindir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...