Artık bu durumdan çıkmak istiyorum?

Arkadaşlar 4 senedir namaz kılıyorum oruç tutuyorum ibadet yapıyorum ama geçen sene bir sürü şey oldu din ile ilgili. Ben gerçekten dinime çok bağlıyken işte kadını dövün ayetini gördüm erkeğe 4 eş hakkı cennette huriler falan bunlar beni sahiden çok üzdü ve ibadetimi yerine getirsemde bunlar 1 snedir çıkmıyor aklımdan ve ben artık dayanamıyorum ibadetim zayıfladıkça günaha itildim. Önce sevgilim oldu pek bir şey yaşamadık ama yinede el ele falan değdi yani sonra mast yapmaya başladım bunu yazarken bile utanıyorum ve şimdi de bu mast illetinden kurtulamıyorum dini inancım zayıfladı ne yaptıysam kuvvetlendiremiyorum biraz yine yapma isteği gelse bu okuduklarım bana engel oluyor artık böyle yaşamaktan çok sıkıldım bazen sürekli ağlıyorum ve keşke hiç kız olmasaydım diyorum erkekler hep şanslı diyorum bazen ibadet yapasım gelmiyor bazen geliyor kafam çok karışık ben ne yapacağım lütfen fikri olanlar yorum yapsın boş boş konuşcaklar yazmasın.

Güncellemeler:
güncel

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Sen tamamen yanlıs anlamıssın erkegın 4 kadınla evlenmesı su sekildedir ilk önce nikahlı karısından ızın alır ve korunmaya muhtac olan kadınları evıne alır cünkü nikah olmadan bir erkegın ve bayanın beraber yasaması mumkun değildir. Kadınları dövme konusuna gelirsek sen orda eksik okumussun Nisa süresinde 'taatsizliklerinden (baş kaldırmalarından) korktuğunuz (kadınlara) ise (önce) nasihat ediniz. Ve (sonra da) yataklarında yalnız bırakınız. Ve (hâlâ itaat etmezlerse) onlara vurunuz' öldürün veya komaya sokun demiyor kısacası aldatan veya gözü dışarda olanlara müdahele edin diyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• NİSÂ-34: Allah'ın bazısını bazısına üstün kılması nedeniyle ve mallarından harcamalarından ötürü erkekler, kadınlar üzerinde hüküm sahibidirler. (Ama öte yandan da) saliha kadınlar; gönülden boyun eğenler ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri (hakları), kocasının bulunmadığı zamanda koruyanlardır. Baş kaldırmalarından endişelendiğiniz kadınlara (önce) öğüt verin, (etkili olmazsa) onları yataklarında yalnız bırakın, (o da olmazsa, son çare olarak sınırları aşmamak şartıyla) onları (iz bırakmayacak şekilde, suçlu oldukları hasebiyle) dövün. Size itaat ederlerse sakın aleyhlerine yol aramayın. (Unutmayın ki) Allah (hepinizden daha) yücedir, büyüktür.)
    Kardeş ayetin tamamı bu ve dikkat edersen direk kadını dövün demiyor. sende kendimi gördüm bir an. ama böyle durumlarda şunu düşünmek lazım:allah beni kendine yakınlaştırmak için sorgulamama sebep olacak şeyler çıkarıyor önüme. kesinlikle ibadetlerini bırakma ve bol bol dua et. bu mübarek günde allah dualarımızı kabul etsin inşallah. bir de Buralara çok girme bilen bilmeyen herkes konuşuyor kafa karışabiliyor o yüzden. rabbim hepimize doğru yolu göstersin inşallah.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kadınlar Allahin emanetidir onlara iyi davranin.
    Cennet annelerinin ayaklari altindadir bilmem neleri okurken birşey demedin? Erkekler hak eder hurileri tabiki dünyadaki kezbanlara mi kalicaz:) kurani bile tam bilmiyorsun normal ayet gormussun. Onun icerisiginide arastirdinmi he :)

0|0
    0|0
  • Şeytanın Vesveselerine Zayıf İradesi İle Teslim Olan...

1|0
    0|0
  • allah bizi bu dar kafalı moronlardan korusun.
    okuduğunu anlayamayan yorumlayamayan beyinsizlerden korusun

0|0
    0|0
  • kuran'ı allah değil bir insan dahada önemlisi bir erkek yazmıştır bunu görmeye başlamışsın korkma için rahat olsun muhammed bir yalancıydı din bir palavra.

0|0
    0|0
    • Ruh hastasisin %100

• @_Melike18_ allah'a inanmıyorum diye bir şey mi dedim ben? ben muhammed'in allahla konuştuğuna inanmıyorum dedim. bir allah varsa muhammed'in halini düşünmek bile istemiyorum :D en büyük ceza allah üzerinden iftira atmak.

• Ya kafanda sorun mu var? Allaha inanıyosan onun peygamberi için yalancı diyosun? iftira mı bu anladığımı söylüyorum

• Sen sadece sonunu okumuşsun bütün olarak okur isen neyin ne olduğunu daha iyi anlarsım orda namaz kılmayınız ibareside var bütün olarak görür isen anlarsın ;-) kafana da takma

0|0
    0|0
  • çıkarsın

0|0
    0|0
  • Bana ulasirmisn sana dinin kadınlara nasıl değer verdiğini anlatim

0|0
    0|0
  • Kim 4 kadınla evleniyo bu zamanda. Sen ibadeti yap. Mast günah değil niye günah olsun zina mı yapsın millet.

0|0
    0|0
  • zikir çek kardeşim ayrıca kadını dövün demez geleneksel çevirilerde öyle çevrilmiş 4 eş ise savaşlarda erkek saysı çok azaldığı için diye biliyorum ayrıca cennette her isteen istediğine kavuşur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Gerçekten çok üzüldüm... Rabbim doğruyu tekrar göstersin sana inşallah... nefsine yenik düşme bol bol istiğfar et... Tövbe et Allah'a yönel şeytana uyma...

1|0
    0|0
  • Kuzum bana özelden yazarsan yardımcı olabilirim böyle konuları erkek içinde konuşmak doğru olmaz

1|0
    0|0
  • Kuranı işlerine geldiği gibi çeviren kesimlerin yarattığı korku ve algı. Kadın erkek eşittir net. Erkeğin tek fazlası fiziksel kuvvetidir. Onuda kadını ve ailesini korumak için verilmiştir. 4 eşlilk palavra inanmıorum. Çok eşlilik başka bir durum için söylenmiş olabilir. Kadınlar duygusuz varlıklar değillerdir erkeklerden çok daha fazla acı çekebilirler üzüldüklerinde yaratılışı hassastır. Allah bu kdr hassas bir varlığın üzüleceğini bile bile 4 eş alın dövün der mi sence? İslamı yüzlerce yıldır kurtaramadık o tür düşünen insanların elinden yazık...

1|0
    0|0
  • Sanki bunları ben yazmışım gibi sen kimsin yav?
    Aynılarını bende düşünüyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...