Türk erkekleri askerliği beceremiyor mu?

Rus askeri yıkıyorlar ortalığı ama bizim askerler 30 senedir yenemedi şu PKK denilen örgütü. Son 2 haftada 21 şehit vermişiz yazık

Güncellemeler:
*Rus askerleri
Ortalığı karıştırma amacıyla sormadım, öyle amacım olsaydı daha aşağılayıcı ifadeler kullanırdım ama benim amacım provokasyon değil

Benim amacım bize çok güçlü olarak tanıtılan ve erkekliklerini yüceltmek amacıyla en iyi savaşçılar biziz denilen bir ordunun neden böyle ağır kayıplar verip durduğu ve ciddi neticeler alamadığı

0|1
24|56

En İyi Erkek Görüşü

• Bunlardan bir cacık olmaz :D haklısın valla. Bunlar gazla çalışıyor

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Acemi eri pkk karsisina cikarirsan tabi beceremez.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 55

• Turkiyede Askeri planlar zayif askerler acemi silahlar kötü. Amerikan silahlarina bak mesela son teknoloji. Call duty seki gibi Nisan alma yerleri falan var cam gibi Nisan yeri. Türklerde bir asker fazla onun dişinda bir farki yok kötü askeriye. Ve iman yok iman. eskiden imanla kazanirdik. Simdi iman bile yok nwyle kazanicaz

0|1
    0|0
    • Peki PKKnin silahları çok mu güçlü onlarda helikopter gibi şeylerde yok

• Onlarda zeka var. kahpelik var. pusu atarlar arkadan vururlar. Mertçe savasmazlar

• @eşekliprens111111 abi aynısını dedim bir tane pkk taraftarına ,
      adam şunu demişti , "Siz çokmu mertsiniz jetlerle tanklarla helikopterle geliyorsunuz"
      adama şunu demiştim , "Sizde sahaya inecek yürek olsaydı bu teklifi yapabilecek , merak etme kocum sizinle bunlarsız aynı koşullarda savaşmaya razı olan milyonlarcası karşında bulurdun"

• Biz PKKya yapacağımız her operasyonu amerikaya bildirmek zorundayız.. Yoksa "soykırım yapıyorsunuz" gerekçesiyle bize saldırmakla tehdit ediyor..
    Haber verdiğimiz zaman da o bölge boşaltılıyor, boş dağları bombalıyoruz..
    Sence bu şekilde PKK biter mi?
    Karşımızdaki asıl düşman siyonistler.. PKK sadece kukla..
    Ayrıca o çok beğendiğin rus askerleri el kadar çeçenistanla başa çıkamadı..

0|1
    0|0
  • bizim askerler iyi eğitilmiyor o elin pkklılarını kaç aydır kuzey ırakta eğitim gördü amerika tarafında. Bir de şu var biz ülke olarak askeriyeye önem vermiyoruz. Ne çelik yelek ne kask ne dizlik var. Kuru kuruya gidiyoruz. Bu ülkede askeriyeyi de bitirdiler komutanda olmayınca böyle oluyor. Barış sürecini savunanlara laf edin yoksa bu kadar yoktu pkk ben tüm komutanları dinledim hepsi şikayetçiydi akpnin doğuyu pkkya teslim etmesi oldu. Zaten bu barış sürecinde van kalesinde koskoca pkk paçavrası astılar ne bir asker ne de polis gitti. Sosyal medya olsa gidip baskın da yapmayacaklardı da neyse

0|0
    0|0
  • Pkk , Türkiyenin yöneticileri için en önemli siyaset malzemesidir. Halkın sorgulamasını engeller , dikkatini dağıtır, korkmasını ve idarecilere taparcasına inanmasını sağlar.

Dış güçler bölgenin verimli kullanılmasını , insani gelişimi engellediği için pkk yı destekliyor. Ciddi rakamlarda uyuşturucu , kaçakçılık ve kadın ticaretinin içindeler.

Pkk dış güçlerin kurduğu ve desteklediği bir örgüt. İnsan , para ve silah desteği yapıyorlar. İçerideki siyasilerin de gündem malzemesi için kullanıyor. Asker yapısıyla alakası yok. Büyük orta doğu projesi için bitmesi istenmiyor, Türkiye güçlenmemeli.

0|0
    0|0
  • Askerle alakası yok başımızda putin gibi bir lider olsa ülkesini seven asker kökenli (osman pamukoglu gibi) bir haftada kökünü bile kazırlar ama işte yok yok yok yok yok yokkkkkkk delirecem ya böyle bir ordu var elimizde ama genel kurmay başkanından tut ülkenin başındakilere kadar becerekli vatanını seven tek bir adam yok lanet olsun ki...

0|0
    0|0
    • Peki amaçları nedir vatanlarını sevmiyorlarsa

• koltuk sevdası ve milliyetçi olmayan duygular? araplığa özentilik var olay bu yani kendinlerini türk gibi hissetmeyen herkes bu ülkede başta

• Birincisi askerin değil askeri yönetenleri suçu. İkincisi ben askerlik yaparken gördüğüm; eskiden askere giden adam olur dönerdi şimdi binbir çeşit fırıldak öğreniyor. Üzülmüştüm gençliği o halde görünce, değil savaşa tuvalete bile gitmezdim bizim karakoldaki askerlerle.

0|0
    0|0
  • aptall mısın yoksa aptall ayağına mı yatıyosun?

1|2
    0|0
    • Keşke ben aptal olsamda siz askerler yedi cihana hüküm etseniz ama daha kendi topraklarınızı koruyamıyorsunuz

• yok anladım. sen harbi aptallsın

• Neyse zorlama ne de olsa cevap veremeyeceksin

• Terörün askerlikle savunma ile hiç bir alakası yoktur.. Terör tamamen siyasi bir algıdır.. Teröristte kuklası.. Asker en üst rütbeden en alt rütbeye kadar emir komuta ile hareket eder.. Emir almazsan yapmazsın alırsan yaparsın.. Kafana göre bir yere gidip terörist öldürşm diyemezsin.. Gidersen çok büyük ceza alırsın.. Siyasi emeller uğruna harcanırız. Ben anlamam siyasetten ben ölmeye öldürmeye eğitilmişim.. Öldürmek için değil de ölmek için beklersen elbet başarısız olursun. Harpte kalleşlik yoktur. Bu sebeple askerlere kalkeşlik yaptırılmaz. Biz klasik harp içerisinde değiliz tamamen aklın akılla savaştığı bir olayın içerisindeyiz. Emir komuta ile çalıştığımız içinde onlar gbi kalleş hareket edemeyiz. Görmeden hareket edemeyiz. Görünce üstlerimize bildirirz. Emir gelirse öldürürüz..

0|0
    0|0
  • ne kadar çocukca bir düşünce yapısı ile özetlemiş durumu :D durum sanki beceri meselesi

2|1
    0|0
  • dünyanın en iyi hava pilotlarının türkler olduğunu biliyormusun peki? istesek pkk denen bir şey kalmaz ama bitittirmiyorlar işte. bunu anlayacak kapasiten olmasını beklerdim...

www.millibirlikhaber.com/.../haber2145.jpg

www.haksozhaber.net/...ursuna-dizdirmis-24240h.htm

biraz araştır sonra yorum yap bacım. dünyanın hiç bir yerinde terörüst öldürdü diye cezalandırılan ülke askeri yok! nasıl bir ülkede yaşadığımızıda gör!

0|0
    0|0
  • Boş yapma bordo bereliler dunyaya bedel.
    Pkk serefsiz devlet yuzunden bitmiyor. 1999 2000 yillarnda hic sehit varmiydi?
    Orosp rte geldi sehitler oldu artmaya basladi.
    Devlet isterse kokunu kurutur pkk nedir ya? Hadi 5 binlok ordusu bar nedir yani? Koklerini kurutur. Askerler telsiz kapatip savasiyor biliyomsn? Komutanlar vur emri vermedigi icin.

0|0
    0|0
  • Sana önce burdan yazıklar olsun diyorum. Hiç mi okumuyorsun bir şeyler? Bu sene içinde 800 e yakın pkk etkisiz hale getirildi. Hiç mi utanmıyorsun bunu demeye? Sen şu an güvendeysen bu sınırdaki mehmetçik sayesindedir. neden kendini gizli yaptın bu arada? Korktun mu? Eğer sıkıyorsa façan al eline silahı sen gir bakalım çatışmalara. O zaman anlarasın belki.

1|0
    0|0
    • 1985 den beridir her gün 200 ile 900 arası pkkli etkisiz hale getirildi haberiyle bir şey olmuyor görüldüğü gibi
      Bu kafayla 2050 yılında da pkk bitmez

• Bunların sebebini Türk askerine bağlayamazsın sen tamam mı. Kendine gel.

• PKK bitirilmek istenmiyor. Zorunlu askerlik kaldırılıp profesyonel orduya geçilmeli daha az askerin şehit olması için.

1|0
    0|0
  • Sağa sola sataşıyorsun ama akıllı olmadığın apaçık ortada. Kendini savunmak yerine bunu ni düşğn istersen.
    Soruna gelince sen sadece pkk ile mücadele ettiğimizi mi sanıyorsun. Bu mücadele tek yönlü mü? Sadece askeri zaferle mi çözülür? Sorundan anladığım kafarıyla öyle sasanıyorsun ve işte bu yüzden aklı melekelerinin doğru çalışmadığı belli. Ya da oşaylara çok uzaktan bakıyorsun.
    Senin asıl sorununun etkeklikle olduğunu sanıyorum. öyle tahmin ediyorum ki şu aşağılık kompleksi olan feministlerden birisin. Veya Türk değilsin..

0|0
    0|0
    • Feministim ve ortada olan şeyleri söylüyorum. Ben isterim keşke sizin söylediğiniz gibi güçlü bir ordumuz olsaydı ama ne zaman haberleri açsam hep ölüm.

Evet PKK ile mücadele ediyoruz onların arkasında birileri olsada.

Kurtuluş savaşında Yunanlıların arkasında İngilizler vardı. Şimdi arkalarında İngilizler var diye aslında Yunanlılarla mücadele etmedik mi?

Akli melekelerim öyle çalışıyor ki bazılarının hoşuna gitmiyor zannediyor ki müthiş gücümüzle yıkıyoruz ortalığı

• Rusya ya karşı gruplara Amerika destek verirken.
    Örneğin afganistanda yerin dibine girdi.
    Avrupa ve Amerika sosyet rusyanin yıkılmasından sonra destek vermez oldu.
    Turkiyedeki terör örgütlerine
    Amerika, Almanya, Fransa, Hollanda, Rusya, İran, İngiltere, Ermenistan maddi manevi desteğini esirgemiyor.
    İstihbarat ve strateji sağlıyor.
    Ayrıca ölen askerler genellikle tuzakla öldürülüyor.
    Tuzak var diye girmeyelim mi kendi topragimiza?

0|0
    0|0
  • Askerin değil, bugüne kadar ki yöneticilerin basiretsizliği. Çiller'i sevmem ama bu durumdan tenzih ederim...

0|0
    0|0
  • PKK savasmiyo o yüzden bitmiyo kalleslik yapıyor direk savaş için gelseler biticek Türk askeri çok iyi beceriyo rahat ol sen

0|0
    0|0
  • Bu nasıl sacma bir sorudur allahım bu beyinle nasıl yaşıyorsun sen

1|1
    0|0
  • Isin icinde baska seyler var cunku. Pkk dan nemalanan dis gucler ve devlet icinde belli basli kurumlar ve kisiler var. Orda catisan askerler sadece birer piyon. Ayrica saklanip sirtindan vuran p. c kurulariyla mucadele ediyosun. Dusman karsinda olsa ne yapman gerektigini bilirsin. Burda durum cok farkli.

0|0
    0|0
  • asimetrik savasta bu kadar basarili ikinci duzenli ordu yok dunyada... pkk baska bir ulkede olsaydi coktan devlet kurmustu... sen sunu bile yazabiliyorsan o insanlar sayesinde yaziyorsun ama tabi farkinda degilsin...

0|0
    0|0
  • Her şey o kadar basit olsaydı ohooo Türk askerleri dünyanın en iyi askerleri sıralaması yapsan ilk 3te 1 ve 2. liği zorlar öyle aciz görme askerlerini. Senin o PKK dediğin şerefsizlerin arkasında kaç ülke var biliyor musun cici kız

0|0
    0|0
  • Şu andaki mevcut durumu bilmiyorsun herhalde. Adamlar şehrin içine tüneller kazmışlar yer altında. Apartmanların içine girmişler, oradan savaşıyorlar. Kaldı ki Rusya'nın nesi varmış ki? Osetya'ya mı ne girdi bir kere onda da tanklarını unutmuşlar orada bir yerlerde, öyle bayağı dalga geçilmişti.

0|0
    0|0
    • O mevcut duruma nasıl izin veriliyor? Güçlü (!) ordumuzun topraklarında istedikleri her şeyleri yapıyorlar tünel kaz, okul yak, kimlik kontrolü yap... yazık sadece

• kalleşliğe hangi asker dayanabilir? bacım çocukları heryerde canlı bomba ve bomba düzeneği kuruyolar bilgin yoksa söyleyim dünyanın en iyi askeri bizde ve dünyanın en güçlü üçüncü ordusuna sahibiz biz o kahbeler gibi kalleşlik yapmıyoruz ve savaştıklarımız kahbece saldırıyo

0|0
    0|0
    • Erkekliğinizi yüceltmek için mi en iyi asker bizleriz diyorsunuz? En iyi askerin bizde olduğuna dair büyük bir kanıt verebilir misin belki o zaman inanırım

• birincisi erkekliğimizi yüceltmek için değil ben sana en iyi asker benim demedim dünyanın en iyi askerini biz eğitiyoruz ve bu asker her baba yiğitten olmuyor dünyada güven atışı yapabilen tek ülkeyiz amerikanın düzenlediği yarışmalarda 4 defa üst üste birinci olan bordo bereliler buda dünyanın en iyi askeri bizdedir 100 kişiden 1 kişi olabiliyor bordo bereli eğerki bu vatanını bu askerler tarafından kurtarıldığına inanmıyorsan git kendin kurtar yarım elmanla rus kızlarının askerleri gibi değilsin evinde yemek yapan birisin kalkmıs bizlere ve askerlerimize laf ediyorsun ettirmem popon yiyosa gitte sen kurtar bakalm bu vatanı

• Şanlı TÜRK ordumuz tek pkk karşı savaş verse dediğin doğru ama kaç pkk geldi geçdi çok basit yazmışsında o kadar basit değil

0|0
    0|0
    • Neden ki? Pkk militanlarının yanında hayalet silahlı güçler mi ateş açıyor askere? Bizimkiler çok iyi nişancı çok iyi askerse onları gayet rahat avlar

• Bilmediginden sana oyle geliyor.. bizimde basimizda rte yerine putin olsaydi istedigimiz sonuclari alirdik. asker emir almadan hareket edemez napsin adamlar

0|0
    0|0
    • Mesela asker önünde bir terörist grubu görse direkt saldıramaz mı

• Peki asker emir alana kadar onlar saldırsa ne oluyor

• Iste dedigin gibi kayip veriyoruz

• Sizin hakkıyla becerdiginiz bir is var mı?

0|0
    0|0
    • Soruma soruyla cevap veriyorsun da bari güçlü bir soru sor

• Amca cevap veremiyorsun işte üste çıkmaya çalışma :)

• " Kappe içerden olunca kilit tutmaz " demiş Dede Korkut.

1|0
    0|0
  • ülkemin güzel insanları benim askerime vatanıma atalarıma laf atanın kıçını keserim askerliğimi yaptım 15 tane terörist öldürdüm.

1|0
    0|0
  • kabalaşmayacağım yıllardır devleti yöneten ak parti askeri polisin elini kolunu bağladı ver tam yetkiyi askerlerimize bak nasıl temizliyolar pkklıları hrm pkk lı şerefsizler karşımıza çıkıptamı savaşıyo hep kalleşçe ya pusu atıyo ya bomba tuzaklıyo

0|0
    0|0
  • Askere yetkiyi zamanında vermezsen olmuyor bu işler.
    teröristi görüp vuramadıgımız dönemler oldu bu ülkede

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 23

• Sen hicbir sey bilmiyorsun bence isteseydi onlar diye bir sey olmazdi degil olurdu biri gider biri gelirdi biri gider biri gelirdi daha bilmedigin bir sey baskalarinin onlara yardim da bulunmasi bildigin yardim da bulunuyorlar sen rus diye bir sey söylüyorsun da ruslarin nasil onlarla ilgilendigini görmüyorsun sanirim cahilsin cahil bilmeden bir daha bir seyler söyleme

0|0
    0|0
    • Çok şey biliyorum diye bir iddiam yok çünkü savaş benim alanın değil

Düşündüğüm şey Dünyanın en güçlü 3. ordusu diye tanıtılan Türk erkeklerinden oluşan bir kara gücünün neden bu halde olduğu. Görünen köy kılavuz istemez misali bir durum var ortada

• Evet bu söyledigin bordo bereliler icin gecerli bordo bereliler icin gecerli nasil bunlari görmüyorsunuz

• Türk ASKERLERİNE kurban ol sen tamam mi? Sen yataginda horlayarak uyuyasin diye savaşıyorlar onlar. Nankör gerizekali. Bizden 1 sehit PKK dan 10 leş. Yani beceriyorlar. Kendilerini koruyamiyorlar degil korumuyolar. Sirf sizin gibi gerizekalilar icin kendilerini korumuyorlar. Sizi düşünüp delicesine canlarini tehlikeye atarak savasiyorlar. Turk kizlari cok mu nankor? Rus kizlari boyle degil!!!

0|1
    0|0
    • Sürekli 1 askere 10 pkk olsa PKK falan kalmazdı kaç senedir bitmedi savaş. Türk askeri sayısı kat kat fazlayken hep 10 pkk diye gitse Pkk kalmazdı. Haberlerde halk ayağa kalkmasın diye yanlış verilen bilgiler diye düşünüyorum

• Koskoca TÜRKİYEM salak senmi akıllısın? Git biyerden atla..

• Cevap veremeyince sıkışınca bu kadar cümle kurulabilirdi :)

• Her şeye burnunuzu soktuğunuz yetmedi şimdi de askerliklerine mi laf etmeye geldi sıra
    Kullanmanı tavsiye ederim
    http://i.hizliresim.com/pPYL30.jpg

0|1
    0|0
  • Herşeye bu kadar basit bakmasanız. Sadece eline silahını alıp savaşmakla olmuyor bu iş. PKK gerçekten bitirilmek istendimi ki hiç? Ve bir de pkknın arkasında ki güce bak. Bu adamlar onca silahı bombayı şunu bunu bağış toplayıp almıyorlar herhalde. Yahu meclisin göbeğinde bile pkklılar var bu ülkede

0|0
    0|0
  • Bu konuda bir tek askerlerin mi rol oynadığını zannediyorsun?
    Kendini geliştirmeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Bu sadece pkk dan ibaret değil malesef toplumun içine bile sızmış bir durumda Allah ıslah etsin şehitlerimizinde ailelerine sabır versin ne diyelim inşallah kökünü kazıyacağız ama zamanla

1|0
    0|0
  • Doğuya tevçcrübeli asker doğru dürüst gönderilmiyor, cahil tecrübesizleri koyup bir sürü şehit oluyor doğru değil bu yapılan.

0|0
    0|0
  • Şikayet edildin gerizekali insan bir insan kendi askerini bu kadar küçük düşürür mü yazıklar olsun siz rahat uyuyun diye askerlerimiz buz gibi soğuğun altında nöbet tutuyor.

0|0
    0|0
    • Şikayet edilmekle zıt düşünceler ortadan kalkmaz, bu sorunun kalkmaması gibi

• O kadar boş konuşuyosunki. g*tün yiyorsa git sen yap lan orda 20 yaşındaki gençler ölüme gidiyor dalga geçer gibi konusmussun bide oturdugun yerden. Ona bakarsan israildede kızlar askere gidiyor bizde gidilmiyor. İsrailli bir kız karşına çıksa sen daha silahın ağırlığını kaldıramazken o 10 saniyede imha eder seni.

0|0
    0|0
    • Bana zorunluluk yok cicim. Eğer olsaydı bizde yapardık hatta belki o İsrailli kızı da yenerdik

• Yapmaa ya 1. dünya savaşında anan mı debelendi? İstanbulu baban mı fethetti? Bu nasıl bir çocukca düşüncedir yahu.

0|0
    0|0
  • Orduda iss yokk ancaak kendi halkina zulm etsin

0|1
    0|0
  • emir demiri keser. baştakiler emir vermediği sürece hiç bişey yapamıyorlar o kadar istemelerine rağmen

0|0
    0|0
  • Sorun askerde değil devletin başındaki köpekte

0|0
    0|0
  • Kaşıntın varsa kaşıntım var de kaşısınlar ileri geri ötme.

0|0
    0|0
  • Orada duracaksın.
    şu an rahatsız Türk askeri sayesinde.

0|0
    0|0
  • Askerler acemi canım kardeşlerim benim onlar daha 20 yaşlarındalar be..

0|0
    0|0
  • Sorun askerlerdemi tayyip malında mı acaba😒

0|0
    0|0
  • başınızdakilere sor askerlere değil.

0|0
    0|0
  • Askerle değil emirle alakalı bir durum

0|0
    0|0
  • Istersen sen git askerede sen becer

0|0
    0|0
  • Türk ordusu ve Türkiye güçlüdür

0|0
    0|0
  • Sen insanım diye gezme sokakta

0|0
    0|0
  • pkk 20 tane ülkeden destek alıyormuş banu avarın belgesellerinde izlemiştim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...