Kendimi başkalarıyla kıyaslamaktan nasıl kurtulabilirim?

kendimli ilgili pozitif düşünen bir insanım , güzelim zekiyim vs.. fakat bir ortama girdiğimde ister istemez kendimi birileriyle kıyaslıyorum , tavırlarımı ona göre ayarlamaya çalışıyorum kısacası kendim olamıyorum ve modum düşüyo hemen.. mutsuz görünüyorum.. bu durumun sebebi nedir ve nasıl kurtulabilirim?

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Arkadaşım merhaba,

Bunun en büyük sebebinin aşırı heyecanlı ve mahçup olma korkusu yaşaman olduğunu düşünüyorum...

Ne konuşacağına, nasıl oturacağına, nasıl davranacağına karar veremiyorsan kendini o ortama yabancı hissetmenden kaynaklanıyor... Bu tür ortamlara ne kadar sıklıkla girer ve insanlarla ne kadar çok diyalog kurarsan o kadar kendin olabilirsin zaman içinde...

0|0
    0|0
    • aynen çok heycanlı bir kişiliğim var , ve nasıl davranmam gerektiğine karar veremiyorum.. aslında sosyal biriyim , yinede aşamadım.. nasıl halledebilirim

• teşekkür ederim tespitlerin benim için değerliydi :)

• Rica ederim... Yardımcı olabileceğim ne olursa yazabilirsin...

• kıyaslamayaral

0|0
    0|0
  • Burcun Akrepmi

0|0
    0|0
    • hayır

• öyleymişsin gibi konuşuyosunda .. zaten kovalar öyledir hep. kendinde olmasada bazı özellikler, varmışcasına davranırlar ve karşı tarafı psikolojikmen ezerler.

• Kıyaslamacı olduğun kadar ön yargılısında. Kusura bakma ama senden bir halt olmaz muhabbeti burada bitiriyorum iyi günler dilerim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...