Çocuklarla nasıl daha iyi anlaşırsınız?

Çocuklarla nasıl daha iyi anlaşırsınız?

Çocuklarla nasıl daha iyi anlaşırsınız ?
Arkadaşlar iki ay boyunca 5 yaşında ki oğlan çocuğuna bakacağım anne ve babası sürekli şehir dışına çıkacaklar genç birini istiyorlar çünkü çocukla daha iyi anlayabilmesi arkadaş olabilmesi oyunlar oynayabilmesi için ama ben biraz ciddi biriyim bazıları çocukça davranabiliyorlar çocuklara karşı ben nasıl yapabilirim bunu?

0|0
17|13

En İyi Erkek Görüşü

• Demekki 2 ay senin içinde birseyler öğrenme sürecin olcak..

2 3 günde ona alışıp onun dünyasina inersin , sadece bütün duyularini açık tut ve ciddiyetten uzak dur yavaş yavaş oturur , onu anlamaya hissetmeye çalış yaparsin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sevkatli olmalısın öncelikle. Herşeyi anlatırken onun yaşına uydurarak basit bir dilde anlatmam gerekiyor. Sinirlenmek kesinlikle yasak ses yükseltmekte öyle. Sıkça oyun oynamalisin onunla. Ilgiyi çok severler.

1|0
    0|0
    • Sinirlenmem bağırmam da çocuklara sadece yanlış bir davranislari oldumu konuşurum bunu yapmaman gerekiyor die duruma göre ceza veya ödül de veririm ama çocukça davranmak istiyorum onu neselendirmek istiyorum nasıl yaparm

• Yapabilecegime inanıyorum

• O zaman iyi şanslar

Erkekler Ne Diyor 12

• 2-3 önceden karaklastirilmis Video aç ve beynini yıka,
    Youtube un en yaygın işlevi bu zaten,
    ya da sokakta top oynayın, gezin, sigara icmiyorsan tabii...

1|0
    0|0
    • Sigara icmiyorum nasıl beynini yikiyim anlamadm

• 5 yaştan bahsediyoruz aç pepee mesela, ya da seçimine bağlı egitsel bir şey, yad minecraft oynat/birlikte oynayın
      Sokakta top da oynayabilirsiniz sen sokağa çık o seni yonlendirir (2 -3 oyun da öğren)

• Evet öğrensem iyi olur :) teşekkür ederim

• Yaptığı iyi şeyler için ödüllendirirsen adül almak için hep iyi şeyler yapar. Köpekler bile böyle eğitilir. Bu insanlarda da çok önemlidir.

1|0
    0|0
  • yetişkin gibilerdir aslında..
    onlarla eşit seviyede olup oyun oynarsan sevilirsin...
    bişeyler verip kendini sevdirmeye çalışırsan , kullanılırsın :)

1|0
    0|0
  • Fazlasıyla iyi anlaşırım

2|0
    0|0
  • cocuklar bana nedenini bilmedigim biseyden dolayi hep hayran

1|0
    0|0
  • Ona kendi çocuğunmuş gibi davran dövme, hırpalama eğlenceli oyunlar oynamaya çalış boş oldukça ve altını pisletebilir kızma ona. Ağlayabilir sürekli ona neden ağladığını kibarca sor yanında sigara içiyorsan içme karaciğerleri zarar görür küçüktür sürekli şeker çikolata verme dişleri zayıf şu an çürüyebilir. Ayrıca yemek yedirirken dikkat etmelisin boğulabilir ağzı yanabilir.
    Yapabileceklerin
    1) Çizgi filme bayılırlar
    2) Kesinlikle ona emir vermemelisin erkek çocukalrı yasakları çiğnemek için doğar ona yapmayacağı bir şeyi sebebini söyleyerek uyar.
    3) Oyuncak alabilrsin böyle yapboz dur boyama kitabıdır falan.
    4) Onunla karikatür okuyabilirsiniz o yaşa göre satılıyorsa gülüp eğlenirsiniz.

Aklıma şimdilik bunlar geldi iyi günler..

0|0
    0|0
    • Asla bir çocuğu dövmem hirpalamam Helede baskasinin yanında gururunu İncitmem altını pisletti üstünü kirletti die kizacakta değilim çocuk onlar çok doğal sigara içki vs kullanmıyorum kötü aliskanliklarm yok ama emir verebiliyorum bazen buna dikkat ederim diğer maddeleri de uygularim teşekkür ederim :)

• Ne demek iyi günler...

• Bilmem ama. cocuklar beni cok sever bwndw onlari

1|0
    0|0
  • anlaşmak isteyince her çocukla anlaşılır istek önemli.

1|0
    0|0
  • Ben çocuklarla çok iyi anlaşırım her zaman

1|0
    0|0
  • bana da baksana

1|0
    0|0
  • ben tatlıyımdır bana bakar güler veletler.

1|0
    0|0
  • Küfür öğretirim aslanıma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• oyunları çocuk seçsin, sen ona ayak uydur. ciddi olman sorun değil, çocukken sen de oynadın o oyunları. hayal gücünü serbest bırak yeter.

1|0
    0|0
  • Şeker ve susar tamam tamam
    Onun dünyasında ol o zaman içinde
    Yani resim çiz onun sevdiği oyunları felan beraber oyna
    onla aynı düşüncelere sahip olursan kolay olur :D

1|0
    0|0
  • İçinden geldiği gibi davran çocuklar çok güzel arkadaş olabiliyor bazen:) ona nasıl yaklaştığını hissediyorlar zaten. Parka götür masal anlat vakit geçirmeye başladığın an kendini sevdirirsin :)

1|0
    0|0
    • Zaten sitede havuz var deniz kenarında park var beraber havuza gireriz sahile götürürüm vs ama çocukça davranmak istiyorum onun gibi bunu nasıl yapabilirim :/

• Teşekkür ederim

• Çocukça davranmıyorsan hiç işi kabul etme yazık çocuğa.

1|0
    0|0
  • Yahni o çocuğun sempatikligine bağlı o sempatikligiyle seni cekebilirse zaten içinden geldiği gibi davranicaksindir

1|0
    0|0
  • Ben çok iyiy anlaşırım. d onunla basketbol oyna, beraber pasta yapın, bilgisayarda oynayın.. Tüm bunları sevmiyorsa kafasını kalorifer peteğine sürtüp kıvılcım çıkartmayı deneyebilirsin 😂💃🏼

1|0
    0|0
  • Zor ya senden hoslanmazsa?

1|0
    0|0
  • Çocukla çocuk olacaksın yapacak bişey yok :)

1|0
    0|0
  • Ben gidebilirim zaten çocuk gelişimciyim. :D

1|0
    0|0
  • Kreşte stajer olarak soyluyorum sevdigi oyunlari oynarsaniz onla ortak seyler yaparsaniz iyi anlasirsiniz

1|0
    0|0
    • Peki sözümü hiç dinlemesse söz geciremezsem napicm mesela havuza gittik çıkmak istemeyecektir bu olayı yegenlerimden biliyorum çok yaşıyoruz çıkmiyorlar

• Cikarsan sana bir suprizim var de cikolata ver :D

• Bizimkiler çikolataya Tav olmazlar ama bakalım o neyi sever neyden hoşlanır öğrenirim :) yöntem güzel aklıma gelmemişti teşekkür ederim :)

• Oyun falan oyna işte hazır ana baba yok rahat rahat eğlensin yavrucak büyüyünce dua eder sana

1|0
    0|0
    • Aynen özgür bırakırım çocuğu istediklerini yaparız :D

• Çokta yüz verme tepene çıkmasın :)

• Tozunu ayarlarım ama bende özgür ruhlu biriyimdr :) bir şey yapmak istiyorsa yapsın çocuğa dur yapma yasak demem özgüveninden olur ve bir şeyleri tek başına basarsin isterim :)

• çocukla çocuk olurum

1|0
    0|0
    • Nasıl yaparsın bunu

• zaten herşeye değil. önceki yorumumda söylediğim gibi çoğu şeye.

• Evet haklisin Teşekkürler

• dalga geçerek

1|0
    0|0
  • Konuşurken onunla aynı göz hizasına gelmelisin oyunlar oynamalısın ödüllendirmelisin kızma dövme yok :) Çocuk gelişimci olarak önerim :)

1|0
    0|0
    • Dövmem zaten öyle bir şey yapmadım hiç ama bazen tepki gösterebiliyorum kızma değil tam olarak ama sesimi yükseltmeden. Ama daha sonra yanına gidip yaptığı davranisin yanlış olduğunu vs söylüyorum neden öyle dedigimi anlatıyorum bir daha yapmaması gerektiğini söylerim sonra oyun oynamayı teklif ederim veya sevdiği bir şeyi yapmayi yegenlerim var onlara boyleym

• Onlarla çocuk olman gerek hareketlerini kısıtlama şu yasak bu yasak veya şunu ye bunu ye gibi zorlamalar yapma onlar gibi düşün olabilidğince her şeye izin ver böyle böyle öğrenicek böyle böyle alışacaklar seni sevicekler ama tavrıno da belli et cıvkını çıkarmayacakları şekilde senin kim olduğunu bilsinler

1|0
    0|0
    • Evet haklısın zaten onu yapma şunu yapma yasak vs demem çocuk özgüveninden olur kendini gelistirsn tek başına bir şeyler yapabilecegini anlasın cocukluktan gelen şeyler bunlar tabi iki ay olucam ben yanında bakalım artık teşekkür ederim :)

• Rica ederim 😊 süper dadı diye bir program vardı bir zamanlar bir kere denk geldim öhk yani o nasıl bir tekniktir şu saatte yemek yenecek yoksa bilmem şu şu saatte yatılacak yoksa ceza şu gibisinden valla ben daralıyorum izledikçe

• Öyle haklısın :)

• Birlikte resim çizin yazı yazmayı öğret. Sayı saymayı öğret. Arada çizgi belgeseller izleyin. Zaten gelince alışırsın ona göre davranırsın. Kendiliğinden bir oyunlar bulursun ona merak etme. 5 yaşındaki tam sevilecek tip yerim onu.

1|0
    0|0
Yükleniyor...