İslama göre berberlik haram mı?

Cübbeli Ahmet öyle diyor? Sizce de öyle midir? Nedir bunun hükmü

Güncellemeler:
ne diyorsunuz
önce videoyu izleyin

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kadar da gerici olunmaz ki. Adam hakkıyla, alın teriyle kazanıyor sanan ne be adam.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sakal, Resûl-i Ekrem Efendimizin ehemmiyetli sünnetlerinden biridir. Hiçbir âlim farz olduğunu ileri sürmediği için, terkinde de farzın terki gibi bir hüküm verilmemiştir. Sakal sünnetinde Şafiî ile Hanefî arasında farklı görüş vardır. Şafiî ye göre sakal sünnettir. Kesimi ise sadece tenzihen mekruhtur.

Hanefi de ve diğer iki mezhepte ise hüküm farklıdır. Sakalı bıraktıktan sonra kesmek, tahrimen mekruhtur.

Dinimiz bu konuda bir zorunluluk getirmediği için bazı insanların sakal bırakmamasına neden bırakmıyorsun denilmez. Dinimiz sakal bırakmamayı men etmemiştir terkeden sünnet sevabından mahrum kalır ama günahkar da olmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Sünnet diyerek uzatılan sakal sonradan kesilmez. Eğer öyle bir niyetle uzatmadıysa kesilebilir. Adam da haram olanı yapan berberde haram işlemiş olabilir demiştir en fazla. videoyu izleyemiyorum ama. Ayrıca edip yüksel 5 para etmez...

0|0
    0|0
  • Her türlü cübbeliyi öptüreceksiniz bana sonunda.

0|0
    0|0
  • Bırakın şu cübbeli mubbeli merak ediyorsan açıp kuranın türkçe mealini okursun bu nedir millet kuran okumaz şu hoca bunu dedi şunu dedi iyi kandırıyorlar sizi

0|0
    0|0
  • köselerin ne günahı var asdasd

0|0
    0|0
  • Onun kafasını kim kazıyor

0|0
    0|0
  • Bilemem

0|0
    0|0
  • temizlik imanda gelir dini edipten öğrenirsen normaldir babası bunu aforoz etti

0|0
    0|0
  • he o sakallı tarikatlara bakarsak herşey haram. edip yükseli tanırım iyidir hoştur ama daha teröristleri azarlayan küçük düşüren bir konuşması yok haberin olsun o da tarafçı

0|0
    0|0
  • Bu adam kim ki hadisler yalan diyor konusmasina gore ermeni galiba

0|0
    0|0
  • Kuran'ı Kerimi açıp okusanız böyle şeyleri sormanıza gerek kalmaz.

#BirtarafımçokKaranlık

0|0
    0|0
  • Cübbeli kafayı yemiş

0|0
    0|0
  • kadınların kaşlarını aldırması çok büyük günah bir tek bunu biliyom ben

0|0
    0|0
  • Evlilikten önce günah haram musluman biri isen ve bunu bildiğin halde yapıyor isen...

0|0
    0|0
  • ya bu canım adam kim ya tam bir mal ya. cübbelinin çok yanlışları var bence ama bu adam çok canım

0|0
    0|0
  • hayır değil tabiki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Saçma sapan hurafeler... berberlik kuaförlük olmasa ne olacak?

0|0
    0|0
    • videoyu izlesene

• Özledim. cubbeli vs adamlar oradaki amcanın anlattığı gibi din tüccarlarıdir. altlarinda son model arabalarla dini insanlara satıp para kazanırlar birçok mensup oluştururlar. allah birdir ve tektir. bunun yanında kitaplar ve peygamberler gelir. bunun dışında herşey fos.

Yükleniyor...