Bu peçe niye takılıyorlar?

Peçe takan kadınlar neden takıyor İslam dininde peçe yok böyle takmalarındaki amaç nedir?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• ŞU yüzden islam dini arap ülkelerinde ortaya çıkmış bir inançtır. Oralar da özellikle o zamanlar kum fırtınıları sıkca yaşanırmış. Sadece kadınlar değil erkeklerde kumlardan korunmak için şu mardinli urfalıların kullandığı şeyler varya onlardan kullanırmış. Tabi kadınlar her şeyde olduğu gibi burada da kendilerine daha uygun bir şey kullanmaya başlamış peçe. Mesela o topraklarda hala erkekler sıcaktan elbise entari tarzı yine su an adını hatırlayamadığım yöresel şeyler giyerler. Bİzim çok zeki insanlarımız aa bak bunlar müslüman böyle giyiniyorlar deyip böyle olmayı seçmişler. İlginçtir saçmadır ama maalesef durum böyledir. Aslında dini değil tamamen coğrafi bir simgedir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bilmiyorum tanınmamak için mi acaba

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İslam dininde kadınlara tenlerini göstermemeleri söylenmiştir. İslam'ın yayıldığı ilk dönemler kadınların yüzleri bile kapalıymış. Zamanla dönemlere uyum sağlamak için yüzlerini açmışlar. Ama bugün bunu devam ettiren insanlar var ki bunda bir sakınca olduğunu düşünmüyorum onlar kendilerini haramdan korumak için çabalıyorlar zira göz zinası diye bir şey vardır dinimizde. Erkek kadına, kadın erkeğe kötü zihniyetle baktığında zinaya girmiş olurlar. Bu yüzden erkekler gözlerini kadınlardan, kadınlarda yüzlerini erkeklerden gizlerler.

0|0
    0|0
  • Nur suresi 31. ayette kapanmak örtünmekle ilgili lakin yüzlerini ve ellerini kapsamayan bir kapanma var ama mezheplere göre değişiyor yani yorum katıyorlar Ayetlere.
    Mesela mideye olayı ayetler açık (Nahl, 16/14) ve (Mâide, 5/96) burada Allah (c. c) bize deniz ürünlerini helal kılıyor 3 mezhepciler yerken hanefi mezhebine tabi olanlar yemiyor haram diyor yani yine yorum var. Şahsi düşüncem mezhep yoktur tek mezhep (yol) Peygamber efendimizin (s. a. v) yoludur.

0|0
    0|0
  • Sen hala ordamısın size ne milletin gecesinden paçsasından giyen giyer soyunan soyunur sen kendi yoluna bak boşver

0|0
    0|0
  • islam dininde türban da yok. çarşaf da yok. ona ne diyceksin?

0|0
    0|0
    • Türban neye göre yok abi?

• Örtülerinizi göğüslerinize kadar örtün diyor. Ben bunun basörtü olduğunu anlıyorum. Ziynetlerinizi saklayın da deniyor. Saç da kadının ziyneti. Yani ben böyle anlıyorum.

• @destinaaaa sen öyle anlarsın, ona göre örtünürsün. başkası bacaklarını ve göğüslerini göstermemek olarak anlar, başını açar ama. ya da bir başkası başka şekilde yorumlar.

• ninja hi yaaaa

0|0
    0|0
  • Cehalet

0|0
    0|0
  • nereden bılıyorsun olmadıgını ayrıca bundan sanane?

0|0
    0|0
  • Günaha götürecek yollardan uzak durmak icin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• İslam dininde yok derken? Şafi mezhebinde vacip, Hanefi mezhebinde ise müstehaptır.
    Ayrıca eğer fitne ve savaş durumu olursa Hanefi mezhebindekiler için de yüzlerinin bir bölümünü örtmeleri vacip olur.

0|0
    0|0
  • Fitne zamanında taninmamak için takılabilir.
    Ahlakı boyutu o tercihleri

0|0
    0|0
  • Zevkine.

0|0
    0|0
  • araplar takar

0|0
    0|0
  • Sünnet, Farz değil. Bu onların kendi tercihleri ama eğlenceli yanları da var.

0|0
    0|0
  • Örümcek beyinliler çünkü

0|0
    0|0
Yükleniyor...