Kardeşimi nasıl adam etmeliyim? nasıl düzeltmeliyim? psikoloğa gitmemiz gerekli midir?

arkadaşlar küçük kardeşim var. uzun süredir böyle davranıyor. garip davranıyor bazen bize. utanıyorum böyle bir kız kardeşim olduğu için. ergenliktendir diyip geçiyorum ama bilemiyorum.11 yaşında. 9 yaşında ergenliğe girdi. yaşıtlarından olgun. kendini arama , bulma çağında ancak garip geliyor. bir gün müslümanlığa inanırken diğer gün ateist oluyor , 20 dakika sonra deist oluyor , 2 gün sonra şeytana tapıyor , dini düşünceleri olsun , hayat hakkında olsun , politika hakkında olsun düşünceleri değişiklik gösteriyor. ancak bu durum sürekli değişiyor. bir dediği bir dediğini tutmuyor. ters cevaplar veriyor. birisi bağırdı mı aşırı sinirli oluyor kontrol edemiyor. birisini çok seviyorum derken 1 gün sonra ona kin besliyor. intihar girişiminede kalkıştı. en ufak bir şakamıza alınıp koluna jilet atma eğilimi gösteriyor. kollarında jilet izleri var. uzun süredir bunalım yaşamıyor dediğim gibi , 1 gün bunalımda diğer gün normal. birden özgüvenli oluyor insanları küçümsüyor kötü olduğunu biliyor ve gurur duyduğunu söyledi.1 gün sonra vicdanı sızlıyor. dengesizlik değil mi? ne yapmalıyız? ciddi bir sorun olabilir mi? nasıl düzeltirim bu kızı? siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
hangi kişilik bozukluğudur?

0|0

Erkekler Ne Diyor 6

Kızlar Ne Diyor 13

Yükleniyor...