Kardeşimi nasıl adam etmeliyim? nasıl düzeltmeliyim? psikoloğa gitmemiz gerekli midir?

arkadaşlar küçük kardeşim var. uzun süredir böyle davranıyor. garip davranıyor bazen bize. utanıyorum böyle bir kız kardeşim olduğu için. ergenliktendir diyip geçiyorum ama bilemiyorum.11 yaşında. 9 yaşında ergenliğe girdi. yaşıtlarından olgun. kendini arama , bulma çağında ancak garip geliyor. bir gün müslümanlığa inanırken diğer gün ateist oluyor , 20 dakika sonra deist oluyor , 2 gün sonra şeytana tapıyor , dini düşünceleri olsun , hayat hakkında olsun , politika hakkında olsun düşünceleri değişiklik gösteriyor. ancak bu durum sürekli değişiyor. bir dediği bir dediğini tutmuyor. ters cevaplar veriyor. birisi bağırdı mı aşırı sinirli oluyor kontrol edemiyor. birisini çok seviyorum derken 1 gün sonra ona kin besliyor. intihar girişiminede kalkıştı. en ufak bir şakamıza alınıp koluna jilet atma eğilimi gösteriyor. kollarında jilet izleri var. uzun süredir bunalım yaşamıyor dediğim gibi , 1 gün bunalımda diğer gün normal. birden özgüvenli oluyor insanları küçümsüyor kötü olduğunu biliyor ve gurur duyduğunu söyledi.1 gün sonra vicdanı sızlıyor. dengesizlik değil mi? ne yapmalıyız? ciddi bir sorun olabilir mi? nasıl düzeltirim bu kızı? siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
hangi kişilik bozukluğudur?

0|0
14|7

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ergenlikte olabilir. Aşırı ergenlikte olur. Sizinki aşırı ergenlikte. Yaşamaya cslisiyor. Şu an hangisi daha mantıklı ve kendine düzgün geliyorsa o şekilde olmak istiyor. Öncelikle dövmek ile olmaz. Daha çok kendisine zarar verir. Sadece konuşun. Ama sıkmayarak ikonuşu. Bir müddet sonra dinlemez. Muslumanligin herkese nasip olmayacağını söyleyin. İleride jilet izlerini gorunce başka şekilde anlaşılacağını belirtiniz ve jiletler henüz erken ise diktirin ve munkuse doktor dilerken herhangi dondurucu bir şey kullanmasin acıyı ceksin

1|0
    0|0
    • sadece din hakkında değil dediğim gibi. bir insanı küçümsüyor sonra körkütük aşık oluyor.

• Şizofreni başlangıcı veya kişilik bozukluğu olabilir. Uzmana gidin

Erkekler Ne Diyor 6

• bizim dinimiz en güzel dindir o şu an öğreniyo bütün herşeyi yaradan ona öyle bir işaret verir ki bakmışsın kapanır 5 vakit namaza başlar doktor vericek mal mal ilaçlar ortada ruh gibi dolaşıcak bırakın zaman göstersin

2|2
    0|0
    • kardeşim uzun süredir böyle. zaman göstersin , zaman göstersin. nereye kadar gösterecek? her gün başka kişilikte.

• daha küçük sen ben gibi hemen herşeyi kapamaz hatalarıyla yüzleşip doğruyu bulan insan daha fazla

• Sizin yapabileceğiniz bir şey yok
    O çocuğun uzman bir desteğe ihtiyacı var

1|0
    0|0
  • Kız kafası işte ne yapcan ne beklenirdi ki zaten

1|0
    0|0
  • Kesinlikle psikoloğa götürün anormal davranış bunlar...

1|0
    0|0
  • Yazık yav kafayı yemiş galiba

1|0
    0|0
    • hangi kişilik bozukluğudur?

• Hacı bilemicem hangi kişilik bozukluğu da. Bende bir ara gönül meselesinden mütevellit kafayı yedim. Psikolojik destek aldım haplar falan iyiyim şu an. Ama hala bir mallık bir dengesizlik var bende. Götürün psikoloğa versinler 2 cipralex xanaks falan jddjsjdj

• ciddi bir sorun psikoloğa götür

1|0
    0|0
    • hangi kişilik bozukluğudur?

Kızlar Ne Diyor 13

• O yaştaki çocuklar dengesiz olur ama senin kardeşin tüm bunları bilerek yapıyor. Bence dikkat çekmeye çalışıyor, herkes onunla ilgilensin, onu konuşsun istiyor. Ne yapmanız gerektiğini yam olarak bilemem ama üstüne gitmeyin, yaptığı şeyleri çok önemliymiş gibi göstermeyin bence. Çok çok zır durumda kalırsanız doktora götürün ama iyi, işinin hakkını veren biri olmalı.

1|0
    0|0
    • bilerek yapmıyor.

• aynen götüreceğiz. gurur duyuyor ve 1 gün sonra değişiklik gösteriyor iyi birisi oluyor. yorumunuz için teşekkürler.

• Rica ederim umarım daha dengeli bir yaşamı olur.

• Biraz sakin ol.

1|0
    0|0
  • yahu kisiligini oturtmaya calisiyo bu yasta daha normal bir sey olamaz. bunun cok mantikli oldugunu da soylemeyin ona, bagirip cagirmayin da bu tavirlarindan dolayi. kendine zarar vermesi disinda yaptigi seyler karakterinin oturmasi icin atmasi gereken adimlar

1|0
    0|0
    • ergen davranışlarıyla uzaktan yakından alakası yok , inanın.

• bilemezsin ki canim, herkesim bu tarz seyleri atlatis bicimi farkli. bende hic boyle seyler yasamadim mesela bir sikinti oldugunu sandilar, asiri sakin bir cocuktum. biraz daha bekleyin, ha yine aklin takiliyosa bir profesyonele danis tabii. ama ben ekstra bir sikinti oldugunu sanmiyorum

• Psikologa götürün

1|0
    0|0
  • Ergenlik ben neyim sorusuna cevap bulamamaktır. Oda şu an kişiliğini oluşturmaya çalışması için farklı kararlar alması gerek. Her gün farklı düşünüyor olması büyük bir problem değil. Fakat intihar girişimleri için bir psikolog yardımı şart. 🤔
    Geleceğin psikiologu olarak düsünüyorum.🤔

1|0
    0|0
  • Ağır ergenlik geçiriyor. Belki zeka geriliği vardır (y)

1|0
    0|0
    • ergen davranışlarıyla uzaktan yakından alakası yok , inanın.

• borderline kişilik bozukluğu araştırın

• Erkenden ağır ergenlik geçiriyor psikolog şart kendine zarar vermeden

1|0
    0|0
  • Çevresini kendini kabul ettirme çabasında şu an, farklı biri oldugunu ıspatlamaya calısıyor

1|0
    0|0
    • bilerek yapmıyor.

• - birisi iltifat etse tecavüz edecek korkusu , o kişiye şüphe duyma durumu.

• Çok ilgnç dediğim gibi destek alması laızm

• ciddi bir sorun psikoloğa gidin verin ilacı sussuz onun derdi çekilmez

1|0
    0|0
  • Psikoloğa gitsin ve ona yakın davran sende

1|0
    0|0
  • İyi bir psikiyatra gidin

1|0
    0|0
  • Cok zor anlayamiyoruz. Benim de var bir kiz kardesim. Ne yapacagimi bilmedihim durumlar oluyor.

1|0
    0|0
  • İnternette fazla takılmasın veya çevresinde farklı karakterde kişiler varsa özeniyor olabilir mesela bugün müslümanlığı araştırır çok hoşuna gider etkilenir müslüman olur ertesi gün ateistliği araştırır o çekici gelir ateist olur belki fazla özenti

1|0
    0|0
Yükleniyor...