Özgüven eksikliği?

Küçük yaştan beri öz güven eksikliğim var. Çevremde ki insanlar yakışıklı olduğumu dahi söylüyor fakat ben hiç bir zaman öyle düşünemedim. Sevgili muhabbeti açıldığında çoğu kişi hep "Sen kesin yakmışsındır birilerinin canını. Kaç tane vardı 5 10 ? :) " fakat benim cevabım yalnızca 1.. Ne zaman bir yere çıksam arkadaşlarım hep birileriyle rahat rahat konuşuyor fakat ben onlara bakmaya bile çekiniyorum :/ Belki yenerim umuduyla spora başladım gerçekten de iyi bir vücudum var salonda çoğu kişi programımı bile sorar fakat hala öz güven problemimi yenemedim. Pek konuşkan değilim 4 5 yaşlarımda akrabalarımla dahi konuşmuyordum. Arkadaşlarım beni çağırdıklarında yanlarında kim var diye soruyorum eğer herhangi bir kız var ise gitmeye çekiniyorum yani kısacası öz güveni yerle bir olan bir insanım fakat görünüşü çok kötü ya da kendine bakmayan bir insanda değilim çoğu kişide aksini söylüyor fakat hala bunu yenemedim :( ayrıca pelteğim yani s harfini söylerken gerçekten çok komik oluyor ortamlarda da hep esprisi yapılır.
Sizce bunu nasıl yenebilirim?
Dip Not: Yazdıklarımın hiç birisi ukalalık amacıyla ya da ego kasmak amacıyla değildir. Güzel olan yönlerimi söylemeye çalıştım ( Her ne kadar aksini düşünsem de) belki birilerinin kafasında hayalimi oluşturursam daha iyi yorumlar alacağımı düşündüm.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• bende biraz öyle sayılırım :) katıldığın etkinliğin biraz daha dışa dönüklük iletişim gerektiren bir etkinlik olmasını tavsiye ederim ve bunu yaşayan tek sen değilsindir bir çok insanda böyle bir sorun vardır.

0|0
    0|0
    • Mesela ne önerirsin?

• Sosyalleşe bileceğin etkinlikler öneririm ne kadar konuşup kaynaşırsan kendini ifade edebilirsen o kadar yararına olur yani kaçmayıp üstüne gitmeni öneririm

• Teşekkürler denemeye çalışıcam :/

Erkekler Ne Diyor 1

• Kızlarla çok konuşup bolca sevgilin olunca ne değişecek hayatında?

0|0
    0|0
    • Acaba yanlış mı anlattım problemimi yoksa sen mi yanlış anladın? Ben bir şey değişecek demedim veya playboy gibi o kızdan o kıza oradan oraya buradan buraya şeklinde yaşamak istiyorum da demedim.

• Dikkat ve ilgi çektikçe azalır merak etme. bak ben köy çocuğuyum çok utangaç ve içine kapanığım. ilk işe başladım amirlerim hep bayandı. ararlardı konuşamazdım. bir cümleyi bile düzgün kuramazdım. zaman lazım biraz ve kadınlara abla gözüyle bak gelir özgüvenin. ama zaman lazım tabi.

• Teşekkürler :)

Yükleniyor...