Kayı boyundan gelen var mı?

Ben kayı boyundan geliyorum devlet arşivlerinden baktık dedemlerde baktı babamlarda..
Ertuğrul gazinin oğlu Gündüz'ün soyundanım. Amuca kabilesinden..
Bir dedem Sarıkamışta Komutan
Bir dedem Hicazda çöl aslanı fahrettin paşanın ordusunda en yüksek rütbeli Komutan.
Bir dedem de 12 eylül darbesini yapan 3-5 adamdan biri olan kenan evrenin sağ kolu Tuğgeneral hasan sağlam paşa..

belirli bir döneme kadar vali komutan olmuş hep atalarım ancak devşirmeler gelince taht idda ederiz diye soyumuzu uzaklaştırmışlar devşirmeler komutan olmuş yüksek memur olmuş.
Evet merak ediyorum koskaca bir forumda devlet arşivlerinde kayıtlı olan kayı boyu mensubu var mı?
Neticede ırkımız soyumuz sopumuz belli ve biz osmanlının has çocuklarıyız osmanlıyı kuran dedelerimizin oğullarıyız.

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Ertuğrul gazinin zamanında nüfüs kayıtları mı vardı biladerim?
    Max gidebileceğin yer 17. yy 18 yy.

Az kardeşim az

0|1
    0|0
    • Güldürme benim canım kardeşim. Fatihten 4. murata avcı mehmetten 5. reşata kadar. bizim kayıtlarımız hep tutulmuştur.. Tahtta idda edip bayrağı biz dikebiliriz diye. Ayrıca kayı boyu da tutulmuştur. Atılan çizilen birşey yok. Kanıtlayabilir konuşuyorum..

• Doğru diyosun atam bu boya sonradan gelen bir arapta olabilir.. araya karışmıştır. evet çok ihtimaller dahili bunlar. töbeler ola :) yaşadığı yerlerden belirleniyor sen gitsen 1850 ye kadar zor çıkar soy ağacın bizim öyle değil işte.. sana burada 60 tane soy kademesi sayarım :)

• Keşke arşivden birşey çıkarmak yasak olmasaydı da önüne serseydim devlet imzalı belgeleri. türkçeye çevirilmiş osmanlı belgelerini..

• ama sen kızlarsoruyordasın :(

0|0
    0|0
    • 2-3 gündür buradayım bir girdim çıkamadım yakında terkedeceğim :)) sorumun cevabı bu değil

• Her ilin ilçelerinde, hangi boydan olduğunu gösteren tablo vardı nette. Yanılmıyorsam biz de kayı boyundanız.

0|1
    0|0
    • Çeşitli bir sürü tablo var o tablolar yalan şu an kayı boyu mensuubu taş çatlasa 15 köy var türkiyede ilçe falan yok anlayacağın... sadece bu köye kayıtlılar ve bazı büyük sehirlerde ufak mahallelerde kayıtlı mensuplar var.

• Biliyorum. Ablam araştırmacı. Bilerek söyledim. dedem ve kardeşlerinin gözleri hafif cekiktir

• Evet devlet arşivlerine bakmanızı dilerim. Kayı boyu sadece ertugrul gazinin soyu değil sadece. ancak sadece bunların yerleri belli diğerler kayı boyu mensupları için de devlet arşivlerine bakılması gerekiyor

Yükleniyor...