Baba adını nüfusumdan sildirmek istiyorum bu mümkün mü?

Arkadaşlar olayın dışı sizi içi beni yakar. Babam berbat bir insandır beni üvey babam ve dedem büyüttü onları o kadar çok seviyorum ki baba adımı nüfustan sildirip üvey babamın adını yazdırabilir miyim o olmasa bile dedemin adı soyadı? Yardım edin lütfen muhtacım. Bu mümkün mü?

Güncellemeler:
Hukukla ilgilenen var mı aranızda lütfen yardım edin bi?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• olabilir mümkün. Dedenin adını koyarsın ama velisi diye geçer

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hukuken bunun geçerli sayılabilmesi için babanla soybağının bulunmadığını ispat etmen gerekir. Soybağının kurulmadığı ispat edildiği takdirde üçüncü bir kişiye babalık davası açman veya üçüncü kişinin seni hukuken tanıması gerekli. Bu da pek kolay değil, çünkü muhtemelen DNA raporu istenecektir.

0|0
    0|0
    • Dedemin adı soyadı veya üvey babamınkini neden yazdıramam? İki tarafta razı ise buna?

• Miras sebebiyle karışıklık çıkıyor. Hukukta "yaptım oldu" mantığı işlemiyor maalesef, haklı bir sebebin olmadığı sürece bu tarz işlemleri yapamıyorsun. Ve sen sormadan cevaplayayım: Hayır mirastan faydalanmak istemesen bile mirasçısısın bu nedenle yine işlemi yapamazsın ve yine hayır, karşı tarafın rızasının olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Kanıtlamak zorundasın.

Erkekler Ne Diyor 10

• valla soyadı falan değiştiriliyor da babayın adını sildirebilir misin bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Sanırım sildiremiyosundur. Sonuçta oraya öz babanın adı yazılıyo :/ Ama nüfus müdürlüğüne gidip sorabilirsin.

0|0
    0|0
  • Babalıktan red davasını açabilmen için hukuki dayanağın yok. Ancak baban öldükten sonra onun mirasını reddebilirsin.

0|0
    0|0
    • Babalıktan red ne şartlarla açılabilir?

• Anladım teşekkür ederim bu arada zahmet edip bu kadar yazmışsınız. İçim rahatladımı hayır ama yeniden teşekkür ederim

• rica ederim. seni anlıyorum...

• Sildiremezsin imkansiz ilk kayit o

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum

0|0
    0|0
  • kimlikteki bab adın k, min umrunda olur ki boşver kalsın

0|0
    0|0
    • İstemiyorum ama haketmiyor orda durmayı

• Babanin seni evlatliktan reddetmesi gerek

0|0
    0|0
    • O şartla oluyor mu

• Hukuk somut kanıtlar üzerinden yürür. Kanıtın olmadan mahkeme kapısına gidemezsin. Konu devlet kayıtları. Devlet için önemli olan senin kimin nüfusunda olduğun. Senin yaşadıkların, ruhsal durumun, ilişkilerin devletin kayıtlarını etkilemez. Bütün dünyada bu böyledir.

• Babanin dava acip seni evlatliktan reddetmesi gerek ama baba ismi ve soyismini degistirirler mi bilemem

• babanın seni evlatlıktan reddetmesi gerekir

0|0
    0|0
  • Hayir yazdiramazsin

0|0
    0|0
  • Yaş 18 se olur :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• üvey babanın seni nüfusuna alması için başvurması gerekir, o durumda yapabilirsin. istersen annenin soyadına da geçebilirsin. seçeneklerin var, sevmediğin bir insanın kaydı altında kalmak zorunda değilsin.

0|0
    0|0
    • Annemin soyadına geçsem dahi o adamın ismi orda Durucak yine benim takıldığım bu

• Çok teşekkür ederim biraz olsada rahatlattın içimi çok sağol

• Rica ederim. Peşini bırakma, araştır. Benzeri şeyler çok yaşanıyor, eminim ki bir çözümü vardır.

• İmkansız

0|0
    0|0
  • Mahkemeye verirsen olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...