Her kadın zor durumda kaldığında (maddi olarak) eşinin veya sevgilisinin imkanlarından yararlanmak zorunda mıdır?

Toplumumuzda adet gibi bir şey bu kadının zorda kaldığı bir durumda eşinin veya sevgilisinin yardımına koşması. Tamam güzel bir şey bu ama neden bir zorunlulukmuş gibi görülüyor?
Bir kadın sıkıştığında kendi başının çaresine bakmaya çalışıyorsa bu neden olumsuz tepkiler alıyor anlamıyorum. Erkek zor durumlarla baş edebilir ama kadın edemez demek midir bu? Yoksa kadınların bu rahatlığa alışmış olması mı bu tepkilere yol açıyor? Amacım kadın, erkek ayırımı yapmak değil tam tersi ikisini de insan olarak değerlendirip her ikisinin de türlü zorluklarla baş etmesi gerektiğini vurguluyorum.
Peki sizce her kadın eşinin veya sevgilisinin imkanlarından yararlanmalı mıdır, yararlanmayan kadın toplum tabiriyle saf ve enayi midir?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Esinin evet ama svgilisi olunca biraz dusunmek lazim

0|0
    0|0
    • Sorunun maksatı erkeğin bu konuda düşünmesi değil kadının ve çevresinin bunu kendine hak görmesi.

• Burdaki sevgiliğe takıldı herkes şöyle ki öyle laylaylom bir sevgililik değil gelecek vaad ediyor.

• Samimiyse , gercekten ihtiyaci varsa neden olmasin

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

• çünkü ataerkil sistem var kadınların muhtaç erkeğe bağımlı hatta erkeğin kölesi olduğunu sanıyorlar.

0|0
    0|0
    • O kişiden kişiye değişir bazıları gerçekten yardımcı olmak istiyorlar ama geneli dediğin gibi.

• Hayır sadece benim gözlemlediklerim bunlar.

• Sevgilime bu Hakkı vermem ama eşime veririm tabi o ayrı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...