İnsan neden memleketiyle övünür?

Ve bunu vurgulama çabasına girer?

"Biz Angara bebesiyiz la"
"Selanik göçmeniyiz biz ehehe"
"Burası Adana gardaş"
"Türksen övün değilsen itaat et"

Mesela ben Türk olmayı övünecek bir özellik olarak görmediğim gibi, aşağılık kompleksine kapılmanın da gereği yok.
Bir insan ırkıyla, memleketiyle övünür mü?

2|2
31|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Övünecek bir şeyi olmayınca öyle konuşurlar insanlar genelde.
    Atıyorum, Almansın, ama ne özelliğin var, ne yaptın, ne başardın, olayın ne senin? bunlara cevap veremeyince almanız biz olooom lafları çıkar.
    Her ne kadar ırkımla gurur duysam bile ortada horoz gibi gezmem.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 30

• Madem Türksün göster ürksün

5|2
    0|0
  • Diyecek lafı yoksa, şakasına veya milliyetçilikten övünür.
    Tabi aşırı övgü bir yerden sonra ırkçılığa giriyor.

Mesela amerikanın bayrağı neredeyse her filminde mevcut. Yabancılar en alakasız filmde bile dinini gösteriyor falan. Bizde de iş ırkçılığa dönüşmüş uğraşıyoruz işte öyle.

0|2
    0|0
  • Hiç öyle bir çabam olmadı, olmaz da. O insanlara da anlam veremiyorum ama "Beni ilgilendirmez." deyip umursamamayı tercih ediyorum.

0|0
    0|0
  • memleketimle övünmüyorum sadece izmire aşığım ve aşkımı her yerde ilan edebilirim

Ülkemi de seviyorum üstünlük olarak görmüyorum sadece sevdiğim için dile getiriyorum

0|0
    0|0
  • Bence kesinlikle övünülmemesi gereken bişi. Ama şimdilerde herkes "ırkçı" malesef.. Ayrıca memlekete göre adam yargılayandan da nefret ederim. Geçenlerde bu koltuk güzelmi diye soru sormuştum. Embesilin tekinin yaptığı yoruma bakın.. "20 yaşında evlendiysen kesin doğulusundur.. Doğuluysan Kürtsündür.. Siz en iyisi yerde oturun koltuk size fazla." o kadar üzülmüştüm ki anlatamam.

0|0
    0|0
  • Sahiplenme duygusu ve hemşehrileri ile aralarındaki enerji uyumu.

Bir Ankaralı ortamlarda bunu dile getirerek diğer Ankaralı tirreklerle birlik kurmak ister veya bir Erzurumlu dadaşlarla.
    Saçma bir tutku, anlamak zor.

0|0
    0|0
  • Ya şu an "Bende melezim ehehe" diye övünesim geldi. neyse ben gidiyim

0|0
    0|0
  • Türk kadar şerefli bir ırka mensupsun daha ne istiyorsun?

0|1
    0|0
  • türklüğümle gurur duyuyorum açıkçası ama memleket olayına girmedim hiç. benim için türkiye kendi içinde ayrılmamalı o yüzden

0|0
    0|0
  • Hiçbir ırk övünülecek kadar yüce değildir, Türksen övün değilsen itaat et sözüne kıl oluyorum :D O Türkler eskide kaldı, Türkiye Türkleri öyle değil, asimile olmuşlar.

0|0
    0|0
  • Bence de acayip saçma.

0|0
    0|0
  • Nedenini bilmiyorum. Ben onlardan değilim, memleketimi de hiç sevmem açıkcası

0|0
    0|0
  • Kesinlikle övünebilir :D Türksen övün değilsen itaat et! :D

0|0
    0|0
  • multinational'iz biz alooooooooog hahah :D saka yapiyom

0|0
    0|0
  • Bilmem burda da burası her yer değil şehri Samsun derler 😄

0|0
    0|0
  • Tabikide övünürüm Türklüğümle <3 Ne mutlu Türküm diyene cCc

0|0
    0|0
  • Övünür

0|0
    0|0
  • İnsan olmakşa övünelim diyeceğim de insan olan insan da zaten mütevazi olur. Yine övünmez.

0|0
    0|0
  • katılıyorum saçma

0|0
    0|0
  • Angara bebesiyiz la :( baya meşhur

0|0
    0|0
  • Irk/din bunlarla övünmem... beni bilen bilir...

0|0
    0|0
  • İnsan kendi ırkını seçmeyeceği için övünmesi de utanması da saçma geliyor bana.

0|0
    0|0
  • bende izmirliyim ve gurur duyuyorum laik nezih bir şehir

0|0
    0|0
  • Övünür tabi ki.

0|0
    0|0
  • Tercih meselesi olmadığından saçma bence sonuçta başka bir yerde de doğabilirdin sen seçmedin'

0|0
    0|0
  • samimiyet göstergesi bence insanlar biriyle aynı memleketten olunca kanları kaynıyor

0|0
    0|0
  • Bize de heryer Trabzon

0|0
    0|0
  • İzlandalı olsam övünürdüm hiç acımam

0|0
    0|0
  • Kayseriliyim. Durumuda ortada iğrenç bir yer. İnsanı olsun falan. Daha çok düşürüyorum ben. Ama haklıyım ne yapayım şimdi.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 12

• Amerikan filmlerinde o son sahne vardır.

Motivasyon müziği çalar. Artistik konuşma yapılır ve dünya kurtarılır sonra bayrağın altında herkes gözleri yaşara yaşara bakar oleeey hoo huuu diyerek bitirirler.

Bunları sadece biz yapmıyoruz. Irkçılık olaylarına zaten girmiyorum tamamen kendisini ve ülkesini üstün görmeydi.

Bence bizimki biraz hafif kaçıyor. Onun dışında ben türklüğüm ve Atatürklüğüm ile olabildiğince saygı sevgi ve gurur duyuyorum.

0|1
    0|0
  • Onların nesli tükenmedi mi halen ya

0|0
    0|0
  • "Insan neden memleketini sever? Çünkü başka çaresi yoktur." Vizontele filminden bir replik bu. Kendini iyi hissetmek. egoyu tatmin etmek için basit insanların self meditasyonudur bu türden milliyetçi yaklaşımlar.

0|0
    0|0
  • Bunu ben de anlamıyorum. Bana göre hiç bir ırkın ve memleketin bir üstünlüğü yok. Övünecek olsam yedi göbek İstabul'luyum onunla övünürüm. Altunizade'lerdenim :D

0|0
    0|0
  • İnsan niye çocuğuyla ovunurse ondan.

0|1
    0|0
  • ırkçılığa maruz kaldığı için

0|0
    0|0
  • Yani tabi Giresun'lu olmadığın için övünülecek birşey görmemen normal. Çünkü ne demiş atalarımız "GİRESUNLU OLUNMAZ GİRESUNLU DOĞULUR" 😂😂😂 "Bu arada NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE"

0|0
    0|0
  • Övünür tabi arnavut herif seni..

0|0
    0|0
  • vatan-memleleket- sevgisi imandandır.

0|0
    0|0
  • Saçmalık hatta aptalca , böyle insanlarla genelde anlaşamam zaten tuhaflar anasını satayım. d

0|0
    0|0
  • saçma insanlar

0|0
    0|0
  • Düşünme yeteneği dar olduğu için. Dili, Dini, Irkı, Rengi insanı insan yapan bunlar değildir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...