Sizce duyarsız bir toplum muyuz? Neden?

Olaylar oluyor yalandan üzülüyoruz. Haberler yapılıyor çok değil 1 ay sonra kimsenin umurunda olmuyor. Neden bu kadar duyarsızız ülke olarak neden?

... Ve halk üzülecek:
"Ne acı" diyecek, "Ne acı".
Unutulacak ama her şey haftasına varmadan
Ve milletvekili,
Ve maden ocağı sahibi,
Ve papaz efendi,
Ve gazeteler,
Ve beyni yıkanmış kamu,
devam edecekler zehirlerini, kinlerine depo etmeye,
gelecek ilk büyük madenci grevinde boşaltmak için...

1|2
7|15

En İyi Kız Görüşü

• Malesef duyarsızız

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Maalesef.. gündelik olaylar gibi oldu bazı şeyler
    insan hayatının bu kadar ucuz oldugu güçü elinde bulunduran insanların o gcü kontrol etmek için herşeyden herkesten vazgeçtigi bir ülkede yaşıyoruz..
    sonumuz hayır olsun diyecegim ama pek hayırlı görmüyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Daha facia zamanı şehit aileleri tekmelendi. Unutulması normal değil mi?
    Şehitlerin adı bile söylenmiyor artık. Sayılara dökülmeye başladı.
    Bu toplum hakediyor diyorum bazen ama gidenler mi hak ediyor kalanlar mı diye sorarsanız gidenlerin hepsi masum...

0|0
    0|0
  • Huyumuz kurusun... En ufak şeyleri büyütürken o büyük şeyleri görmezden geliyoruz. En çok biz kaybederken hiç akıllanmıyoruz.

0|2
    0|0
  • Bazı şeylere alıştırıldık ve duyarsızlaştık.

0|1
    0|0
  • Ne yazıkki evet :(

0|1
    0|0
  • Türk toplumu, kesinlikle duyarsız bir toplum

0|0
    0|0
  • Müslümanlar hep öyledir.

0|0
    0|0
    • Bir Müslüman olarak çok şey söylerim ama susmayı tercih ediyorum.

Erkekler Ne Diyor 14

• Şehit haberlerine bile vah vah cık cık deyip zappinge devam edecek kadar duyarsizlastik

0|1
    0|0
  • Duyarsızız tabiiki şehit haberlerine alışır olduk ülkenin her bir yanı ayrı patlıyor amaan survivor da kim elendi bence o daha önemli kafasındayız ülkece vicdanımızı yitirdik insanlığımızı kaybettik...

0|1
    0|0
    • Maalesef öyle. Hatta bir ara o kadar çok bomba patlyıordu ki 50 kişinin altındaysa ölü sayısı çok önemsenmiyordu. Bunu herkes öyle ben değilim demiyorum yanlış anlaşılmasın ülke olarak böyleyiz.

• Aynen öyle kardeşim. Ben duyarlıyım diyen insan en çok bir hafta sonra unutuyor olanları.

• Goygoycu boş bir toplumuz.

0|1
    0|0
  • Evet:
    - duyarsızız
    - Balıkhafızalıyız
    - Düşüncesiziz

Çünkü bu milletin yeni nesilleri düşünmemeleri için eğitiliyor..

0|0
    0|0
  • toplumun sorunu bu değil ama. ortaya bir akıl koyduğumuz zaman düzelir bu durum. yani nasıl desem, eğitim seviyemiz yükselecek, kültür seviyemiz artacak. başka başka mevzular.. bunu söylemek acı ama ateş düştüğü yeri yakar maalesef. unutmak doğamızda var.

0|0
    0|0
  • Koyun bir toplumuz sadece 500 ü son olaylarda ve diğer binlercesi şehit düşen evlatlarımız varken bir tabur gencimiz uçup gitmişken koltuk sevdası peşinde koşup başkan olmak için çırpınan resmen şehitlere ihanet olarak gördüğüm durum karşısında sus pus olan çıkarcı boş koyun bir toplum...

0|0
    0|0
  • şu an bu soruya oldugu gibi hatırlatıldı ve çoğu hatta tamamımız üzüntümüzü dile getirip bu konudaki dyyarsızlıga balta vuracagız. Çok değil bir kaç soru cevaplayımca bu soruyu unutacağız.
    Sonuç olarak üstümüze düşen görevi yapmış vicdanımızı bir nebze rahatlatmış olacağız hepsi bu...
    Saman alevi misali, çabuk gelip çabuk geçecek yine...

0|0
    0|0
    • Tabii ki de herkes gibi ben de öyleyim. Çoktan unuttuk bile izlediğimiz videonun etkisini.

• Kesinlikle öyle Allah bir daha göstermesin ama şimdi bir yerde patlama olsa ilk önce nefesimiz kesiliyor eğer orada bir sevdiğimiz yaşıyorsa. Sonra arayıp iyi olduğunu öğrenince herkes bir rahatlıyor. İnsan olmanın doğasında mı var yoksa biz ülke olarak mı böyleyiz bilemiyorum.

• İnsanlığın doğasında var. Başkasının acısını kimse empati yaparak yaşamaz her ne kadar paylaşıyoruz desekte...

• sırf para için karakterini satan ailelerden mi bahsediyorsun? o tünelde kaldıklarında politikacılara sığınan insanlar yüzünden. para alıp susmak yerine ses çıkarsalardı arkalarında olurduk. git bak bakalım yeni verilen şirket aynı şirket mi değil mi. saçma soru sormuşsun. duyarsız olan kendileri, bizler değil.

0|0
    0|0
    • Anlama kıtlığın mı var yoksa gerçekten böyle misin bilmiyorum ama ben soma halkı suçsuz halk onların yanında olmadı mı? dedim. En başta somalılar kendileri sattı bunu herkes biliyor Onlar da bu toplumun bir parçası sonuçta. Lütfen gidin başka yerde saçmalayın insanların da sinirini zıplatmayın saçmalıklarınızla.

• Hen duyarsiz hem biatçi..

0|1
    0|0
  • G*tümüzde şemsiye açmışlar daha ne hissedelim. İşçiler ölür, şehit verilir. Dün 19 mayıstı kaç bayrak vardı? Uçanı kaçanı öldürmek istiyorum lanet olsun.

0|0
    0|0
  • Ülkede o kadar şey oluyor ki kimi zaman unutuyoruz kimi zaman uyuyoruz hayırlısı artık.

0|0
    0|0
  • fazlasıyla duyarsız bir milletiz kim ne derse desin.

0|0
    0|0
  • Huzurevlerimizin doluluk oranından belli ne halde olduğumuz

0|0
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
Yükleniyor...