Süleymancilar cemaati size normal geliyor mu?

Bu sene orda kaldım. Diğer yerler eminim böyle değildir. Tefrikalari var, kendi grubundan başka kimseyle samimi olamıyorsun. Rabitalari var. Ustazlarının efendimize çok çok benzediğini söylerler ama efendimiz çok yakışıklıymış ama onların ustadları sıradan bir dede. Sürekli diyaneti kötülerler. Disiplinli değil tam tersine kalıplaşmış anlayışları sahip bir yerdir. Birşey denildiğinde o yapılmak zorundadır. Genel kitleye hitap etmeyen bir yerdir. İlim diye Arapça okuturlar, din olarak önüne ne koydularsa sen onu ezberlersin. Saçma bir yer gibi geldi bana yani. . Siz ne düşünüyorsunuz? ?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bize kimse gelmedi

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Cemaatlerin hepsi bana sacma geliyor, Allaha inanmak ya da Kuran-i Kerimi okuyarak dini anlamak icin cemaat gerekli degildir, akliniza takilan sorular varsa eger buyuk ilmihal satin alarak detaylica bilgi sahibi olunabilir

1|0
    0|0
    • yavas mevzu sadece ilmihal degil biz bu yolun yabancısıyız Allah dostları rehberdir Allah yolunda onlarsız olmaz

• @emrea71903 rehberimiz şüphesiz Kuran-i Kerim, benim dedelerim 4 kez hacca gitmis, hatim etmis insanlardi onlarin zamaninda cemaatler mi vardi ya da onlar daha az , daha eksik müslümanlar miydi?

• hacca gitmek işi garantiye almak degildir ilim farklıdır ilmini alırsan zaten cemaatin be kadar yararlı oldugunu görürsün

Erkekler Ne Diyor 5

• Konya'da mısın

0|0
    0|0
  • saçmalığın daniskası

0|0
    0|0
  • özelden yazılır böyle şeyler.

0|0
    0|0
  • Bana hertürlü cemaat yanlış geliyor.

0|0
    0|0
  • yaa meyvesi olan ağaç taşlanır hesabı süleymancılar iyidir zikir etmenin neysi kötü cemaatler karşı değilim çünkü annenin babanın öğretemedini süleymanlılar öğretiyor ve kalınması için en güzel yer şimdi okursunuz dini bilgilerinizi öğrenirsiniz ilerde dua edersiniz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• cevremde var ortu sekillerindende belli oluyolaf cok mahmut efendi daha mantikli 👍🏼...

0|1
    0|0
  • Cemaatlere karşıyım dini kendi kalıplarına sokmaya çalışıyor hepside.

0|0
    0|0
  • Normal.. herkes yapabildiğini yapmaya çalışıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...