Türkiyede neden dinsiz insanlar bu kadar çok eleştiriliyor?

neden zorla müslüman yapılmaya çalışılıyor? ben müslüman değilim alnım açık, biri sorsa düzgünce hiçbir dine hakaret etmeden söylüyorum, ateistim diyorum. ama insanlar sanki hırsızmışım, eskortmuşum hatta evli adamlarla hergün orda burda geziyormuşum üstüne katilmişim gibi davranıyor. şu yaşıma kadar hiçbir insanı diniyle yargılamadım. bir sürü müslüman arkadaşım oldu hiçbirini görüşünden caydırmadım hiçbirine saygısızlık yapmadım ama hep saygısızlık gördüm.

neden zorla müslüman yapmaya çalışıyorlar beni, neden dinsiz olmak bu kadar garip geliyor türkiyeye?

0|0
9|31

En İyi Kız Görüşü

• ''özgürsün, istediğin dine inanabilirsin, karışmam ama...'' diye başlayıp küfürler ve cehennem tehditleriyle bitirirler. bide müslüman ülke olduğu için (!) ülkeden kovarlar. sonrada anlayışlı olduklarını söylerler. görüşlere aldırma! akrabalar psikolojimi bozdu resmen :'(

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Bana söylersen sana hakaret etmem. Saygı duyarım. Sonuçta benim inandığım şeylere inanmak zorunluluk değil. Dine göre zorunluluktur fakat insanın iradesi var sen inanmamayı seçiyorsan bu seni ilgilendirir beni alakadar etmez. Zaten islamın en büyük düşmanı ne yazik ki şu an müslümanlar insanlara seçim yapmak zorundaymış gibi bir algı yaratılıyor. Ya milliyetçi olucaksın dinsiz damgası yiyeceksin. Ya dinci olacaksın yobaz damgası ve milletini sevmeyeceksin. Ama kimse çıkıp'ta Hem dinine bağlı hem vatanına bağlı bir insan niye olmaz demiyor. Seçenekler arasında seçmemek'te vardır. Ben sana saygı duyuyorum. Hayat senin hayatın gerçekleri gizleme ki boş insanlar hayatından bir an önce çıksın bir insan bana yararlıysa onu neden dinine, ırkana göre yargılayayım. Din olmayan yerlerde ırk öne sürülür. Din olan yerlerde ise din ile ayrılır insanlar. Malesef dünya masum bir yer değil. Bu kadar basit konulardan canını sıkma seni böyle yargılayanlara yolu göster. Kalan kalsın. Hayatta başarılar, kendini geliştir. Kimseyide takmadan aynen devam

1|0
    0|0
  • Sözde müslümanlar kendi dinlerinin gerektirdiği gibi davranmıyorlar ondan sonra diğer insanlara saygısızlık yapıp üste çıkmaya çalışıyorlar. Saygı yok.. Gerçek bir müslüman bunu yapmaz.

1|0
    0|0
  • çünkü bir ilahın varlığı bilimsel olarak bile ıspatlanmışken kendi başlarına bela felaket mucize keramet gelmeden inat edip görmezden gelmeniz insanı şaşırtıyor ve yumuşak olmak istenmiyor

hani nerde kanıt dersen sana. ruh suresi fetih suresi iran bizans şavaşı mekke fethi ve su döngüsü dünyanın şekli güneşin kendi etrafında dönmesi alak mudga ve birçok ayet ve sadece bilimden bahsedenleri söyledim ki bunlar senin inanmanı kolaylaştırsın diye olasılık olaslık diyip geçiyosunuz ama bu olasılık dediğiniz şey doğru yani size bu gösteriyoruz sonra bize tebliğ ulaşmadı kimse göstermedi falan demeyin. al sana kanıt al sana din alsana bu yani senin ırzınıda koruyor kapan diyor içki içme diyor huzura doy diyor bana ibadet et dünyadada sana vereyim diyor

0|0
    0|0
  • Senin dinin sana benim dinim bana anlayisi vardir hep ben de.

0|1
    0|0
    • senin gibi insanlardan keşke milyon tane olsa..

• @oguzhinan ben de Muslumanim ama musluman olmayip iyi olan insan gibi insan olanlarla derdim yok. Onu asagilamak bana dusmez. Onu sorgulayan bir Yaratici var zaten. Benim icin insanlik da onemli.

• Onu assagilamak zaten yanlis iyiyi ve guzeli guzel yolla anlatmali insan aksi halde zaten daha cok sogur

• Cahil saygı nedir bilmeyen bir toplumuz çünkü. Benim tanıdığım ateistler sokaktaki müslümanlardan daha müslümanlar. Her gün milyonlarca müslüman ateistlere küfreder bir şey demeyiz. Aynısını bir ateist müslümana yapsa linç etmeye kalkarız. Yapcak bir şey yok en iyisi başka ülkede yaşamak...

0|0
    0|0
  • Herseyin yobazindan uzak durcan, dincininde, kemalistininde, sagcisininda solcusununda, kendinden olmayi hep kotu gorurler ve asagilarlar, cahillik ve saygisizlik baska bisey degil, isteyen istedigini giysin, isteyen atese tapsin , isteyen Incile isteyen Kurana inansin.

0|0
    0|0
  • yanlış yoldasın ve doğru yola sokmaya çalışıyorlar...
    tabi ki metotları falan tamamen yanlış, insan kendi örnek olmadan başkasına öğütlerde bulunamaz, öncelikle size saygılı olması gerekirken bunu yitirerek başlamışlar ve islamda zorlama yoktur hiçbirşeye özgürce kendi inanışını yaşamalısınız ( ister sandalyeye tapsın, ister allaha isterse hiçbişey ama herkesin inancına saygı duymak zorundayız )

0|0
    0|0
  • Mezhep farklılıklarından bile kavgalar çıkartılıyor.. Cehalet kaynaklı insan olma bilincinin eksikliğidir bu.

0|0
    0|0
  • Tabii zaten siz hep madursunuz ya :D

0|0
    0|0
    • hayır müslüman madurlarda var biliyorum, teröristler yüzünden her müslüman kötü sanıyorlar. ya da türbanlı kadınların sevgilisi olunca direkt kaşar damgası yapıştırmalarınada karşıyım

• Bu böyle bazı kimseler inanır bırakmak istemez kimisi inanır vaz geçer olabilecek şeyler ama buna inanıyorum kimse boşlukta olmak istemez insanlığın doğası bu evde işte dünyanın her yerinde var olan bisey var hedef oda kişiye özeldir kişi hedef secemiyorsa çevresine bakar ilgisi cekmediyse kendi hedef koyar ama çevreden aldığı ilham ya da alıntı vardır amaçsız olanlara da amaç yükler bende bu boyuttan sana anlatmaya çalıştım umarım anlamissindir

0|0
    0|0
  • Aklı başında bir insanın bu evrendeki düzeni görüpte inanmaması garip geliyor insanlara haklılarda ama tabi zorla müslüman yapmaya çalışmakta doğru değil

0|0
    0|0
  • her koyun kendi bacağından asılır banene kim neci oluyorsa olsun ben kendime bakarım. kolay gelsin sana zor uğraşmak.

0|0
    0|0
  • ötekileştirmeyi insanları karalamayı seviyoruz bizden başka benzemeyen olunca her kötülük onda gibi davranıyoruz ne yazık ki bütün bunlar cahilllikten işte

0|0
    0|0
  • Onu bende çözmüş değilim abla.. oysa Mülümanların inandığı Kuran-ı Kerim'de özgürlük verilmiş inanma konusunda bunlara ne oluyorsa çözmüş değilim..

0|0
    0|0
  • herkesin hayatına kimse karışamaz
    https://www.youtube.com/watch?v=Npjh9la4Dp0

0|0
    0|0
  • Seni müslüman yapıp sevap point kasmaya calısıyorlar.

0|0
    0|0
  • 2023 de şeriat gelecek ya ondan bunların hepsi

0|0
    0|0
  • sadece türkiyede değil tüm dünyada farklı olanlar eleştiriliyor.

0|0
    0|0
    • Avrupada müslümana böyle davranmiyorlar ama

• tabi , o yüzden ırkcılık yükselmeye basladı avrupada

• Yo benim abim izlandali bir kadinla evli. İzlandaya gittigimizde herkes müslümanligi sevdigini hatta merak ettigini bile soyluyodu. Yengemde musluman oldu zaten

• seni sevdikleri için cehenneme gitme diye yapıyorlar

0|0
    0|0
  • cehaletten oluyo tüm bunlar. kendini bilenler bilir haddini

0|0
    0|0
  • Ee kendi eksiklerini kapatmaya çalışıyorlar. Dinsizler kadar islama inansalar yapmazlar

0|0
    0|0
  • Tercih meselesi relax

0|0
    0|0
  • senin dinsizliğin sana.. benim dinim bana.. bu kadar basit.. yargılamak allaha kalmış banane

0|0
    0|0
  • Zorba dini olduğu içindir. Bende senin gibiyim.

0|0
    0|0
  • Cunku sana iyiyi gostermek hepimizin gorevi

0|0
    0|0
    • bu görev 1 kez yapılır. 50 kez değil. artık ateizmden geri dönmeyeceğimi bile bile zorla hakaretlerle beni müslüman yapmaya çalışıyorlar.

• Millet seni hatadan geri çevirmek istiyo. Öldüğünde pişman olma diye. Öteki tarafta yanma diye

0|0
    0|0
  • Senin iyiğin için :)

0|0
    0|0
  • Yobazlar baskın

0|0
    0|0
  • Bu konuda konuşmak ister misin

0|0
    0|0
  • Sonuç olarak sen benden mesul değilsin ben senden herkesşn dini kendine

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 8

• Bence herkes hangi dine mensupsa karşı dine de saygılı olmalı. Bakacak olursan aynı halk kapanmayı başörtü sanıyor ama değil. Bence ülkemizde hem bozuk müslümanlık var hem de zorla müslümanlık var. Ama dinimizde ne zorlama var ne de yanlış yapma var. Ben islama inanıyorum. Başkasının dinine de saygılıyım yeterki benim dinime laf etmesin

0|0
    0|0
  • Biz dogruyu uygulamakla mükellefiz. Doğruyu dilden ziyade davranışlarda da büyük ölçüde görebiliriz. Hakaret etmek doğru degil, bizim inancımıza ters, uygulamada sıkıntı olur o vakit.. Ki sende hiçbir müslümana dil uzatmamışsın güzel birşey. Onların sinir olduğu şey esasında müslümanlara hakaret eden ve nefret eden ateistlerdir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • benim ağzımdan şu yaşıma kadar ne islama nede peygamberlere hakaretli laf çıktı şu zamana kadar. ama ben ateistim diye ne hakaretler işittim bir bilsen.

ben tebliğ yapmalarına kızmıyorum. aynı yeşi 50 kez tekrarlamalarına kızıyorum. sorumda bunu yazdım ama hepiniz hala aynı şeyi söylüyorsunuz.

bir kez desin müslüman ben diyim hayır. konu kapansın. ama kapanmıyor

tıpkı senin gibi insanlar çok fazla. hala direniyorlar

• 10 undan dokuzu dediniz bende o bir kişi için her müslğman aynı değildir dedim, doğruladım. Aynı şeyden bahsediyoruz

• bütün müslümanlar böyle değil ama çoğu böyle malesef 10 da 9 zaten

• Evet genelde saygısızlık görüyoruz. Herkesin kendi düşüncesi saygı duyulması gerek

1|0
    0|0
  • Müslüman olmayıp iyi insanlar çok var. Bazı insanlar çok önyargılı olabiliyor.

0|0
    0|0
  • Benim din inancım yok kimse zorla da sevdiremez. Saygı duyulmalı içimizden gelmiyor

0|0
    0|0
  • Beni pek bağlamaz dinide o konuda haklısın ateistlere o kafayla bakan karısını pompalı tüfekle vurun tecavüz edenlere hiç oyle bakmıyorlar ama hepside aynı kafa hepsi cennete direk gideceğini sanıyorlar Allah beyinn versinn.

0|0
    0|0
  • Kimsenin seni yadırgadığını zannetmiyorum sadece doğru yolda olmadığın için seni döndürmeye çalışmışlardır. Yoksa dinde zorlama yoktur ama biz inanmayan birini gördüğümüzde ona doğruyu anlatmakla mükellefiz.

0|0
    0|0
    • nedenki? kız ateistim diyor.

• Anladım arkadaşım anladım. Haklısın dedim ama sen beni anlamadın galiba ben diyorumki onlar zaten yanlış yapıyor.

• seni anladım. sen beni hala anlamamakta ısrar ediyorsun.

bak tane tane açıklıcam.

ben bir müslümanın bana gelip islamı tanıtmasına kızmıyorum.

sorumda gayet açıklayıcı yazdım. beni zorla müslüman yapmak için 5000000 kez tekrarlamarına hakaret etmelerine kızıyorum. yanı bunun adı tebliğ olamaz

yani sonuç olarak yanlış yoldasın o yüzden mükeleffiz filan falan bunlar bahane değil.

neyse hala anlamamakta ısrar edeceksin. iyi günler

• Ben zorla yapmaya calismam ama bazen burda soruyorlar o zaman yrdm etmeye çalışıyorum ama asagalamadan ama genelde ateistler asagiliyor beni

0|0
    0|0
Yükleniyor...