Evde sıkıyönetim ilan ettim... ?

Lise 1 deki oğlumun derslerindeki başarısızlık, sözlerini yerine getirmemesi ve benzeri birkaç sebepten dolayı hayatı onun burnundan getireceğim inş. Yarın okula gitmek istemiyormuş gideceksin yoksa pılını pırtını topla dedenin evine git dedim. Okulun son gününe kadar da devamsızlık yasak. Telefon ve diğer elektronik çihazlarla vakit geçirmek yasak.. Sinirden burnumdan soluyorum. Bacak kadar velet beni oynatacağını sanıyordu ama duvara tosladı beklemediği anda. Sebebini sordu. Başarısızlığının bedeli dedim. Sizde bu tür problemler yaşıyor musunuz öğrenci ya da ebeveyn olarak?

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam inanın kısıtlamak daha kötü hale getirir bu olayları.
    Karşınızı alıp konuşmak.
    Geleceği hakkında endişe ettiğinizi dile getirmeniz olayları bir nebze düzeltebilir.

0|0
    0|0
    • yavv kaç kere konuştuk.. Tınlamıyor hiç. çalışıp ta başarmasa sorun yok. çalışmıyor hyarağası hiç. Beni uyuz eden o.

• Hocam muhtemelen çevresindedir.
      İnanın şu an çevre çok bozuk bence :)
      Tamam bende küçük olabilirim ama 98den sonrası çok cıvıttı sanki

Kızlar Ne Diyor 8

• Açıkçası bu kadar sert değil ama baştan kısıtlama getirerek şöyle diyebilirsiniz " bugün şu kadar çalışırsan ve yaptığım sınavı geçersen 2 saat pc ile oynayabilirsin " gibisinden... Çoğu öğrenciden duyuyorum yapıyorum ama ödül yok bende yapmıcam falan diyor. Teşvik edecek önlem lazım.

0|0
    0|0
    • o ödüller vardı hep.. ama hep istismar etti.

• Biraz böyle devam edin bakalım nasıl davranacak

• Peki.. saolasın.

• Açıkçası ben de liseye başladığımda parlak bir öğrenci sayılmazdım ama Allaha çok şükür sizin gibi bir aileye denk gelmemişim. Her zaman arkamda durdular, köstek yerine destek oldular. Bir gün bile tehdit etmediler. Onların bu desteği sayesinde çok sağlam bir üniversiteye girdim. Aile bu demektir zaten. Ne yazık ki doğurmakla vesaire ebeveyn olunmuyor.

0|0
    0|0
  • çocuk gelişimi branş öğretmeni olarak yaptığınızı yanlış buldum ama siz bilirsiniz..

0|1
    0|0
    • sen böyleysen, yetiştirdiğinden çok fazla bir şey beklememek lazım.

• Yaşamadım daha çok şükür..
    Zor bir durum. Rabbim yaşatmasın :)

0|0
    0|0
  • hayır bizimkiler pek ses etmez

0|0
    0|0
  • hayatı onun burnundan getireceğim inş
    bu nası bir cümledir :FDF
    soğutursunuz kendinizi

0|0
    0|0
  • Annemin evine gidiyorum ben geldi aklıma pılını pırtını topla dedenin evine git😁😁😁
    Doğruluğu tartışılır ama bende öyleydim TV telefon PC gidince direk kitaplara sarıyorum uğraşacak bir şey olmadığı için

0|0
    0|0
    • resmen bağımlılık ama onlar.. kontrol edemiyorlar kendilerini. büyükler için de bağımlılık.

• Anlıyorum seni.. Bu her ailenin sorunu zaten. Ama daha gençsin. kendine yeni ve güzel yollar çizebilirsin halen. Müsadenle çıkıyorum ben. iyi geceler.

• Türkiye şartlarında o kadar zor ki. İyi geceler

• Hayalimde koca adayı 😁 abi kardeşin falan var mı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Davulun sesi uzaktan hos gelir. Her ne kadar su durum/davranis tasvip edilmese de belli ki bir iyi niyeti suistimal durumu var. Cani sikkin olur, ders calismak istemez 1-2 gun amenna. Ama babam hep sunu derdi ; senin su hayatta tek gorevin derslerine siki bir sekilde calismak. Senden baska hicbir sorumluluk beklenmiyor. Yari dinledim yari dinlemedim ama gecmise donme ihtimalim olsa, biraz daha kulak kabartirdim bu sozune. Kotu emsalleri anlatip, Canli ornekler anlatarak "sen bilirsin istersen calisma" diyip belki biraz hirslandirilabilir.

0|0
    0|0
    • onu da yaptım bir süre.. anlayışlı olmaya çalıştım.. bildiğim her yolu denedim.

• ne diyo bana biliyomusun? çocuk çalıştırmak yasa dışıdır. şikayet ederim seni diyor velet.. bulsam düzgün bir yer vereceğim bu yaz.

• Pek bir dilli masallah :))

• kaç dersi zayıf ki ayrıca lise 1 en zorudur alışma sürecide var ben ilkokulda çalışkandım diyebilirim ama lise 1 e gelince çuvallamıştım değişik gelmişti ayrıca çocuğunun okula gitmemesinin sebebi ona karışan kişiler olabilir. sen hocalarıyla bir de çocuğunla konuş

0|0
    0|0
    • peki saol.3-4 kırık ders olacak sanırım.. En önemlisi matematikten 1 geliyor.

• sınıfı geçiyorsa dert etme lise 1 cidden sıkıntılı benim kuzenim var ilkokulda 95 den aşşağı dersi yoktu lise 1 de belge alamamıştı zayıfı yüzünden

• zaten tek amacı sınıf geçmek.. okulda ne görüyorsa onla sınava giriyor. evde ders yok. bu erkek çocuklar hep sorun.

• Çocuk devrimci baba diktatör 😃

Ben yaşamam sorun

0|0
    0|0
    • üretmeden nasıl devrimci olunuyormuş.. evdeki işlere elini sürme, ders çalışma ama devrimci..

• Kısıtlamalar onu başarılı yapmaz. Uygun yolla anlatabilirdin.

0|0
    0|0
  • Hiç yaşamadım. Hiç kısıtlanmadım.

0|0
    0|0
  • Okumayı 3. sınıfa kadar öğrenememiştim. Birgün babam hortumla dövünce ertesi gün okuma birincisi olmuştum. Bir de derler ki şiddet çözüm değil. Bugün üniversite mezunuysam sebebi hortumdur.

0|0
    0|0
    • Yukarıda bir çocuk gelişimi uzmanı bayan yazmış bişeyler.. Sonra da engelleyip tüymüş zılgıtı yiyince. Eskiden çok daha düzgün hocalar vardı.. Şimdikiler canımlı cicimli.. Zannediyorlar ki bişey çözüyoruz. Arada dişini göstereceksin yoksa dediğin gibi işler yolunda yürümüyor. Ben de istemem sertliği ama bazısı onu istiyor.

• Onuna kadar hak veriyorum su anda aklı basında defil zamaninda calismassa sonra hayat daha da zorlasiyor univrrsiteyi iyi vir yeri kazana kadar baskı yap abartmadan tabi bende onun gibiydim simfi hayatimi toplamak icin 40 takla atiyorum

0|0
    0|0
  • Panpa yarın bir gün çocuk intihara kalkışırsa gelip buraya yazma sakın

0|0
    0|0
  • ya gelmiş 9. sınıfa hatta 9. sınıfın bile sonuna şu ana kadar bir bok yapamamışsın bundan sonra karışma ne kadar sıkarsan sık bir yerden patlak verir hatta o sıkmalarına kısıtlamalarına karşın daha büyük patlak verir

0|0
    0|0
    • nereden biliyosun bay çok bilmiş bir bk yapmadığımı? ezbere konuş.

• Eyvallah kral yuru kim. tutar seni

0|0
    0|0
  • Reis daha yolunun başında lise mise benim notlarım 50ydi hocaya saygıdan geçiyordum ve tabiki arkadaş çevresi telefonunu alman ona bişey ifade etmez arkadaş çevresi bozuksa onu ordan koparman gerek

0|0
    0|0
  • Bence dövün

0|0
    0|0
Yükleniyor...