Binlerce yıllık tarihimizi 19Mayısla başlatan tarih anlayını reddediyorum. Sizce?

Arkadaş binlerce yıllık koskoca tarihimiz var ve Osmanlı gibi medeniyetlerin en büyük örneğimiz var.19 Mayısla başlayan bu tarih anlayışımız hakkında ne düşünüyorsunuz.

• evet
    47% (9)44% (7)46% (16)Oy Ver
  • hayır
    53% (10)56% (9)54% (19)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|16

En İyi Kız Görüşü

• Kimse oglanci Osmanlı özentisi olmak ya da koyun olmak istemiyor demekki.

2|3
    0|0
    • katılıyorum arkadas sana görünen köy kılavız istemiyo yalnız sana sadece sunu sölüyorum kimsenin karsısındada yüzde 70 lik bir karsı kitle var. senin kimseden kastın yüzde 25lik chp ve diğer sol partiler

• osmanlı ve koyun yakışmadı avrupayı biz avrupa etmiştik sonra sahiplerine koyun demeye başladılar koyacağız merak etmeyin :D

En İyi Erkek Görüşü

• Senin gibi sığ bir eleman nerde yetişiyor? Kırsalda bile yetişmessin herhalde? Kimsenin osmanlıyı yok saydığı yok fakat siz uyumakta ısrarcısınız. Rica ediyorum uyumadan önce bir siyanür için bişe yapın yoksa sonumuz sizi sayenizde yakın bak sana şimdi buraya bir ton kaynak yazıcam fakat sen çıkıp hiç birini okuyamayacaksın ve bana küfür edeceksin. Sonrada çıkıp kemalist'ler allahsız, kitapsız diyeceksin. Yazıyorum güzel kardeşim yazıyorum inşallah okursun okutursun.
    Kaynak 1 : http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/ (Bu site başlı başına tarih kokuyor kaynaklı hemde :) )
    Kaynak 2 : michaelsikkofield.blogspot.com.tr/.../...uldu.html
    Kaynak 3 : https://www.youtube.com/watch?v=g7GejMBrNnY
    Kaynak 4 (BOP) 3. Kısım
    https://www.youtube.com/watch?v=XIk0lQvRpTY
    https://www.youtube.com/watch?v=uDa-7nEDzp0
    https://www.youtube.com/watch?v=FD9LaqJFsiM
    Kaynak 5 (Buda akp karşıtı gibi bir arkadaş gibi gelecek sana ama yinede link vereyim) : https://www.youtube.com/watch?v=PnSE7rnVshA
    Kitapları yorumda vericem.
    Sana bir tane şarkı vereyim. Anlamını düşünürsün belki
    https://www.youtube.com/watch?v=zyUt9MFvMLc

0|0
    0|0
    • Prens - Niccolo Machiavelli
      Dünyanın Gizli Tarihi 1-2 - Turgut Gürsan
      Oltadaki Balık Türkiye - M. Emin Değer
      Rothschild Para İmparatorluğu (Rothschild Monet Trust) - George Armstrong
      Dini Konularda Kendini Kandırmanın 40 Yolu - Emre Dorman
      Hangi Dünya Düzeni - Banu Avar
      Ahlak, Felsefe ve Allah - Caner Taslaman
      Illuminati Entrika Çemberi - Texe Marrs
      Sivil Örümceğin Ağında - Mustafa Yıldırım
      Bilinmeyen Hitler - Aytunç Altındal
      Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri - Aytunç Altındal
      Hangi Atatürk - Attila İlhan
      Hedef Türkiye - Oktay Sinanoğlu
      Hangi Avrupa - Banu Avar
      Böl ve Yut - Banu Avar
      Din Neden Gereklidir - Emre Dorman
      İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar - Emre Dorman
      Marx Kilit Fikirler - Gill Hands
      Dünyada ve Türkiye'de Masonluk ve Masonlar - İlhami Soysal
      Socrates'in Savunması - Platon
      Siyonizm'in Tarihi Yıldızın Gölgesi - Peter Edel
      İşgal Örgütleri CIA NATO AB - Erol Bilbilik
      Liberalizmden Sonra - Immanuel Wallerstein
      Amerikan Gizli Hükümeti: Kurukafa & Kemikler - Antony Sutton

• @buyukcegenc senide bekliyorum hocam eksik bir olay varsa onuda söyle ekliyeyim kaynak olarak?

Kızlar Ne Diyor 5

• Geçmişimizle acımasızca koparılmış ve geçmişimize düşman olmuş bir ülke olduk, zamanında bunu başardıkları kesin. En fazla yüz yıllık bir geçmişimiz var gibi... İnsanların suçu yok aslında. Küçüklükten itibaren basma kalıp dayatmalara boyun eğmiş insanlarız, şimdi bu şekilde düşüncelerimiz garip gelmiyor artık...

0|0
    0|0
  • Rte bir cümle kurdu papağanlar tekrarliyor😀

2|2
    0|0
    • rte bir cümle kurdu kaybetmişler kuduruyo ne diyelim arkadas koskoca ülke sizin gözünüzde papağan siz gelinde bizde görelim hani :)) size sadece gülüyorum

• https://m.youtube.com/watch?v=6-QbPT5BZ04 bak izle mesela umarım montaj falan drmezsin derse nde başka şekilde araştir o dönemi gerçek tarafsız bilgileri bul madem.12 eylulle hesaplaşma falan hikaye. Darbeyi de solculara yaptırdınız ya ne diyeyim kendi kendimizin yoluna taş koyduk mucadele ettiğimiz zihniyeti devletin tepesine gecirdik kendi partilerimizi falan kapattık yoldaşlarımızi idam ettik...

• Yine başörtülü bacılarımız diyorsunuz yahu😀İste bunu diyorum bilmeden araştırmadan ezbere birkaç cümle. Git arastır mesela ışte tayyibin güya çok karşı olduğu yargilarim falan diye atıp tuttuğu 12 eylülü darbeyi biz mi yaptık yoksa? Neyse dediğim gibi araştir ışte sağdan soldan duyduklarına körü körüne inanma.

• 👏👏👏👏

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Hayır kanks

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• bir bitmediniz hıa..

3|3
    0|0
  • 19 Mayıs tarihi orta asyadan başlattı. Sizin kafaniz Osmanlı'dan ibaret sanıyor türk tarihini. nereye isim koysa osmanlı dan koyuyor. nerede Alparslan nerede Atilla?

1|2
    0|0
    • görüyorumda ne kadar okuma özüerlü arkadaşlar var güzel güzel yazıyorlar ama bir gibi ibaresini görmekte zorlanıyorlar osmanlı gibi örnek olaraktan. Anlıyosunuz değil mi?

• Laf salatasına gerek yok icraat ortada. Osmanlı'dan başka tarih yok Akp li için.

• Kesinlikle öyle hocam, ne biçim iştir bu? Tarihimizi kulaktan dolma bilgilerle yazılmış sözüm ona tarih kitaplarından öğrenen bir nesil yetiştirilmeye çalışıldı. Mesela en basitinden kimler Kutul Amare zaferinden haberdar? Pek az kişi.. Tarihimizi yanlış öğreniyoruz. Atalarımız at sırtında yaşam sürdürmüşken dizilerimiz sayesinde kadın peşinde koşar gibi gösteriliyor. Kesinlikle tarih anlayışının gözden geçirilmesi gerekiyor değerli arkadaşlar

0|0
    0|0
    • Sonuna kadar katılıyorum kardeşim. Yıllarca bize ilkokuldan beri sadece istedikleri tarihi öğrettiler yetmedi dizilerde kadın düşkünü gibi gösterip tarihimizi küçük düşürmeye çalıstılar. Ve yıllarca öğrettikleri tarihi kabul etmeyen tarihçilerimiz ortaya cıktıda bizlerde Tarihimiz hakkında gerceklerimizi öğrenmeye başladık çok şükür. Benim gibi düşünen kişilerin varlığından haberdar oldukça tekrardan şükrediyorum.

• Allah razı olsun hocam

• Senin gerçekten ''sen'' olabilmen 19 mayıs'a tekabül ediyor.
    O 600 yıllık ilkel medeniyette, insandan dahi sayılmıyor ve gasp ediliyordun çünkü.

0|2
    0|0
    • evet gasp ediliyordum değil mi? sen benim dinimi engelle? sen benim değerleri mi yoksay? sen benim atalarıma gerici de. bide şimdi düşün asıl gasp ne zaman oluyor?

• Git bir Osmanlı tarihi oku, ondan sonra tekrar tartışalım..

• Size göre de Osmanlıdan ibaretiz. Bak kardeş ben Türk oğlu Türk üm benim geçmişm ne cumhuriyetten nede Osmanlıdan ibaret. Benim tarihi geçmişim m. ö 10000(onbin) den başlar...

0|1
    0|0
  • Osmanlı'dan öncesi de var. Sen niye Osmanlı ile başlatıyorsun?

0|2
    0|0
  • Osman oğlunun kulu olmak istemiyorum arkadaş. Sende allahtan başka kimseye kul olma. Beynini özgürleştir biraz.

1|1
    0|0
    • oo beyni güzel arkadaş sen şimdi neden osman oğlunun kulu dedin ben osmanlıyla alakalı dediğim seyi iyi okuyup yorum yapsana. Yüce yaradan sana o gözü aklı bosuna vermemiş okuyup anlayıp yazaydın iyiydi.

• Cumhuriyetin başlangıcı kutlanıyor o tarihle değilmi. Osmanlıdan kutlanacak ne kaldı ki? Balkanlar gitti Arap yarımadası kafkaslar gitti hatta kalanı kurtarmak için bir nesil gitti.

• Katılıyorum Osmanlıda düzgün bir yaşama varda sanki kimsenin babadan oğula yönetimde bulunmaya hakkı yok kimsenin kara çarsaf giyme zorunlulugundada değil ,

• neyi reddediyosun kanks

0|0
    0|0
  • saçmalamışsın...

1|1
    0|0
  • 19 mayısıyla herşeyiyle yalan

0|0
    0|0
  • Bende red ediyorum. Doğrusu 1881 de başlamıştır.

0|1
    0|0
  • Onu bugün kü chp zihniyetine karşı söyledi

0|0
    0|0
  • Aynen

0|0
    0|0
  • Katılıyorum sana Malazgirt başlangıçtır

0|0
    0|0
  • kimse 19 mayısla bir şey başlatmıyor ki...
    sen bu işi nasıl buraya getirdin anlamakta zorlandım doğrusu...
    google ''neden 19 mayıs kutluyoruz yaz''
    aynen şu cevabı veriyor;
    Atatürk cumhuriyeti kurmadan önce anadoludaki halkı uyarmak, bilinçlendirmek ve ayaklandırmak için 19 mayısta samsuna çıktı.. böylelikle cumhuriyetin temelleri 19 mayısta atılmış oldu ''yazıyor..
    ayrıca bizim tarihimiz osmanlı ile değil büyük kuraklık sonucu oluşan m. ö 5 bin yılındaki kavimler göçüyle başlar.. doğal olarakda 7 bin yıllık bir tarihimiz vardır... kavimler göçünden önceki tarih ve kavimler hakkında açık bilgi ve bu konuda kaynak bulunmamaktadır..
    bence siz önce tarih okuyun..
    siyaset yapmayı da bırakın o işle ilgilenenler yapsın..

0|1
    0|0
    • bak bu arkadaşı sevdim
      1. googleden tarih öğrenen bir arkadaş daha
      2. Biz 19 mayısın varlıgını tartışmıyoruz tarihimizin 19 mayısla başlatıldıgını bize ilkokuldan beri bunun anlatıldıgını tartısıyoruz.
      3. Osmanlıyı neden aldın simdi az dikkatli oku orda gibi ibaresi var örnek teşkil ettim.
      4. Siyasete gelince bu durumun böyle olmasının tarihimizin belirli bir zaman diliminden sonra yani cumhuriyetten sonraymıs gibi öğretilmesinin sorumlusu siyasettir.
      5. Ayrica tarihimizi googleden arastırıp okuyan biriyle muhattap oldugum içinde üzgünüm.

• neredeyse senin 2 katından fazla yaşım var.. senin ilk okul dediğini ben yıllar önce geçtim. yıllar öncede üni. bitirdim... sen tarih bilmiyorsun bari google bak da öğren. en basiti bu. kelime oyunu yapmaya kalkma gülünç duruma düşüyorsun.. yoksa kendini komik mi sanıyorsun...
      ayrıca sen buraya yazarak herkesle muhatap oluyorsun farkında değilmisin..
      yoksa 3 gün önce lise bitirmiş birinden tarih dersi mi alacağımı sandın...
      sen işine bak hadi.. saçma sapan sorularınla eksper puanları alırsın merak etme...

Yükleniyor...