Ateist olmak modamı şimdiki ergenler arasında?

Bakıyorumda 16-24 yaş arası kız erkek fark etmez bir cogu ben inanç sahibi degilim ateistim vs. gibi laflarla ortalarda hava atmaya bayılıyorlar :) hakikaten modamı oldu da benim haberim yok

0|0
9|18

En İyi Kız Görüşü

• kendini kanıtlama çabası veya acizlik daha çok bak ben sizin dininze karşı gelebiliyorum veya sizin cinsel tercihinize karşı gelebiliyorum diyip ateist veya eşcinsel olurlar bu örnekleri artırmak mümkün hadi tamam istersen leblebiye tap umurum olmaz ama gelip benim dinime dil uzatırsan o zaman bunun adı dini yönelim veya başka bir şey olmaz düpedüz dikkat çekme çabası olur

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ateist olmak tercihtir ama ne Ateist ne Dindar neye inanıp neyi savunduklarının farkında değil.

İnsanlar bunları etiket olarak kullanıyor.

0|0
    0|0
    • Şimdi bu daha mantıklı bir yaklaşım oldu teşekkür ederim. Benim kızdıgımda bu zzaten neye inanıyorsan körü körüne olmasın bu

Kızlar Ne Diyor 8

• Ozenti cogu...

0|0
    0|0
  • bizim sınıfta bir kız vardı hep ben ateistim diyordu, ama her sınava girişte dua ediyordu. Döt korkusu mu? Mal mı? hiç anlayamadık.

1|0
    0|0
    • Bir ramazan günü Allah’a inanmayan (ateist) bir adam ormanda geziniyormuş. Kendi kendine konuşuyormuş
      -"şu evren ne kadar güzel yaratmış ağaçları, kuşları, vs…"
      derken önüne birden ayı çıkmış. Adam korkudan allahım diye haykırmış. Ayı, dere, kuşlar, ağaçlar her şey donmuş.
      Yukardan gür bir ses gelmeye başlamış:
      -" Sen benim varlığıma inanmıyorsun da; zor zamanında neden adımı anıyorsun?"diye.
      Adam tir tir titriyormuş. Üzerine atlamak üzere olan bir ayı ve yukarıdan gelen ses. Adama bir hayli korkmuş. Konuşmaya başlamış:
      -" Allahım ne deseniz haklısınız. Ben size inanmadım beni affedin. Ben müslüman olamadım bari şu ayıyı müslüman yapın" demiş.
      Her şey eski haline dönmüş. Ayı konuşmaya başlamış:
      -" Allahım hamd olsun verdiğin nimetlere senin rızan ile orucumu açıyorum"

• Galiba moda

0|0
    0|0
  • Diğer tarafta da bı kazık alana bir kazık bedava kampanyası varmış 😁😂😂😂

0|0
    0|0
  • Artık düşünmemek moda olduğundan ateistliğin de moda olduğu doğrudur, inanırım

0|1
    0|0
  • dünyadan haberleri yok iste is olsun bos isler

0|0
    0|0
  • Moda oldu.

0|0
    0|0
  • Modayla ne ilgisi var. Herkes müslüman olmak zorunda mı? İnsanlara saygıniz olsun biraz. Yaşınız var ama saygı sıfır.

0|0
    0|0
    • Kimse hava atmak amaçlı yazmaz bunu müslüman saldırısi olacak diye soru ilişki ile ilgiliydi. Dindar kişi yapmayacağı için öyle söylemem lazımdı

• saygımı? ben burda kime ne saygısızlık yaptım? sende bu sekilde biriyse bana neden inanmamamız gerektigini acıkla susalım

Erkekler Ne Diyor 17

• Düşünebiliyor olmak moda artık, ne mutlu ki yeni nesil düşünebilmeye başlamış :) Evet moda olan bir şey var, beyni kullanma modası :)

2|0
    0|0
    • ateist diye kendilerini tanıtan kişiler düşünebiliyor yani öylemi?

• kesinlikle !!! ailelerinin dayattığı dogmaları sorgulaması gerektiğini düşünüp ona göre kendine hayat felsefesi belirkeyebilen herkes düşünebiliyordur.

• Çoğu ateiste sorsan neden ateistsin diye sana gereken cevabı verebilirler.
    Moda mı değil mi o zaman kendin söylersin.
    İnsanlar düşünüyorlar ve dinlerin kafalarına yatmadığını düşündüklerinde ateist olabilyorlar. Bu gayet normal.

1|0
    0|0
    • sen sanıyormusun bu tür bir muhabbet icine girmedim? ve o muhabbetten karşımdakinin sadece bakışları kaldıgını gördüm.

• Unutmadan söyleyim gercekten senin bu yazdıklarını sorgulayıp araştıran en yakın iki arkadaşım var ki ben onlar kadar ayet bilmem benim diyen hoca karşısına gecse yanılır cıkar gider odadan.. birseye inanacaksa insan dogru duzgun yapsın görevini.. sırf farklı olmak hava atmak icin degil

• Brainwashed.
      Çenemi yorduğumu değmez

• Yok kardeşim moda değil aileden geliyor dinimizi anlamıyorlar bilgi vermiyorlar kuran eğitimi aldırmıyorum yazları açılan kuran kurslarına gönderiyorlar çocukta naptin kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyor bide ateist biriyle tanismissa çocuk otarafa mail ediyor yani bilmedikleri için böyleler

0|0
    0|0
  • çoğu hava için

0|0
    0|0
  • kral ben ne ateistim nede herhangibi bir dine inanıyorum bunun yaşla alakası yok okuyup araştıran herkes farklı düşüncelere sahip olabilir.

1|0
    0|0
    • bak böyle yaklaşımlar daha mantıklıdır benim icin.. fakat işine gelmeyince inanmıyorum işine gelince maşallah valla yemin ederim gibi sözlerde kullanıyorlar onlara işte tav oluyorum :)

• onlara üç beş kitap okumak seni bilgili yaparken ilk emri oku olan bir kitap seni nasıl cahil yapabilir diye sor cevaplarını al ki çoğunluktan fazlası cevap veremez kral emin ol

• maalesef moda olmaya doğru gidiyor. insanoğlu bayılıyor farklı olmaya

0|0
    0|0
  • Mallık bedava. Suç onların anne babasında. Bir şey öğretmeyince öyle oluyorlar.

1|0
    0|0
  • hava atmak degil eski toprak

0|0
    0|0
  • Moda degil dinle ugrasmiyorlar dogal seyler

0|0
    0|0
  • ateist diye bir şey yoktur diyorum. bas bas bağırıyorum. ilgi çekmek için yapılan ergence işler...

0|0
    0|0
  • Cehennemde yanarken onları izlemek daha moda inan bana

0|0
    0|0
  • Yok. Bu ara, takke takıp ihale almak moda.

0|0
    0|0
  • Öylesi işlerine geliyor ondan korkunca zora düşünce Allah diyolar dinsizler

0|0
    0|0
  • Moda olmuş bencede :D

0|0
    0|0
  • Evet ,

0|0
    0|0
  • Farklı olmaya çalışma biz özgürüz yea isyanları esliginde. Ne hali varsa gorsunler zerre umrumda degiller

0|0
    0|0
    • ateistim diyip kiliseye merak saran gördüm ben :)) hristiyan olmak istiyormuş fakat ateist miş orasını karıştırmayacagız

• bir siteye giriyorlar bişeyler okuyorlar sonra biz ateisttik :)) Tövbe tövbe

0|0
    0|0
Yükleniyor...