Kendi hayatınızı mı yaşıyorsunuz?

Kendimizden çok hep başkalarının hayatını yaşıyoruz ya, ona kızgınım. Önce anne baba, sonra hocalar, patron, çocuklar... Hayat sanki başkalarını memnun etme üzerine programlanmış. Bize de ellerimizden kayıp giden bir ömür çizilmiş.

Bir gün düşündüğünden daha az zamanının kaldığını farkedebilirsin. Bu yüzden başkasının değil, kendi hayatını yaşa...
Tunç Kïlınç

Kendi hayatını mı yaşıyorsun?

1|1
12|24

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi hayatımın içinde bazı anlarda başkalarının hayatlarını hissetmek ve ona göre düşünmek zorundayım. İnsanların isteklerini ancak bu şekilde anlayabiliyorum ve taleplerine doğru kararlar veriyorum. İnsanlar yaptıklarımdan memnun olmazsa ben aç kalırım. Doğru aldığım kararların %80 i hep başka hayatlara aitdi bu zamana kadar :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Kurduğum hayalleri hep çöpe attım ben. Kendi hayatımı yaşamaya her yeltenişimde pişmanlık ve başarısızlık olarak yazdım maziye.
    Bir gün bu kapitalist sistemi yıkarsa gelicek nesil, yaşayacaktır kendi geleceğini. Ben mi? Ben zaten ölümü bekleyip, zihninde yaşayan bir adamım.

1|0
    0|0
  • insana ailesi, dostları hatta sevdiği bile ihanet eder. insana ihanet etmeyen tek bir şey vardır. o da çalışmasıdır.. bu çalışmalarınız, bu yoruluşlarınız sizin iyiliğin için.

1|0
    0|0
  • Güzel soru. Kendime hayatımda yer açmaya çalışıyorum şu aralar. Tunç kılınç ı da tanıma fırsatım oldu Doğru yazmış

1|0
    0|0
    • Teşekkürler, Tunç Kılınç'la tanıştınız mı vay dedim, keske ben de tanışabilsem

• İnternetten ulaşabilirsin, bigün tanışma şansınız da olabilir kabuğunda yaşayan biri değil çünkü :) YouTube vidyolarını da tavsiye ederim

• Kesin bakacağım, hic umudum yoktu siz umut verdiniz, cok teşekkürler

• Allah memnun kalsin benden gerisi faso fiso :D

2|1
    0|0
  • Kimse kendi hayatını yaşayamaz ki zaten, sen ona rol verirsin o sana öyle gider hayat :)

1|0
    0|0
  • Evet kendiminkini yaşıyorum

1|0
    0|0
  • Hayır, bana dayatılan hayatta sessiz çığlıklar atıyorum.

1|0
    0|0
  • dogada yasiyabilirsin ancak kendi hayatini

1|0
    0|0
  • Hayır ailemin istediği hayati yaşıyorum

1|0
    0|0
    • Zor olmuyor mu

• Özgürlük hissi olmuyor mu, kendi isteklerini yapma istegi?

• Hayallerim var tabiki ama Şu an ailemin beklentikleri daha ön planda benim icin. Hayallerim askıda yani belki ilerde olur onlarda

• Hayir

1|0
    0|0
  • Het ne kadar baskalarinin istedigi hayati dayatmaya calissalarda ben inatla kendi hayatimi yasiyorum :)

1|0
    0|0
  • Hayatı yaşıyorum ne getiriyorsa. Düzen bu buna birşey yapamazsın.

1|0
    0|0
  • Herkes kendi seçimlerini yaşıyor. Başkalarının dayatılarını kabul etmekte kendi seçimleri.

1|0
    0|0
  • Hayir kendi hayatımı yasadigimi zannetmiyorum

1|0
    0|0
    • Zor olmuyor mu

• Hayatimda kolay olan bir ani pek hatirlamam istemedigim bölümde okuyorum hic istemeyecegim bir sehirde okuyorum hic istemediğim bir ev duzenimiz var... böyle gidiyor insanin istemediği oluyor hayatta onun içinbişeyi isteyeceksin vazgeçip istemeyeceksin o zaman oluyor olucak inşallah ama bilmiyorum geleceğim çok karanlik ne olucagim ne yapacagim belli değil cok korkutuyor gelecek beni

• Bu yaşamak mı?

• Kendim mutlu değilsem otesi bos

1|0
    0|0
  • iyadeyi ziyaret yapayım dedim :) ben evet kendi hayatımı yaşaım ve müdahele edenlere tepkimmi veririm. en büyük hobim dünyayı gezmek ve bunu yapıyorum

1|0
    0|0
    • Şu an neredesiniz mesela?😊

• iyi geceler,

• İnsanın iki hayatı vardır; biri yaşadığı, biri hayal ettiği.

1|0
    0|0
  • özgürlüğü hep elinde olan biri olarak yaşadım

1|0
    0|0
  • 2 sene sonra kendi Hayatımı yaşayacağım

2|0
    0|0
  • Öyle sanıyorum ama değildir

1|0
    0|0
  • bazen başkalarının istediğini yaşamak iyidir

1|0
    0|0
  • Soru saçma ama yinede cevap vereyim sorunun tek bir cevabı var herkes için o cevap ta (evet).

0|0
    0|0
    • Sen anlamadığın için sacma gelmistir, bir daha oku belki anlarsın

• yok kardeşim nerede...
    başkalarının bizim için biçtiği hayatı yaşıyoruz..
    eh bu arada da mutlu olmaya çalışıyoruz...

1|0
    0|0
    • Zor hatta imkansız bence öyle mutlu olmak

• teş ed. nezaketiniz için..

• Rica ederim

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...