Milli eğitim bakanı olsaydınız hangi dersi kaldırırdınız?

Arkadaşlar Milli eğitim bakanı olsaydınız hangi dersi kaldırırdınız?

0|0
18|4

En İyi Kız Görüşü

• Müzik/resim ve rehberlik

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Matematik. Din dersi diyenleri ateistler **********.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Resimi kaldırırım. Herkesin içinden Picasso çıkıcak diye bir şey yok. Zorlamamak lazım.

1|0
    0|0
  • Hepsi lazım

0|0
    0|0
  • tüm seçmeli dersleri ve üniversite sınavlarında işe yaramayacak olanlar

0|0
    0|0
  • Din dersi

1|1
    0|0
  • Hic bir dersi kaldirmazdim ama ders iceriklerinin hafifletilmesi lazim cocuklarin beyinlerini kalabalik paragraflar yerine oz ve asil anlatilmak istenen seylerle mesgul etmek lazim

0|0
    0|0
  • Kaldırmazdım ama zorunluluğu kaldırırdım. Mesela beden eğtimi dersine sadece ilgisi olanlar girmesini, ilgisi olmayanin resim vb derslerini seçebilmesini sağlardım.😊

0|0
    0|0
  • matematik tabiki :D

0|0
    0|0
  • Hepsini

0|0
    0|0
  • Bizim ülkede ders yokki sadece adları var

0|0
    0|0
  • İngilizce ve din kültürü

0|0
    0|0
    • Senim gibi öğretmenin ta

• Din kültürü degilde islam kültürü olsa daha iyi olur

• Hepsinin gerekli olduğuna inanıyorum.

0|0
    0|0
  • İngilizce

0|0
    0|0
  • Fizik😑

0|0
    0|0
  • Fizyoloji

0|0
    0|0
  • Din kültürü

0|0
    0|0
    • Anladım ama zaten din kültürü öğretmenine ben müslüman değilim dendiğinde hica gerekeni yapıyor yani derse girmeyebiliyor şahıs

• Din kültürü ve ahlak bilgisi dersini kaldırırdım.

0|0
    0|0
    • kültür ve ahlak dersi olsa yine bir nebze gayet evrensel değerler ve vicdani konularda akıl yürütme teknikleri filan anlatılır da din nedir? bir insana mantık dahilinde ahlak verebilir mi? din bir seçim meselesi değil midir? zorla tek seçenek sunup bunu da buna inanmayan cehennemde cayır cayır yanar valla demek, üstelik devlet eliyle küçümen çocuğun beynini yıkamak, onu korkutup bilinçaltını iğfal etmek bir nedir? zamanında onun bunun elinde abuk sabuk bilgililerle donatılmasınlar bari, devlet ne isterse onu o şekilde öğrensinler diye konmuş bir derstir. ve fakat uygulamada sıra üstünde namaz kıldırmalar, kadınlar başını kapamazsa mundar olurlar ve de daha bin türlü maskaralığa meydan vermiş bir uygulamadır bu. dini eğitim yine devlet kontrolünde yapılması gereken ciddi bir mevzudur.

• Şimdi türkiyenin % 95 i muslüman ve bu95 lik kesimin istekleri neyse devlet o sekilde yönetilir
      Musluman bir toplumunda çocuklarıni müslümanca yetiştirmek istemesi neden tuhafıniza gidiyorki, ayrıca eger türkiyede bir insan muslüman degilse din derslerine girmeme gibi bir hakka sahiptir hoca kesinlikle gireceksin demez
      Ve birde yanacaksın denmesi falan insanlar bunları kendi kafasından söylemiyor kuranda ne yazıyorsa onu söylüyorlar bence saygı duymalısınız din seciminde bir zorlama yok tabikide bunda herkes özgürdür ama islama girdiyse bir insan islamında bir gereklilikleri var siz ateistsinjz galiba ben buna saygı duyuyorum ve sizi aşşağilamıyorum çünkü Allah kuranda bana müslüman olmayanlara hakaret edersen seni cezalandırırım diyor islam ahlakı vahşi degil

• Edebiyat ya da tarih birde matematikte çok ayrıntıya girmezdim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• din dersleri

1|1
    0|0
  • Matematik tabi ki bu sorulur mu :D

0|1
    0|0
  • Eğitim Şart (her ne kadar nefret etsemde ) Seçmeli Dersleri Kaldırırdım

0|0