77 yıldan beri neden Türkiyede siyaset konusunda algı operasyonu var? Sebepleri kimlerden kaynaklı sizce?

Atatürkten sonra bu ülkede hep algı operasyonu var. Son zamanların partilerinden örnek verecem:
Ak Parti: Ben koyu Türk Milliyetçisi olarak Akpyi destekliyom. Akp dini terimlerle algı operasyonu yapıyor. Müslümansan Akplisin diye bir algı var. Ama cidden akp bu ülkenin gelecegini düşünüyor o yüzden oyumu Akpye atiyom. Chpyi, fetoyu, pkkya inat aşkla akpyi destekliyom.
Chp: Atatürkü seviyorsan, laiksen, kemalistsen hemen chpli olacaksin algisi var. Halbuki bugünün chpsi kürtçü, mezhepçi (alevici), fetocu, amerikanci, kizilçekiçe hayranlik duyan bir parti.
Mhp: Milliyetciysen mhpli olacaksin diye bir algı var. Halbuki bu mhpnin yöneticileri, ülkücülerin reis olan kroyları kendi ceplerini, menfaatlerini, çikarlarini düşünürler. Şehit cenazelerinde reklamı, şov yapmayi severler. Madem mhp milliyetci partide neden son 5-6 senedir ya da daha fazla neden Hakkaride miting yapmadı. Ama akp hakkaride miting yapti. Öyle ya da böyle mitingde Türk bayrağini dalgalandirdi. Her neyseee bu sistemde illa bir parti tutuluyor. Ben bunlarin arasinda Akpyi tutuyom ve destekliyom. Koyu aşırı Türk Milliyetcisi ve antikürtçüyüm. Ben Akpliyim. ;) Ya ben acayibim ya da başkaları. Ben misal Atatürk sevdalisiyim. Akpyi tutuyom. Ama mecbur bugün chplilerle 19 mayis yürüyüsünde yürüdüm. Hemde kirmizi atatürk tişörtümle :-D akp, mhp yürümüyor. Mecbur chplilerle gezdim. Ne mutluki böyle renkli bir ülkede yaşıyorum. Bazen vicdan azabıda çekiyom :-D :-D böyle düsünceler yazarak hadi chpli kalmaz herkes akpli olursa diye :-D :-D

0|0
13

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...