Kizim hic is yapmiyor?

Ben 48 yasindayim. 2 oglan ve 2 kiz cocugum var. Buyuk oglum 25 kucuk oglum 23 yasinda. Buyuk kizim 17 ve kucuk kizim ise 9 yasinda. Sorun benim buyuk kizimda. Hic is yapmiyor. Ben sabah 10 da cikip aksam 8 de geliyorum. Kizim ise sabah 8 de cikip aksam 5 te geliyor. Ben gelene kadar hicbisey yapmiyor. En son gecen yil bulasik yikamisti. Odani topla diyorum toplamiyor, bir tuvaleti banyoyu yika diyorum hicbisey demeden odasina gidiyor. Odasindan cok az cikiyor. Ben cok is yapamiyorum. Ogullarim kendi hallerinde yani eve bir katkilari yok. Kocam eve gelir yemek yiyip yatar. Kucuk kizim zaten kucuk bitek buyuk kizim kaliyor o da hicbisey yapmak istemiyir. Misafir gelicek toparlayalim diyorum, evde hickimse birsey yapmiyo benniye yapiyim ki, diyor. ne yapmaliyim lutfen cevap verin...

1|0
24|36

En İyi Erkek Görüşü

• Ahmet Şerif İzgören diye bir adam var. İzlemenizi tavsiye ederim. Kıyaslama yapmak istemiyorum. Bizim evlatlarımız hiç iş yapmaya alıştırılmadı. Diyor ki; Elin yabancı çoçuğu gider yemeğini alır gelir. Bizim çoçuklarımızın yemeklerini annesi alır ve yedirir. Halası ise ağzını siler. Kısaca kolaya alıştırıyoruz. Mücadele ruhu vermiyoruz. Size tavsiyem. Eşinizi ile beraber topluca oturup. Konuşun siz sonuçta bu dünyada sonsuza kadar yaşamıyacaksınız. Dünyaya melek-yiğit gibi çoçuklar getirdiniz. Alın eşinizi ve konuşun. Bu iş böyle olmaz. Siz uşak değil annesiniz. Göklerde taşınmaya layiksiniz. Tavsiyemi tekrarlıyorum. Oturup ailecek konuşun ve bu durumu değiştirin eğer yapmazlarsada yaptırım uygulayın başka bir çözüm yok. Ve neden yapmadıklarını sorun.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle siz bir annesiniz ve böyle bir durumda daha baskın daha sert yaklasmanız gerekiyor bence evdeki herkeseee! kızınızı karsınıza alın ve onunla bunu konusun, rahatsızlıgınızı dile getirin biraz sertlikle ama güzelce sakince konusmakta fayda var. Ileride belki sorunlar yasayabilmesini ve böyle yaparak eline bir sey gecmedigini söyleyin. Hayat gezip tozmak degil.. onun odasıysa odasını toplamasını bilmesi gerek. Kızınız bir seyleri yanlıs anlamıs sanırım. Insan annesine yardım etmez mi. 17 yasında kendi haline birak diye dusunenlere ne demeli. Allah Allah daha neler esek kadar olmuslar arkadas. Basarılar...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Cok basit. Sende hiç birşey yapma evi pislik götürsün bir tek kendi pisliğini temizle birtek kendi bulaşığıni yika birtek kendi elbiseni yika.. olay çıkınca da herkese işleri buluştur.. yaparlarsa yaparlar yapmaz lar isr srn zateb kendini isini yapiyorsun bırak onlar düşünsün

2|1
    0|0
  • iş yaparsan 50 tl verecem de

3|0
    0|0
  • Ergen rahat bırak kızı bende 18 yaşındayım. Aynısını banada annem diyor babamda çok bağırıyor iş yap diyorlar ama beni kendinlerinden soğutuyorlar. Çok üstüne gitme onu ben ve benim gibiler anlar ancak.

1|0
    0|0
  • Ohooo bizemi soruyorsun bunu?
    Sen onlara bu eğitimi veremediysen bu yaşlarına akdar bu saaten sonra imkansız...
    allah korusun hastlansan yatağa düşsen evi bok götürücek desene?
    Ben 9 10 yaşımdan beri anneme ev işlerinde yardım ederim ve annemde hep şunu demiştir, ilerde evlendiğinzde ev işlerinde eşinize yardım etmezseniz analık hakkımı helal etmem demiştir böyle yetiştirmiştir :)

0|0
    0|0
  • ablam oğulların neden kendi hallerinde? onlardan yardım istesen ya az da? cinsiyet ayrımı yapmayın bence iyi bir şey değil. kızınızdan ev işlerinde yardım isteyip oğullarınızdan istememek olmaz yani.

3|0
    0|0
  • Herkesin sana yardımcı olması lazım

0|0
    0|0
  • Toplumumuzun bundan sonraki en buyuk sorunu olacak bu ve suclusu askinda biz ebeveynleriz yetistirme seklimiz eskilerin bizi yetistirmesinden farkli yani biz cektik onlar cekmesin diyoruz ya yanlis yapiyoruz bence zorlugu ilk basta gostermemiz gerekir bence ben 7 yasinda sanayide calismaya baslamis biri olarak bu fikirdeyim katilanda olur katilmayanda bu benim gorusum

0|0
    0|0
  • Yetiştirememişsin demek.

0|0
    0|0
  • o zaman dayak çalışsın yemek verme elbiselerini yıkama tabiiki kızım yetişemiyorum yardım et konuşması yaptıkdan sonra bunları yap

0|0
    0|0
  • bunu anne olarak sizin ona vaktinde öğretmeniz gerekirdi bence iş işten geçmiş siz ufaklığa yönelin :) oda öyle olmasın

0|0
    0|0
  • ağaç yaş iken eğilir.

0|0
    0|0
  • Çalışma

0|0
    0|0
  • Bence cocuğunuzu yetiştirme şeklinizi gözden geçirmenizde fayda var gibi. Teşekkürler...

2|0
    0|0
  • Uzun zamandır çalışıyorsunuz bu yüzden çocuklarınızla pek ilgilenemediniz mi?

0|0
    0|0
  • evde kalır o :D

0|0
    0|0
  • Ya hep beraber ya hic diyin.
    Siz de yapmayın.

0|0
    0|0
  • teyze kızını dövmeyen dizini döver git kızını döv demiyorum artık geçmiş zamanında çok şımartmışssınız

0|0
    0|0
  • Dayak at :D

0|0
    0|0
  • al eline maşayı vura vura adam et teyzem...

1|0
    0|0
  • Yeni nesilin çoğu böyle, işleri güçleri internet sevgili şu bu

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • ağzının ortasına tubalet terliğini yapıştır

0|0
    0|0
  • Abla bence döve döve alıştır yoksa ilerde çok zorluk çeker

0|0
    0|0
  • Çok derdin var yani konuşabiliriz bu konuda

0|0
    0|0
  • Kocası kapıya koyar yanş

0|0
    0|0
  • Senin işinde zor be canım akşama kadar çalış çabala

0|0
    0|0
  • valla bikerecik essek sudan gelene kadar döv sonra nasıl adam olur izle

0|0
    0|0
  • Evde kalırsın de abla. Bende 18 yaşındayım ev işi yapıyorum bence güzel 😀

0|0
    0|0
  • Çekin karşınıza bir saat konuşun

0|0
    0|0
  • teyze işi gücü bırakmılş burdan mesaj atıyo hayret

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 23

• her şeyi kızdan beklemeyip oğullara da biraz vazife versek? Hadi koca umutsuz vaka, belki gelecek nesillere yardımcı oluruz.

kızın yaşı gereği içine kapanması ve hiçbir şey yapmak istememesi normal bu arada. şaka maka ailecek bir iş bölümü yapmayı deneyin derim. size de yazık, size tek başına koltuk çıkmasını istediğiniz kızınıza da.

5|1
    0|0
    • Feminist is coming...
      Abla kız yardımcı olsun eli alışsın diye diyor bunları. Düşünsene evlendin biriyle yemek yapmıyor temizliğe yardım etmiyor odaya kitleniyor çıkmıyor. Ne yaparsın?

• @ZEN1TH he aferin çok iyi düşünmüşsün, düşünceli şey seni.

• Ondan buyuk olan iki abisine sofra toplamayi yatak toplamayi oda toplamayi ogretseydin o kizda yapardi. Anlamiyorum neden sadece kiz yapsin ki. Benm annemde ayni senin gibiydi. Allahtan abim yok. Benm etkek kardesim borek bile acar. Neden cunku yapmak zorunda biraktim. Kucukken odul cezayla yaptirsan smdi her is sana fusmezdi. Uzgunum ama bu boyle

0|0
    0|0
  • herkesin evde yapmasi gereken bir işi olsun, mesela bizde herkes kendi odasini toplar, annem odamizi asla toplamaz, bizim odalari ordaki banyoyuda biz temizleriz, mecburuz cunku yani annem yapmiyor ee bizde yapmazsak😄 ona kendi temizligini şart koy, yapmazsan su bu yasak de, ama digerlerinede yapicak bir sey ver herkesin bir gorevi olmus olur

0|1
    0|0
  • bir an annem siteye üye oldu sandım 😂

Odasını falan elleme onun hiç birşeyini yapma, sorumluluk ver bu iş yapılacak diye sert konuş belki düzelir

0|0
    0|0
  • Herkesi organize et. Herkes bir iş yapsın. Biraz da duygu sömürüsü yaparsan her anne gibi, tüm işler biter :D

0|0
    0|0
  • Ayni beni ozetlemissin, bende yapmayi sevmem ve yapmamda. Degistirmenin bir yolunun oldugunu sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • kendi başınıza yaşamaya başlayınca mecbur yapacaksınız neden annenize yardımcı olmuyorsunuz ki? köle mi bu kadın -_-

• zenginsen bir şey diyemem tabi orası ayrı

• @stgelo Annem olsaydı onada tutardım bir tane, ilerde param olunca ailemdekinlerede tutabilirim, vicdansız bir evlat değilim :)

• Ona ben ölürsem ne yapacaksın falan de duygu sömürüsü yap. Benim de annem öyle yapıyor. Sızlanıp ağlar gibi, böyle yüreğim cız ediyor.

0|0
    0|0
  • Kızın haklı yapacağn bsy yok hic bir sekilde seni anlamaz

0|1
    0|0
  • Onunla daha fazla zaman geçir kaçış sendromu yaşıyor olabilir arkadaşlarını eve davet etsin tanışın beraber zaman geçirin belki ilgi istiyordur :)) her insan 7 den 70 e kadar ilgi ister :)

0|0
    0|0
  • Valla bizim evde bu mümkün olmaz😄

0|0
    0|0
  • Ben 18 yaşındayım ve iş yapmaktan nefret ediyorum annemde böyle davranıyor bana iş yapmıyor falan e sevmiyorum yapmıcam

0|0
    0|0
  • suçu tek kıza atmak yersiz. afedersiniz de zamanında büyütürken ufaktan alıştırmanız gerekirdi

0|0
    0|0
  • Alış kızım alış yeni nesil böyleeeee

0|1
    0|0
  • Ogullarında neden sorun gormuyorsun. Kız erkek isini yapıyorsa erkek de kız ısını yapmalı.

2|0
    0|0
  • evdeki diğer üyelerde yaparsa o da yapar o yüzden işbirliği yapın :)

0|0
    0|0
  • Kiz ya sonucta o iki erkegin pisliginide o toplamak zorunda tabi.. Oda annesine hardim etmeli ama demekki oda surekli evde degil birlikte yapin

0|0
    0|0
  • Sanki benim annem yazmis gibi

0|0
    0|0
  • bir güzel tokatlayin siz, o ne bicim türk kizi o

0|0
    0|0
  • Bir sorun kizinizin is yapmamasi mi. Birakin kizinizi bence kendi kendine

0|0
    0|0
  • Yapmak zorunda mı Ben de yapmıyorum kendine iş yapmıyormuşsun Bir de utanmadan kızımdan istiyorsun

0|0
    0|0
  • Bende öyleyim iş yapmam aksine dağıtırım annem sen dağıtma yeter diyo içimden gelmiyo düzeltmenin pek yolu yok içinde olması lazım insanın

0|0
    0|0
  • Küçükken yaptırmazsan sonuç bu olur. Ya sert davranacaksın senden korktuğu için yapacak ya da artık bişe bekleme ondan. Yetiştirme tarzın yanlış olmuş. Ben ilkokulda sandalyeyi çekerdim lavobya boyum yetmio diye üstüne çıkıp bulaşık yıkardım

0|1
    0|0
  • bende öyle düşünüyorum eğer ablam iş yapmazsa bende yapmam insan kendini enayi gibi hissediyor ayrıyetten erkek çocuklarında yardımetsin onlar yaardım etmeyecek diye bir kural mı var

0|0
    0|0
Yükleniyor...