Aile içi şiddet?

Babamdan şiddet görüyorum. Bazen annem yüzünden oluyor bazen babam çok ileri gittiğinde o güzel anne yüreği (!) acıdığı için babamı durduruyor. Ailem ile yaşamak istemiyorum artık. Evinde kalabileceğim bir akrabam da yok. 18 yaşından küçük olduğum için hala sorumluluğum ailemde. Evlatlık olarak başka bir aileye gitmeyi bile düşündüm. Sizce ne yapmalıyım lütfen fikir verin.

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• bence otur ders çalış, ailenin sana yasakladığı şeylerden uzak dur, üniversite kazan ve başka şehirde rahatça oku

0|0
    0|0
    • 3 sene boyunca şiddet mi göreyim?

• Akrabalarım yok, sadece dedem var. Onunla bu durumu az önce paylaştım, ailem dışarı da gezmeye gittiler dedem ailem ile konuşacağını söylediama ona söyledim diye şiddet görürüm diye korkuyorum.

• anladım, çok zor durum :( sabret :(

En İyi Kız Görüşü

• Sosyal kurumlar var aile için şiddet için. Bunu göze aldı isen onuda goze al ve şikayet et

0|0
    0|0
    • Göze alabilirim ama sosyal kurumlar birşey yapmazsa daha büyük şiddet görürüm.

• Bazen ama ben araya giriyorum

• Cok kötü... bu şekilde olmaz. Ne zaman gideceksin

Erkekler Ne Diyor 11

• Senin adına üzüldüm. Akıllı biri gibisin. İlgili kurumlara başvur bu şekilde ne kadar yaşayabilirsin.

0|0
    0|0
  • kac yaşındasın

0|0
    0|0
    • 15 yaşındayım

• cekinmene gerek yok daha yaşın genç tamam mi dediklerimi dikkate al

• Teşekkür ederim.

• kıyamam sana ya. inan ben de senin yaşındayken neler neler düşünürdüm. sabret onlar senin ailen. kimseden hayır yok inan bana :/

0|0
    0|0
  • Karakola git

0|0
    0|0
  • 3 sene daha sabret sonra üniverste oku

0|0
    0|0
  • kocaya kaç

0|0
    0|0
  • Sikayet et direkmen baban evden uzaklastirilir tekrarinda para ve hapis cesazi alir

0|0
    0|0
  • Polise git abicim. yardımcı olurum sana istersen

0|0
    0|0
  • Dürüst bir sevgili bulursan kaç evlen

0|0
    0|0
    • Ailemden şiddet görürken başkasına nasıl güvenebilirim?

• Böyle bir aileye denk gelen kişi olarak şansıma güvenmiyorum. O az kişilere de denk gelebileceğimi sanmıyorum.

• Bilemezsin. İyi düşün

• Yuh bendede var ama gitmeyi düşünmedim

0|0
    0|0
  • Hangi sehirdesin

0|0
    0|0
    • Uşak.

• Mazoşist mi olmam mı öneriyorsun?

• Mazosit ol demedim ama kendi kucuk dunyani kur

Kızlar Ne Diyor 2

• eve polis çağır şiddet görürken akıllanırlar bidaha yapmazlar

0|0
    0|0
  • Sana neden vuruyorlar ve bu hep mi oluyor?

0|0
    0|0
    • Hep olmuyor ama bilirsiniz erkeklerin eli ağır olur. Babam vurduğu için çok acıyor. bir kaç saat önce cevap vermedim diye vurdu. Dün de sadece izin almadım diye.

• Cevap vermeye ve izin almaya çalışın başına bişey gelicek diye korkmuştur benim babamda benden haber almak ister.. Ama vurmaları yanlış bana hiç vurmadı babam. Bunun dışında böyle yaptıkları oluyor mu

• Evet, annemin babama beni şikayet etmesi yetiyor. Ama makine değilim ki ben sürekli annemin dediklerini yapayım, kendime hiç zaman ayrımazmıyım

Yükleniyor...