Okul okumayanları siz de hor görüyor musunuz?

Bugün için güzel bir olaya denk geldim ve çok ayıp bir şey yaptım. İzinsiz bir foto çektim ama yapmasaydım ölürdüm kahrımdan. Bu anı ölümsüzleştirmek gerekirdi. Sadece hafızamda kalmaması gerekirdi. Sakarya’da bindiğim belediye otobüsünde oldu bu. Sonradan konuştum teyzeyle, ama tabi fotoğrafını çektim diyemedim de. Teyze 64 yaşındaymış ve okuduğu kitap ne sizce? Sıkı dur. un Sabahattin Ali: İçimizdeki Şeytan. Dedi ki: ‘’Bugün ölüm yıl dönümü, bu hafta tekrardan bunu okuyacağım’’. ‘’Sen öğretmen emeklisi misin yoksa?’’ dedim. ‘’Ben hiç çalışmadım. İlkokul 5′ten sonra okumadım’’ dedi. Eşi tuhafiyeciymiş. Vefat etmiş gecen senelerde. ‘’Biz hep kitap okurduk birbirimize. Çocuğumuzda olmadı hiç. Çocuklarımız kitaplar oldu.“ dedi..
Bilin istedim okul okumakla adam olunmuyor. Çoğumuz Üniversite okuyoruz ama Sabahattin Ali'nin yıl dönümü bilmeyiz. Bir insanı hor görürken veya aşağılarken oturun bir daha düşünün.
Okul okumayanları siz de hor görüyor musunuz ?

7|1
26|9

En İyi Kız Görüşü

• Okul okumayanları hor görenleri hor görüyorum.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Okul okumakla kitap okumanın arasında dağlar kadar fark var. Birisi sana ezberlemeyi öğretiyor, diğeri de öğrenmeyi öğretiyor. 5 yaşımdan beri ansiklopedi karıştırmayı severdim ve okumayı öğrenene kadar şekillere bakıp aklımda tutardım. Üniversitede ki arkadaşlarım zeki olduğumu sanıyorlar fakat onlardan farkım yok.

0|1
    0|0
    • Eyvallah sakın kibir kapısından gçme sen de. Hep böyle mütevazi ol.

• Kibir kapısından geçmem için daha çok şey öğrenmem gerekiyor :)

Kızlar Ne Diyor 25

• Çok güzel ya.

0|1
    0|0
  • Bende okulu biraktim ama kitap okumaya devam ediyorum bazen utaniyorum kendimden kitap okumaya hakkim yokmus gibi hissediyorum :(

2|1
    0|0
  • Duygulandım.

0|2
    0|0
  • Her Üniversite okuyan zeki herşeyi bilen anlamına gelmez okula gitmeden de kendini çok güzel yetiştiren okuyanlara taş çıkartan kişiler var. Yeter ki içinde kendini geliştirme isteği olsun🐝

1|1
    0|0
  • Hayır cehaletin zekanın aklın okulla ilgisi yok çünkü. Ama hem okumuş hem aptal cahil olunca insanlar gerçekten sinir bozucu oluyor bu kadar boş gereksiz insanlar niye üniversite mezunu diye

1|1
    0|0
  • Benim rahmetli dedem buna örnek

0|1
    0|0
  • Duygulandım ya ..

0|1
    0|0
  • İşte bu okuyamayana örnek...
    Onlara herzaman saygım sonsuzdur ve onlar adına üzülürüm.
    Ama bir de imkanı olup okumayanlar, okumamak için elinden ne geliyorsa yapanlar var. O insanları da bir türlü anlayamıyorum ve kınıyorum...

0|1
    0|0
  • Hor görmem
    Sevdiğim insan okumamış ben üniversitedeyim
    Hor görene de lafım yok bıktım çünkü kim oldum cahillerinden

0|2
    0|0
  • Ben de diyorum bunu bir yerlerde okudum sanki. Kimseyi hor görecek kadar kusursuz degiliz.

0|1
    0|0
  • Asla hor görmem

0|1
    0|0
  • Hor görmem teyze harika

0|1
    0|0
  • Cehalet mekteplerde giderilseydi dünyada cahil insanlar olmazdı.

0|1
    0|0
  • Noktasına kadar beğendiğim bir paylaşım olmuş

0|1
    0|0
  • Çok güzel çok.

0|1
    0|0
  • Tabi ki hayır.
    Cahillik diplomayla geçen bir olgu değil.

0|1
    0|0
  • Hayir kesinlikle hicbirkimseyi gorunusunden konusmasindan dolayi v. b hor görmem

0|1
    0|0
  • Okunmakla adam olsaydi Şu an bu ülke bu halde olmazdi... İş okumakta degil. Teyze cok guzel bunun gibi insanlara ihtiyacimiz var.

0|1
    0|0
  • Anlamli Bir paylasim tesekurler

0|1
    0|0
  • Okumak cahilliği alır eşeklik baki kalır. Yani diyeceğim o ki insan isterse kendini yetiştirebilir yeter ki karakterli ve bilinçli olsun.

0|0
    0|0
  • Vay be helal olsun teyzeye

0|0
    0|0
  • Bende okumuyorum

0|1
    0|0
  • Hor görmüyorum ama gençler yaptıkları bu cahillikten çoooook pişman olacak

0|1
    0|0
  • aslaa hor görmem

0|1
    0|0
  • Eğer tembellikten okumadıysa hor görürüm ama başka sebepler engel olduysa görmem tabi ki...

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• bizim patron ilkokul terk herifin holdingi var CEO desen oda öyle ben 3 üniv bitirdim neyim onu bile bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Hic bir kimsenin hic bir kimseyi asagilama hakki yoktur.

0|1
    0|0
  • Hayır. ...

0|1
    0|0
  • Asıl okul okumayanları hor görenler cahil sığ oluyor.

0|1
    0|0
  • hayır tabikide :)

0|1
    0|0
  • Kimseyi horgörmem , ama teyzemin evliligi gibi hoş bir evliligim olsun isterdim

0|1
    0|0
  • Ne okul okuyupta cahil insan var okul okumayipta doğru dürüst insanlar var

0|1
    0|0
  • dandik bölümde okuyanları daha çok hor görüyorum. okumayanların işi gücü var en azından

0|1
    0|0
Yükleniyor...