Cahil misiniz? cahil olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Soru yukarıda. siz ek olarak cahil olduğunu düşündüğünüz insanların özelliklerini de yazabilirsiniz.
ilber hoca capsi koymadım evet.

Güncellemeler:
İlber ortaylı dolma yapmayı bilmediği için cahil sayılmıyor neden? :D kim karar veriyor bir bilginin diğerinden değerli olduğuna, çok bilmek nedir bide sınırı standartı nedir? belkide cehalet bilgiyle alakalı değildir hatta belki bir sıfat bile değildir
aklıma bir soru daha geldi onuda yazıyorum :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
biri size cahil olduğunuzu hakaret etmeden ciddi bir şekilde söylese ne düşünürsünüz?

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyal bir oratmda biber dolması yapmayı bilmek size bir artı sağlıyorsa önemli bir bilgidir. Ortama ve çevrenizdeki kişilere bağlı yani hangi bilginin önemli olduğu

3|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• cahil olduğunu söyleyen biri zaten cahil değildir. ben bilgisizim

0|0
    0|0
    • çoğu insan, "ben cahilim" derken bunu düşünüyor bence karşısındaki aaaa bak nekadar küçümsüyor kendini oysaki ne kadar kültürlü desin istiyor fotoğrafın altına aayy çok çirkin çıkmşım yazan kızlar gibi. ben gerçekten kendini cahil bulan kimseyi görmedim.

• haklısın :) zaten cahil, kendini çok şey biliyo zanneden ama aslında bilmeyen insanlara denir. çelişiyor

Erkekler Ne Diyor 14

• Hayır koyun değilim😸

0|0
    0|0
  • entelektüellik günümüz şartlarına göre yapılan bir tespittir.50 yıl sonrasına göre hepimiz cahiliz dostum

0|0
    0|0
    • öğrenmen gereken ne var. günümüz için yani?

• bütün konular hakkında araştırma yapabilirsin ulusal uluslararası ama öncelikle kendi mesleginle ilgili araştırmalar yap. yine gizemli olaylar ile ilgili örnegin gökbilim ile alakalı olabilir. ya da tarih ile alakalı uygarlıklar vs

• İlber Ortaylı cCc Reyiz'e laf yok. :)

galeri8.uludagsozluk.com/.../...s%C4%B1_877247.jpg

0|0
    0|0
  • Cahilim.
    Her yeni birşeyler öğrendiğimde cahilliğimin daha çok farkına varıyorum

0|0
    0|0
  • Cahilim

0|0
    0|0
  • kısmen diyelim, elimden geldiğince okuyorum araştırıyorum gözlem yapıyorum ama ben cahil değilim demek çok üst bir seviye kimsenin bunu söyleyebileceğini sanmıyorum. bazı konular vardır bu konuda cahil değilim bilgim var diyebilirsin orası ayrı.

0|0
    0|0
  • degilim

0|0
    0|0
  • Her konuda cahilim diyemem. Ama cahilim daha çok geçmişimi öğrenmem gerek daha çok okumam gerek :)

0|0
    0|0
  • Cahilim, bilgi sonsuzdur.

0|0
    0|0
  • cahilliğinin farkında olan insan cahil değildr.

0|0
    0|0
    • şu an sçtın

• woooww sen neymişsin canısıı neden ben cevap verdiğimde direk yazmadın bunu , neden alpargu gibi cahilin çıkmasını bekledin yazmak için :D

• birader anlatmak istediğin yanlış değil cümle yanlış. bilmediklerimi ayağımın altına katsam başım arşa değerdi.

• evet hayat devam ettiği sürece öğreneceğimiz çok şey var daha

0|0
    0|0
  • genel kültürüm geniştir ama toplumda para etmiyor.

0|0
    0|0
  • Soruya bak... (çok cahilsin keşke ölsen)

0|0
    0|0
  • Hayir ;p

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Elimden geldiğince kendimi yetiştirmeye çalışsam da cahil değilim diyemem, benim de cahil olduğum konular var elbet.

0|0
    0|0
  • Cahilliğin açılımını yaparsan cevap veririm sana

0|0
    0|0
    • soru benimle ilgili değil ki? ben senin tanımını merak etmişim senin kendini nasıl gördüğünü , neyle kıyasladığını sormuşum kendine göre cevaplarsan sevinirim.

• Yuh İlber Ortaylı türkiye nin en iyi tarih profosörlerinden biri aç bir videosunu izle veya kitabını oku.

0|0
    0|0
    • ilber ortaylı ne alaka şimdi örnek verdim cahil cehalet denince akla gelen ilk ism kendisi evrim konuşsak adnan oktar derim beybs.

• Bilgisiz olduğum konular vardır ama cahil olduğumu düşünmüyorum genel anlamda

0|0
    0|0
  • Çoğu insana gibi ben de cahilim tabi ama en azından bu durumu engellemeye çalıştığım için Türkiye ortalamasının üstünde olduğumu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Böyle bir zaman da cahil olanlara tebrik ediyorum

0|0
    0|0
  • Zekadan başım ağrıyor...

0|0
    0|0
  • Cahilim evet en azından kendime göre bilmediğim çok şey var

0|0
    0|0
Yükleniyor...