Sağcılık ve solculuk arasındaki farklar nelerdir?

Siz sağcı mısınız? Solcu mu? Biraz siyasi ideoloji konuşalim :)

0|1
5|27

En İyi Erkek Görüşü

• Sırf bu 2 kelime için ne kadar can yitip gitti. Ne kadar sorun yaşadı güzel ülkem.
    Ben şuyum ben buyum diye diye sevgimizi bitirdiler.
    Aşağıdaki yorumlara baksana. Ben insanım diyen yok. Ben iyi biriyim diyen yok. Ben Müslümanım diyen yok. Ben ALLAh'tan korkan biriyim diyen yok. :)
    Yani ne çok uzaklaştık manevi değer ve önemlerden.

Yok abi ben ne sen denim ne de ondan. Ben sadece ben şuyum ben buyum diyenlerin kavgasını izleyen bir İnsanım..!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Kendi alanlarında da farklar oluşturur. Ama temel görüş ayrılığı solda sosyal demokraside sosyal sınıf ayrılıkları en aza indirip esitlik saglamak. sagda kapitalist tarafın kalkınması ve fakir kesimin ihityaclarina cevap verecek şekilde kalkınmak. Detayı da uzun

0|0
    0|0
  • solcular bütün insanların eşitliğini savunur, sağcılar özellikle kendilerinin üstün olduğunu savunur hatta hatta kendinden olmayan herkes düşmanıdır. örneğin "türkün türkten başka dostu yoktur" demek tam bir sağcı saçmalığı. ayrıca ekonomik ve sosyal alanda eşitsizliği yani kapitalizmi ve emperyalizmi savunurlar.

0|1
    0|0
  • Açıkçası milleti bölmek için uydurulmuş durum vurup kırsınlar bir birlerini diye siyasi hamle bence...

0|0
    0|0
  • Düşünce ayrımcılığı

0|0
    0|0
  • orta yolcuyum ben :))

0|0
    0|0
  • Sol taraf halkçııyım diye geçinir sağ taraf devletçi. Temelde böyledir. Ama iki ucu boklu bir değnektir ikisinden de hayır gelmez.

0|0
    0|0
  • Sağ-Sol ayrımdan başka bişe olmuyor malesef.
    Sağ-Sol bitti. Şimdi kürt yalanı
    Biraz daha kürtler bölüyor desinler birazda bununla uyutulsun halk :)

0|0
    0|0
  • Özüne baktığın zaman ilk başta ikiside farklı düşüncelerle de olsa vatanını düşünen kesimlerdi. fakat şu an özellikle sol kesimin neye ve kime hizmet ettiği belli değildir. sağcı kesim her zaman devletçidir. devlet herşeyin üstündedir. devlet sağcıya yanlış yapsa bile sağcı devletin yanındadır. ama solcular devlet düşmanıdır nerdeyse. rus yalaması olmuş durumdadır. özellikle şu son olaylarda rusyanın kendi ülkesini vurmasını isteyecek kadar aşağılaşmışlardır.

0|0
    0|0
  • Yolun sağından git...
    Günah yazan melek de solda.
    Karşıdan gelen araç da solda.

0|0
    0|0
    • Yasiniza bakikirsa bu tanim degil ornek degil benzetme degil apacik mubalaga

• @eexx0101 Biraz esprili yaklaşayım dedim mevzuya.
      Sağ sol ayrımı olmaksızın insanlar birbiriyle anlaşsın diye.
      Mahfettiniz.
      Yok yaşıma yakışmıyormuş falan filan.
      Bu memleketin, hatta dünyanın başına ne geldiyse hep bu ayrımcılık,
      ikiye bölme, kutuplaşmalar sayesinde oldu.
      Sağ salim kalın... :)

• Ne sağcı ol
    Ne solcu
    Çapulcu ol çapulcu

0|0
    0|0
  • Birisi sağ diğeri sol

0|0
    0|0
  • Milliyetçiyim.

0|0
    0|0
  • sağ sol bir yol ayrımı ise ben buna karşıyım bütün insanlar gözümde birdir insanlar bunu düşünce ayrımı dışına çıkardılar ırkçılık gibi bir durum çıkıyor ortaya.

0|0
    0|0
  • Sosyalistim. Yani sol

0|0
    0|0
  • Alayı fıs

0|0
    0|0
  • hem devletin hem vatandasın varlığına inanırım. insanı yaşat ki devlet yaşasın :)

0|0
    0|0
  • İkisini dene tarafını seç

0|0
    0|0
  • Artık sağcılık veya solculuk diye bir şey kalmadı dünya degisiyor. sekulerim ben

0|0
    0|0
  • Atatürkçüyüm.

0|0
    0|0
  • koyu sağcıyım solla işim olmaz

0|0
    0|0
  • Ya ikisi de toplumları kutuplaştırmak için oynanan tuzakların bir parçasıydı.

0|0
    0|0
  • Soru yanlış yerde sorulmuş. Ortacılık.

0|0
    0|0
  • sağ kol sol kol

0|0
    0|0
  • takılırlar öyle..

0|0
    0|0
  • Milleti ayırmak için çıkarılan bir saçmalık

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...