İranlı kadınların "Saç yoksa günah da yok " sloganıyla saçlarını kestirmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İranlı kadınların
Ben sonuna kadar destekliyorum.

4|0
16|27

En İyi Erkek Görüşü

• bu da eygun deyil zaten erkeklerin kadınlara kadınların da erkeklere bezemeye calışmalari yasaklanmış islamda bence dogru deyil eşine nasık beyendircek kendini

2|0
    0|0
    • Peki kanser olan kadınlar da bu yüzden mi terk ediliyor. Erkeğe benzemeye çalıştıkları için

• ooo layı saptırdın sen simdi o hastalık şifa için yapılıyo adam kansız sefa için bırakıyo her insan bir deyilki ben napiyım

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 26

• bence çok yerinde bir hareket. islam devriminden önce gayet medeni bir toplum olduklarını biliyoruz ve kadınlara zorla çarşaf giydirilmesi, giymeyene kırbaç cezası uygulanması falan çok saçma. ükemizde de açık giyinen bayanlara kötü gözle bakan kadınları irana göndersek 1 ay falan kelleyi vermeden geri gelseler bir daha kötü gözle bakmazlar aslında ya neyse işte :D

1|0
    0|0
  • öyle kurallara böyle cevap. helal olsun. ben şimdi görürüm o ülkeyi bakim kurallar esnetilyomuymuş yoksa esnetilmiyomuymuş...

2|0
    0|0
  • +1..

1|0
    0|0
  • zekice bir hamle ve başörtüsünün yalanını ortaya cıkarıyor kuran başörtüsünü emretmez söyleyerek dilimde tüy bitti

1|0
    0|0
  • Zekice bir hamle :)

1|0
    0|0
  • Helal olsun işte. Keşke Partizanlar artsada özgürlüklerine kavuşsalar

1|0
    0|0
  • Günah kavramı sadece saça denk geliyorsa ben de sonuna kadar katılıyorum...

1|0
    0|0
  • Şeriat en sonunda çıldırttı.. :D
    Türkiyenin yakında iran gibi olacağını hala göremeyen bazı aptaI kadınlar iyi baksın bu habere..

0|0
    0|0
  • Entersanmış

1|0
    0|0
  • Zaten Onlara Günah Yok -,- Seksin En Fazlasnı Yapıyolar Ama Onlarınki Görünmüyo -,-

1|0
    0|0
  • Radikal bir protesto destekliyorum

1|0
    0|0
  • saçmalık

1|0
    0|0
  • kesinlikle

1|0
    0|0
  • İlginç

0|0
    0|0
  • Kafaları okadar çalışıyo işte doğaldır 😂😂😂

1|0
    0|0
  • Embesiller amaç kafa kapatmak değil komple kapatmak çarşafa girmek ihrama girmek skimm sizin saçınızı basinizi

0|0
    0|0
  • hıkaye fuhusun en fazla oldugu ulkelrın basında ıran ırak suriye ve versıyonalrı gelır

0|0
    0|0
  • Amaç saç değilki. Boyunda yasak ona bakarsan?

0|0
    0|0
  • ülkenin yönetiminden dolayı onlarda ne yapacaklarını şaşırdılar. haklılar'da ülkeyi sadece şu veya bu şeylerden dolayı yöneten elemanlar yüzünden insanlar hayatlarını yaşayamaz oldular. öyle oluncada bu tür eylemleride görmemiz yadırganamıyor.

0|0
    0|0
  • O kadınlara bunu yaptıranlara lanet olsun üzülerek hak veriyorum

0|0
    0|0
  • Biz değil yasaklayan düşünsün

0|0
    0|0
  • Destekle destekle aferin sana

0|0
    0|0
  • Olmadı şimdi. Kökünde saç uçları kalmış hala ben tahrik oldum deriyide kazıtsınlar

0|0
    0|0
  • Saçmalık sanki yasal boşluktan faydalanıyor tövbe tövbe

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 15

• Hayatımda gördüğüm en komik şey galiba 😂😂 tesettürü sadece saçtan ibaret sananlar için evet güzel bir hamle olabilir fakat tesettur sadece saçı kapatmak değil eğer öyle olsaydı o tesettur dediğin şey bez parçasından güneşte seni terletenden oteye gidemezdi tesettur öncelikle bana bakma demektir kendini sakınmak gizlemektir başka namahrem erkeklere karşı ne yani bir saçmı mahrem bu kadar basitmi nur ve azhap suresi? Bence basitleştiren sadece bu ve bunun gibi dusunenler öncelikle bu insanları tesettürün asıl mayetini oğrensinler böyle şeylere gerek kalmayacak farkındalık olsun istemekle olmuyo bu işler geçmiş olsun o ve onun gibilere tabi 😊

0|0
    0|0
    • Tesettür ne peki sence. Mesele ortunmekse bütün vücut olarak. Allah neden bizi çıplak yarattı?

• @stgelo arapça her şeye amin diyen bir toplum var olmuş. Beddua görse amin diyor. Biri ölüyor arkasından fatiha okunuyor. Neden ölmüş kişiyi doğru yola davet ediyor. Sapmamislarin yoluna davet ediyor. Ölmüş gitmiş zaten amaç ne ve neden 3 kez okunuyor. şu an birisi çıkıp ben peygamberim dese onu öldürmekten beter edersiniz. O zaman da benim için durum aynı. Kendisini güvence altına almış bir kişi ve kendinden önce gelen 3 "peygamberden " daha akıllı. Bu son dindir diyip kendisini güvene almış. Akıllıca👍

• el yazımı, insan ürünü olduğu her yerinden belli zaten. son din diyecek ki ondan sonra din gelmeyecek bütün sevap pointler kendine kalacak :D

• Büyük bir protesto olmuş. bu cesaretli kadınları tebrik ederim

2|1
    0|0
  • Sacmalik

2|1
    0|0
  • "Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır. Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar. Zinet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizleyecekleri zinetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah'a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin umduğunuza nail olasınız." (Nûr, 24/31). Burda saçlarınızı kesin mi diyor gerçekten pes !! Kelimelerin bittiği yerdeyiz.

0|1
    0|0
  • Bende deslekliyorum.

1|0
    0|0
  • Ya saçmalamayın artık ya

1|0
    0|0
    • bu saçmalamayın falan diyen hanımları gidip iranda 1 aylık yaşamaya davet ediyorum. kadınların köle olarak görüldüğü ve hiç bir haklarının olmadığı şeriat yönetiminde sadece 1 ayınızı geçirip gelin ve tekrar aynı şeyleri söyleyebiliyor musunuz acaba görelim -_-

• @stgelo aynen ben de. Çok değil bundan 50 60 yıl önce İran da kadınların çok hakları varken şimdi sadece evlerinde köle hayatı yaşıyorlar. Ben anlam veremiyorum

• ve bu güzel ülkemizin de başına gelecek. acı gerçeğimiz bu işte akp hükümeti ve destekçisi %50 ülkeyi her gün şeriata yaklaştırıyor. ama şeriat gelirse biz gidecez avrupaya kendileri çekecek sıkıntısını onu bilmiyorlar işte. çok iyi bir şey sanıyorlar şeriat yönetimlerini ama ne araştırma ne soruşturma yok işte hiçbirinde.

• iyice kafayı yedi bunlar

1|1
    0|0
  • Sacmalik.

1|0
    0|0
  • Yazık işte bu duruma getirdiler görün şeriati işte nekadar adaletsiz saçma birsey oldugunu gorun

1|1
    0|0
    • iran'ın islam devrimi ve şeriatten önceki halini bir araştırmanızı öneririm. bizden daha medeni bir toplumken şimdi cahilliğin merkezi haline geldiler

• :D işte ben de diyorum ki eskiden türkiye gibi bir yerdi şu anki iran. şeriat devriminden sonra insan hakları, kadın hakları kavramlarının olmadığı bir ülkeye dönüştüler. ve bizim sonumuz da onlar gibi olacak yakındır

• @stgelo kusura bakma anlamadim 😂

• Saçmalamışlar böyle yaptırmakta doğru değil. Günahı sadece görüntüden ibaret sanmışlar

1|1
    0|0
  • ben bunların da bunu destekleyenlerın de kafasını skeym gunah sadece sactan ıbaret mı ya da gunah sadece acık gıymekten ıbaret mı o sacı kazıttı pekı ya davranısları dusuncelerı hareketlerı bakalım dıne uygun mu?

0|0
    0|0
  • Yazık ya

1|0
    0|0
  • İYi yapmışlar

0|0
    0|0
  • Gunah olan sadece sacsa boyun niye kapatiliyor bu cok yanlış bir dusunce katılmıyorum ayrica yine gunah olur bence

0|0
    0|0
  • Çok saçma

0|0
    0|0
Yükleniyor...