15 yaşından küçüklere din öğretilmesi/dayatılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

15 yaşından küçüklere din öğretilmesi/dayatılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

2|2
24|5

En İyi Kız Görüşü

• Buyuyunce beyin yikanmayacagindan :D yilanin basini kucukken ezmek gibi bir sey

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'ye baktığımızda devlet her köşebaşına bir imam hatip dikmiş. Ama demokratik devlet böyle olmamalıdır. İmam hatip yapıyorsan, papa hatip ve yahudi, ateist, ermeni, alevi okulu da yapmalısın. Devlet bir dine ağırlık veriyor çünkü oylarını oradan alıyor. Başka türlü milleti nasıl kandıracak. Özetle ben dinin çocuğa dayatılmasına karşıyım.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• Bence bu tür derslere öğrenceler isteğe bağlı girmeli. Derslere girmeyen için de herhangi bir yaptırım uygulanmamalı. Bırakın küçük çocuklar kendileri araştırıp dinlerini kendileri seçsinler. Herkes müslüman olmak zorunda değildir..

0|2
    0|0
  • Din dersi kaldirilmali. Herkes dogru yolu kendisi bulmali

1|1
    0|0
  • Etiksel açıdan tabiki işlenmeli. Zaten bizimDİHAB diye işlediğimiz yani Dib Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi, ahlağı da öğretmeli.
    Fakat bize sadece Hz. muhammedin hayatı, yaptığı savaşlar, Hac, Umre vb anlatılıyor. Yani kısaca islamiyet ve bence bu doğru değil.
    Hz. İsa'nın da hayatını öğrenmeliyiz, musevilik hakkında da bişeyler öğrenmeliyiz. İnsanların olulturduğu hinduizm, budizm gibi şeyleri de öğrenmeliyiz.
    Kısaca din dersi olmalı ama müfredat değiltirilmeli fikrimce...

0|1
    0|0
  • 15 yaşından küçükleri de görüyoruz din dayatmasıymış bilmem neymiş senin o küçük aman akıl edemez kendi kararını veremez dediklerin öyle bir nesil haline gelmişki cinselliği senden benden iyi biliyorlar internet ortamı da sağolsun destekliyor bu durumu tek laf edilcek şey din mi burda ona mı sardınız şimdi de

0|0
    0|0
  • Yanlis bence. 8-9 yasindaki cocuklarin baslarini kapatmak da yanlis. Onlar hayati tozpembe gorurken baslarinin kapatilmasini uygun bulmuyorum. Herkes yasayarak arastirarak dogru yolu bulmali. Lise 3. Sinifa gidiyorum ve 1 saatlik din dersi goruyoruz hala. Bu saatten sonra sanki kime ne faydasi oluyor din derslerinin...

0|1
    0|0
  • Ağaç yaşken eğilir bir kez beyni kötü şeylerle yıkanırsa bir daha onu din çekemezsin küçükken eğitimini verirsin büyüdüğünde o zaten kendi kararını verecektir. Çevreyi görerek yolunu çizecektir

0|1
    0|0
  • Bence çocuklara baskıcı bir şekilde değil onun merakı üzerine düzgünce anlatılıyorsa az çok öğretilmelidir. Ama ona eğer namazını kılmazsan top oynayamazsın, onu yapmazsan bunu yapamazsın şeklindeyse çocukları kötü etkiliyor. Ve zamanla kendi inancından soğuyor. Belkide yolunu kaybedebiliyor.

0|0
    0|0
  • din zehirdir zehir. dünyadaki pisliğin en büyük sebebi. olmayan şeylerle insanları kandırıyorlar.

0|1
    0|0
  • Zorunlu olarak verilmeli

0|0
    0|0
  • p*rno izlemeyi öğretsinler tecrübe kazanmış olurlar
    Olmaz mı?

0|0
    0|0
  • Öğretmek demek dayatmak demek değildir. Abi ne ilerigörüşlü (!) adamlarsınız ama var ya...

0|0
    0|1
    • Öğretmek dayatmak demek demedim zaten. Öğretenden çok dayatan var bu da bir gerçek tabi

• Benim aklim dine bilime ermiyorsa 15 yasindan kucuklerin beyninin ermesi beklenemez. Bu da beyin yikama olur. Tesekkurler destekleyici yorumunuz icin iyi gunler :)

• Aynen bilime de yetmiyor, okula göndermeyelim senin gibi bebeleri? Ne dersin?

• 15 yaşında din eğitimi bile geç 7en ideal yaş bence

0|1
    0|0
  • Bu konu bir tek bizim ülkemizde sorun olarak görülüyor.
    Avrupada bir çok ülkede çocuğun mensup olduğu dine bakılmaksızın kreşten itibaren hristiyan olarak yetiştirmeye başlıyorlar. Daha 5 yaşındaki çocuğa kendi dinlerindeki duaları ibadetleri öğretiyorlar. Bunları çok yakından görmüş ve yaşamış biri olarak söylüyorum, bizim ülkemizde din eğitimi çok daha serbest bir şekilde gerçekleşiyor.

0|0
    0|0
  • Ateistmisiniz

0|0
    0|0
  • Sana mi kaldı insanların çocuklarına din eğitimi verip vermeyeceği sen çocuğuna din egitimi verdirme sorun kalmaz ozaman.

0|0
    0|0
    • Sorun bu degil. Cocuk senin diye cocugu istismar etmeye hakkin yok. 15 yasindan once din egitimi cocuk istismaridir.

• Evet beyin sorgulamaya başlayinca o sacma masalara inanmayacagindan cocukken korkuyla dayatiliyor belli ki size de oyle yapilmis sorgulama yetinizi kaybetmissiniz.

• 😊😊😊 senden daha çok sorgulayıp arastirdigim kesin. ☺ Şimdi sen ordasin ben buradayım. 😉

• Tabiki de verilmeli güzelce öğretilmeli ben çocuğuma okumayı yazmayı cozugu anda öğretmeye başlayacağım :)

0|0
    0|0
  • Agac yasken eğilir 😬

0|0
    0|0
  • Din aileden gelen birşey olduğu için herkes hemen öğretmeye çalışır. Eğer ergenlik çağlarında bunu yaparsanız ters tepki alabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • 15 yaşından küçüklerin seks yaptıklarını gördükten sonra din öğrenmeleri pek istismar gibi durmuyor, lâkin 3 4 yaşlarında olsalar dediğin doğru olabilirdi.

0|0
    0|0
    • 15 yaşından önce cinsellik yaşamaları çocuk olduklari gercegini degistirmiyor. Din ogrenmeleri tabiki de istismar değil bunun öğretilmesi veya dayatilmasi istismar

• O zaman okula da kendi istekleri doğrultusun da gitmeliler zorunlu olmamalı kimse öğretmemeli kendileri keşfetmeli.

• Hiçbir şey düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Din dersi vermek beyin yıkamak değildir

0|0
    0|0
  • Doğru bir şey

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 4

• Yemin ederim okullarda seks dersi p*rno izletilse modern kesim rahatsız olmaz ama din dersi vovv olmaz çocukların beyni yıkanıyor

3|0
    0|0
    • 👏👏👏👏

• p*rno izletilmiyor direkt tecavüz ediliyor :) çocuklara. tecavüzcülerde hacı hocalar sizinde gıkınız çıkmıyor. ona ne demeli?

• 5 yaşındaki bir çocuğun ayak parmaklari yara oluncaya dek balerin olmasi adına çektiği rezillige sonsuz özgürlük diyenlerin, mesele din olunca kusmuklari ile saldirmalari...

Ey İslâm; sen ne yüce, ne büyük bir dinsin ki; bütün inançsızlar sana saldırıyor? Büyüksün vesselâm...

0|0
    0|0
  • Beyin yoksunluğu.

0|0
    0|0
  • Kûcuk yasta baslatilmali ki onlari yaradanin olmasi ve din hakkinda bilgi edinmesi yasaminda da etkili olabilir daha iyi tercihleri gormek gibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...