Icki icen insanin duasi kabul olmaz mi?

Hani diyolar ya icki icen insanin 40 gun ibadeti kabul olmaz falan filan diye bu dogru mu gercekten? Icki icip ama kimseye zarar vermedigin halde de mi bu boyle cidden mesela bir bira ictin diye dualarin kabul olmucak mi?

0|0
10|29

En İyi Erkek Görüşü

• 40 gün duası kabul olmaz mı? herşeyi insanlar kendi mantığına göre yorumlamaya bir mükabil. Şimdi alkol içenle, içmeyen bir olur mu? Olmaz neden leş gibi kokar içmeyeni bile sarhoş eder kokusu. Aynı şekilde sigara içen bir insan ve içmeyen hassas bir insan aynı yatağa girip yatabilir mi? hayır!!! Sarımsak ve soğan yemeyende camiye gelmesin denilmiş o zaman o adam her zaman sarımsak soğan yesin cennette girsinn ne güzel beleş dünya beleş cennet. Alkol tıbbi olarak kana karıştığı için vucuttan tam olarak atılmaz. Zaman geçmesi gerekir. İbadet ederken yek vucut olmak gerekir. Akıl beden ve kalp ve ruh tam benlikte olmalıdır. butun mesele. ibadetten tam zevk alamamak. Önemli olan ibadeti bilinçli yapmak. huşu ile tam anlamıyla kapılmak. Altan video koydum. bu insanlar dönerken kendilerini tam anlamıyla adapte edebiliyorlar. Olduğu yerde alkol alarak dönse ne olur. ?

https://www.youtube.com/watch?v=fib8EKDfpPs

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• annem mevlüdhan, dede tarafım hafız, küçük bir ilçede büyüdüm; ama ömrü hayatımda duymadığım din kurallarını şu bir iki senede duymaya başladım.

allah'ın işine karışılmaz derdi bizimkiler. hangi kulun neyini kabul edeceğini ancak o bilir derlerdi. sonra birileri bir yerlerinden bir şeyler uydurmaya karar verdi.

0|0
    0|0
    • Iste artik ne dogru ne yanlis bilemiyo insan :d

• ya vallahi de dinleme, billahi de dinleme. inançlı bir insansan iyi hocalardan kuran'ın türkçe mealini ve tefsirini oku. bizim evde ismi mahmud olan birinin meali vardı mesela (soyadını hatırlamıyorum) ama güzeldi gerçekten. tasavvuf ustası lütfi filiz var, onun kitaplarına sak (ki şimdiki akımda tasavvufa da çamur atmaya başladılar ya, neyse)

bu kafasından dini kural ve yasak uydurma hali, dindarlığın değil dinde koyulaşmanın en kötü işaretleri. kapılmayın ne olursunuz.

Erkekler Ne Diyor 28

• Omer Hayyam'a soracak olursak icki icmeyenlern duasi kabul olmaz. Bence buyuk bir alim olan Hayyam'i dinleyelim. Herkes sarap icsin.

3|0
    0|0
  • adabı ile içki içiyorsan çevrene bir zarar vermiyorsan istediğini yapabilirsin. O seninle allah arasındaki birşeydir. Bir bira içtin diye duaların kabul olmayacak diye birşey yoktur. Kişiliğin iyi olsun, çevrene yardımcı ol, iyi karakterli bir kişi ol duaların kabul olacaktır.
    Eğer aksi olsaydı adam 5 vakit namaz kılıyor hiç bir cumayı kaçırmıyor ama eve gidiyor karısını dövüyor. Çevresine küfürler yağdırıyor veya kavga ediyor, kimseye yardım etmiyor. Bu mu dine sadık birisi oluyor? Çevresinde görenlerde ne kadar dindar birisi diye düşünüyor.

1|0
    0|0
    • Valla ben hayatimda kavga etmemis insanim birak dovmeyi falan yanj :d herkes genelde bana saf falan der hatta cok safsin diye dalga gecenler olur :D allaha da inaniyorum ama bes vakit namaz kilan bir insan degilim bir icki ictim diye de dualarimin kabul olmayacagini dusunmuyorum acikcasi ama tabiki bilemeyiz

• Oooo fetvayıda verdik. İyimiş bu iş ya.5 vakşt namaz kılıp karısını döven ona göre muamele görür Allah katında. alkol haram demiş Allah. Apaçık ayet var. daha neyi zorluyosunuzki yani.

• @viteskolu alkol haram ama karısını dövmek haram değil yani?
      Alkol içinde allah katında ona göre muamele görür.

• içkiyi bilmemde gönül kıranın namazı bile kabul olmuyor hadise göre içki haramdır. gerçekten pişmansan tövbe et ama bildiğim kadarı ile 24 saat sonra tüm ibadetlerini yapıyor. gelelim 3 konuya bazı şeyler takva ehlinindir. Her insanın Allah katında yeri ibadetine göre mertebe mertebe

0|0
    0|0
    • Pisman degilim cunku gidip kotu bir sey yapmadim yani insan gibi kiz arkadasimla evde oturup ictik yani bir ara cok yaprdim bunu ama nerdeyse bir yildir falan icmiyorum gidip icip sonra millete asilmadim yani bubyuzden de kotu bir sey yaptigmindusunmuyorum :d

• Dua kapısı her zaman açıktır duanı her zaman edersin Allah bu dünyada da ahirette de kabul edebilir. o içki içenin kırk yıl ibadeti kabul olmaz mevzusu içkini vücuttan tamamen atılışı ortalama 40 gündür. farz olan ibadetlerin şartları vardır. vücutta alkol varken ibadet yapamazsın. ama bu dua etmeye engel değildir.

0|0
    0|0
  • Firavunun duasını kabul etmiş Allah. 40 gün muhabbeti bana saçma geliyor.

1|0
    0|0
  • Bir miktar alkol almışken , bilincin yerindeyse namaz dahi kılabiliyorsun , vücuttan alkol atılmadan ibadet önerilmiyor , oda maximum 1 haftadır.

0|0
    0|0
  • Öyle bişey demedim ben hiç sevgili kullarım.

0|0
    0|0
  • O ne alaka namaz kılıp cinsel istismar yapanların kabul oluyorda onların mı olmayacak bence alakasız

1|0
    0|0
    • Kabul olduğunu nerden çıkardın. nasıl eminsiniz bundan.

• @BgmBğr Tartışma uzar gider gençler herkesin doğrusu kendine ben günümüzdeki bir çok sahte müslümana inanmıyorum

• Bosversenize bir insan allaha inaniyo diye namaz kiliyo diye yobaz asla demem ama o kisi baskalarina da saygi gostermesse yobaz derim her inanisa saygi gostermek lazim. Iyi niyetli olan namazini kilan her seyi duzgun yapan ve her inanisa saygi gosteren guler yuzlu bir insana biz niye yobaz diyelin? Ama kapanip namaz kiliyo diye kendini cennetlik sanan icki icti diye kotu gozle bakanlara elbette derim. Ben kendim sahsen o kirk gun olayina inanmiyorum icki ictik diye niye kotu olalim? Haram olmasina bir lafim yok ona inaniyorum kesinlikle ama ben kimseye zarar vermiyorum icerken icimde bir kotu niyetle de icmiyorum affedersin icip tecavuz edenler var ben onlarla bir olurmuyum sizce? Tabi allahla kul arasinda olan bir sey onemli olan insan olmak saygili olmak karakterli olmak kalbinin temiz olmasi. Senin kalbin temizse bir icki icmen veya sevdigin biriyle birlikte olman bunu kirletemez bence. Bana gore bir insani kirleten birine zarar vermek kalp kirmak art niyetli olmak maddiyatci olmak.

• Yobazlara kalırsa cehennemliksin sen. Nice kişiler var kafası ayıkken yapmadığı pislik yok gelir sana "alkol haram" der. O inandığın yaratıcı ile senin aranda olan bir şey. Samimi olduktan sonra niye kabul olmasın?

0|0
    0|0
    • Aynen bende oyle dusunuyorum :)

• 1gr içsende aynı 1kg içsende aynı. düşünsene senin sözünü dinlemeyen seni takmayan bir insanın isteklerini yerine getirirmisin? Allah apaçık belirtmiş. Haram demiş.

0|0
    0|0
  • 40 gün haram gezer bee ne duası

0|0
    0|0
  • Kim demis onu su dini aldilar hurefa dinini donusturduler yok dovme yaptiraninabdesi kabul olmaz hirzizin tecavuzcunun duasi kabul olacak bu olmayacak

0|0
    0|0
  • Ben bittim..

0|0
    0|0
    • :D yok bee sen iyi bir insansan sorun yok :)

• olmaz evet.

0|0
    0|0
  • Boş işler bunlar,

0|0
    0|0
  • herşey niyet içten geldimi dinsizinde duası kabul oluyor. ayran içenleride gördük :D

0|0
    0|0
  • ohhoo ozman atın beni cehenneme daha gerek yok yaşamaya :)

0|0
    0|0
  • Dua etmiyorum sorun yok rahat rahat içiyorum

0|0
    0|0
  • Sen duanı et kabul etmek yaradandan

0|0
    0|0
  • içki içen insanın duaya ihtiyacı olur mu sence?

0|0
    0|0
  • Alakası yok.

0|0
    0|0
  • 40gün abdest tutmuyor vücut -,-

0|0
    0|0
  • Sanmam :)

0|0
    0|0
  • O samimiyete kalmış bir şey Allah bilir

0|0
    0|0
  • Allah c. c. bilir. Biz ne bilelim?

0|0
    0|0
  • içki zaten haram niye kabul olsunki

0|0
    0|0
  • Allah herkesin duasini kabul eder kafirlerin gunahkarlarin hemen kabul eder cunku birdaha onlarin sesini duymamak icin

0|0
    0|0
  • Siz Allah'a inanamaıyı çocuk oyuncağı filan mı sanıyorsunuz? :/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Allah'ın rızasını kazanan, duaları kabul olan kul kim olur hiç belli olmaz.
    Önce niyetin iyi olacak, sonra elbette inançlarına uygun bir yaşam için çaban olursa daha güzel olur..

0|0
    0|0
    • Aynen allaha kalmis bir sey bilemeyiz bizde ne desek yalan

• Hayir evrensel kurallara inanin artik..

0|0
    0|0
  • Evet olmaz.

0|0
    0|0
  • 26 yıllık hayatımda dua etmediğim için sorun yok :D

0|0
    0|0
  • olmaz

0|0
    0|0
    • Nerden geliyo bu kesinlik bu bu kadar emin olabilme anlamiyorum neyse :D

• sen Allahın emrini yerine getirmessen allah ta senin isteğini yerine getirmez de ondan :D geliyor bu emin olma

• O allaha kalmis bir sey canim :) bu kadar emin olma bsnce :)

• Allah'ın işine karışılmaz

0|0
    0|0
  • olmaz tabiki

0|0
    0|0
  • Duaların kabul olmama ihtimali var mı bilmem ama yinede sen et Allah istetse eder

0|0
    0|0
  • Olmayacak

0|0
    0|0
Yükleniyor...