İnançsız birine aşık olmak bizi günaha sokar mı?

böyle bir durumda kaldınız mı hiç ya da kalsanız kendinizi günah işlemiş gibi mi hissedersnz siz de? inançsız bir adam ya da kadın sevseniz..

Güncellemeler:
...
...,

0|0
15|31

En İyi Erkek Görüşü

• inançsızlar da çok çekici be :)

0|0
    0|0
    • neden çekici olsun ki inançsızlık

• daha rahatlar diye mi

• inanmıyorlar şeytan onları ele geçirmiş şeytan tüyü var belli

En İyi Kız Görüşü

• Bak arkadaşım ben inançsız birisiyim ve varsayalım dindar birisini sevdim
    Ben ona gel inançsız olmam demem
    Onunda bana gel inan demesini istemem
    Eğer saygı varsa ister inançlı olsun ister inançsız fark etmez
    Ancak senin inançsızlara karşı saygın yoksa
    Sen zaten 1-0 mağlupsun

0|0
    0|0
    • Bisey sorcam inancsiz biri dindar biriyle beraberse onun inanclarina saygi gostermeli mi?
      Evet ise onun inabclarina gore nikah dusmez ve oda cehennemliktir ona gore bu durumda inancsiz biri saygisizlik etmis olmazmi

• @scorpion026 Sorunu şu şekilde cevaplasam herhalde anlarsın
      Varsayalım hristiyan birisini beğendin ve evlenmek istedin resmi işlemleri yaptınız
      Sen dedin ki imam nikahı da kıyalım oda kabul etti
      Sonra oda sana kilisede evlenelim vs dedi resmi olmasada
      Sende kabul ettin hanginiz hanginizin inancına saygısızlık etmiş oldu?
      Yanlış anlama ama arabistanda yaşamıyoruz
      He sen dersen ki işte inançsız kafirdir kitapta yazıyor vs
      O zaman zaten sana diyecek sözüm olmaz sadece yolun açık olsun derim
      Öbür türlü isen zaten demek istediğimi verdiğim örnekle anlayacağını zannediyorum

• Eger onun inanclarina gore benle evlenmesi normal degilse ben onun inanclarina saygi duyarim bana deseki senle evlenirsem cehenneme gidicem o zaman vazgecerim
      Tesekkur ederim

Erkekler Ne Diyor 30

• İnanç benim için dürüstlüktür. Ve bir insanla tanışıp dürüst olduğunu anlayamam hemen yani günah olamaz dolayısı ile

0|0
    0|0
  • İnançsız birini sevmen neden günah olsun? O inanmıyor diye sende mensup olduğun dini değiştirmiyor ya da çıkmıyorsun. Din kişi ile Allah arasındadır. İster inançlı olsun ister inançsız o kişiyi bağlar ve hesabını sadece Allah sorar. Yani sevmek ayıp ya da günah değildir.

1|0
    0|0
  • Heee çok sokar. Ama çözümü var.
    Deve idrarını bir şişeye doldurup, kendi kulağından döküyorsun. Diğer kulaktan çıkarsa, günahların temizlenmiş demektir.

bir de şeyi merak ediyorum, geçen gün inançsız bir patates yedim. Günaha girdim mi acaba?

1|0
    0|0
  • Yok ya ne günahı :)

0|0
    0|0
  • sokmaz kanka :D

0|0
    0|0
  • aşık olursam çinli ile bile evlenirim 😂😂

0|0
    0|0
  • evet sevdim zamanında. çok sevmeme çok istememe rağmen uzak tuttum kendimden. inançsız olduğunu öğrenmeden önce de kendime aşık ettim kızı. o beni bekledi ben de onu düşledim ama tamamen imkansızlaşmasını bekledim. 2 yıl sonra falan da biriyle ilişkisi başladı. tamamen sildim. bitiyor yani her şey. huzura ihtiyacımız var hepimizin, geçici mutluluklar insanın doğasına ters. uymuyorsa sabret ve doğru kişiyi bekle.

0|0
    0|0
  • Günahtır evet

0|0
    0|0
  • woo woo wooww haram

0|0
    0|0
  • İnancımıza göre inanmayan ve son nefesine dek bu durumu değişmeyen bir insan ebedi bir azaba gider. Ben böyle biriyle olsam bunu mutlaka dert ederdim. Yani şeker hastası bir sevdiğim ısrarla pasta, çikolata yese ve ben 'aman boşver kendi isteği, karışmam' desem, o kişi şeker komasından ölürse vicdan azabı çekmez miyim? İşin günahını bilemem ama bu sıkıntı mahvederdi beni. Bir de evlenip çocuğunuz olursa durum daha da karışık...

0|0
    0|0
  • sende ondan düsünce olarak etkilenmedigin sürece günah olmazda onu zorlamadan inanması için ugrasırım

0|0
    0|0
  • Sen onu çevirebilirsin ya da onun inançları farklı senin farklı sen namaz kılarsın o kılmaz ona uyma yeter ki sorun yok

0|0
    0|0
  • Sevgilim öyle bir durumda. Hiç rahatsız olduğunu görmedim.

0|0
    0|0
  • dini yönden bakiyorsan zaten müslüman olmayan bir erkekle müslüman bir kadinin evlenmeside haram ve yasak.
    ama yok benim dinle isim olmaz dersen günah diye birseyde olmaz sana göre.

0|0
    0|0
  • hayırr dinde zorlama yoktur herkes kendı ınacını yasar

0|0
    0|0
  • Askimdan vazgecerim

0|0
    0|0
  • İnançsız birine aşık olamam zaten sjshsh

1|0
    0|0
  • kadın inançsız erkekle evlenemez günah tır. çünkü erkeğin inancına uymuş olur. erkek inançsız kadınla evlenebilir. kadın müslüman olur. erkek neyse kadın ona uyar sonuç olarak.

0|0
    0|0
    • oha ataerkilliğin dibi. inançsız bir kadının erkeğe uyacagını nerden çıkardn. :d

• @azerikiz92 ben demiyorum bunu. kitaplara bakarsan bir zahmet görürsün.

• Hangi kitap o :D bu konu yuzunden ayrilanlar tanidim nisanliyken. Erkek ve ailesi basortmesini ister kizin evlenmeden, kiz da kabul etmez. Ayrica okudugun kitaplar anlasilan cok sacma, vazgec seni fena kandirmislar cunku :dd

• inançsız olan o sonçta ben neden gireym günaha.

0|0
    0|0
  • Ayıp

0|0
    0|0
  • Adeta birlikte sirk kosarsınız.

0|0
    0|0
  • Ona tapmayacaksan eğer.

0|0
    0|0
  • müslüman olmayan ile evlenmem ben

0|0
    0|0
  • Gayet memnun olurum böyle ilişkide

0|0
    0|0
  • Haram sevdaya haram derler, yoksa meşru olan bir şeye kimse haram demez.

0|0
    0|0
  • neden soksun herkes kendi inancından ve dolayısıyla sevap ve günahından sorumludur

0|0
    0|0
  • Kimsenin inanması veya inanması beni bağlamaz.

0|0
    0|0
  • Sevdim ve mutlu oldum Günah olduğunu sanmam

0|0
    0|0
  • hayır kendi inanısı öyledir yargılamam

0|0
    0|0
  • sevgi kalbin işidir elinde değildir insanın, elinde olmayan şeyler için de mesul tutulmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• inançlıları da görüyoruz en basiti üyeleri ele alalım.

1|1
    0|0
  • sevmek günah değil, birlikte olmak günah. ben büyük konuşma kotamı doldurdum canım, neye asla desem yapıyorum :))

0|0
    0|0
  • Bence evet. Bir arkadasim olmuştu hemen ayrıldı öğrenince.

0|0
    0|0
  • Sokmaz dfads

0|0
    0|0
  • Yok ya ne günahı Allah aşkına onu da Allah yaratmadı mı? Kendisi inkar etse bile ne olacak onun ibadeti size ya da sizinki ona mı? Geçin bunları. -_-

0|0
    0|0
  • Sizi de kötülüğe alistiracaksa uzak durun derim. Boyle bir durumda kalmadim fakat dinende uygun değil baska dine mensup biriyle evlenmek.

0|0
    0|0
  • İslamda inançsız biriyle evlenmek caiz değil

0|0
    0|0
  • Hissetmem niye hissedeyim onu da dogru yolu gistermeyi calisirum yapmazda kendi bilir kimseyi zorlamam

0|0
    0|0
  • biz sizin bize aşık olmanıza izin vermiyoruz ama yine de oluyonuz mu :d

0|0
    0|0
  • Sokar tabi

0|0
    0|0
  • Ateist biriyle evlenirsen dinden çıkmış olursun

0|0
    0|0
  • Sokmaz