Kapat

Ailenizden birini kaybettiyseniz nasıl baş ettiniz bu durumla veya ederdiniz?

Anne nefestir Allah kimseyi nefessiz bırakmasın.

0|1
22|6

En İyi Kız Görüşü

• Rabbim bu acıyı yaşatmasın. Ama Ne var ne yoksa her şey onun. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.. bu dünyaya geldiğimiz gibi illaki bir gün bu dünyadan gideceğiz. Ya baki entel baki.. Baki Olan yalnızca sensin Allahım demek gerekiyor.. :(

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir gün o sonla hepimiz tanışacağız.
    Bu, annemiz olacak, babamız olacak, çok yakınımız olacak.
    Onlardan ayrılmak elbette zor olacak.
    Fakat gerçekleri kabullenmektir yapacağımız şey.
    Elimizden geldiğince bir gün bizden ayrılacak kişilere iyi davranmak,
    dilimizden geldiğince de bizden ayrılanlara hayır duaları etmektir görevimiz.
    Analar gerçekten nefestir ailede.
    Ana olmazsa nefes alışın zor oluyor maalesef.
    Hayırlı günler dilerim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Başınız sağolsun anneniz için Allah rahmet eylesin. Ben öyle çok yakın birisini kaybetmedim ama çevremden gördüğüm kadarıyla zamanla daha az acıtıyor ve artık eskisi gibi aklınıza gelmiyor o sevdiğiniz kişi. Arkadaşım 2 ay önce babasını kaybetti ama şu an çok iyi duruyor eskisinden daha iyi mesela. Siz sadece bunun bir veda olmadığını "sonra görüşürüz" olduğunu, gerçek dünyanın diğer taraf oldugunu bilip ve buna inanırsanız sizin için daha kolay geçecektir. Allah inşallah diğer tarafta kavuşmayı nasip etsin ve sabır versin size.

1|1
    0|0
  • Insaniz herseye dayaniyoruz. Belli bir zaman sonra artik o insan senin cok iyi tabidigin ancak ulasamayacagin birnhayal oluyor dunyanda...

0|1
    0|0
  • En büyük acı kardeş acısıdır bende yaşadım 14 yıldır baş etmek için mücadele veriyorum unutmak imkansız ama alışıyor insan zamanla ama her andığında burnun sızlar için acır buna çare yok.

0|1
    0|0
  • Dedelerimi kaybettim ama annemin yeri çok çok ayrı tabi. Katlanamazdım.

0|1
    0|0
  • Ben yanlizca anneannemi kaybetsem yikilirim birde kuzenimi. Bas edemeyebilirim

0|1
    0|0
  • basedemem gibime geliyor timarhanelik olurum allah annelerimize babalarimiza uzun saglikli ömürler versin

1|1
    0|0
  • Babam son nefesini verdiginde ilk ve son kez agladim... sonra birdaha aglamadim... o benim icimde ölmedigi icin, heryerde onu görür onu hissederim, o yüzden kaybetme duygusuyla basetmiyorum...

0|1
    0|0
  • Hiç bilmiyorum o ihtimale dahi tahammül edemiyorum dağılırım sanırım

0|1
    0|0
  • Allah bu şekilde imtihan etmesin hayırlısıyla inşallah. Ne yapacağımı düşünemiyorum bile

1|1
    0|0
  • İnsan herşeye alışıyor

0|1
    0|0
  • babamı kaybettım allah zaten sana bir sabır veriyor tabıkı zor ilk ay ama bas edebılmek zorundasın gıden bıdaha gelmıyor

0|1
    0|0
  • Kız kardesimi kaybettim bas edemiyosun ama nefes almak zorundasın yasamaya mecbursun

0|1
    0|0
  • ben 2 sene önce babamı kaybettim herşeyin acısı geçiyor..

0|1
    0|0
  • Allaha şükür kimseyi kaybetmedim ailemden.

0|1
    0|0
  • Baş ettiğimi kim söyledi?

0|0
    0|0
  • Pek etkilenmiyorum. Bu durumlardan malesef:d

0|0
    0|0
  • 4 sene olacak babam vefat edeli. Tarifi yok.. Aklıma geldikçe gözlerimden yaşlar akıyor şu an bile duygulandım. 6 yaşında dedemi kaybettim. 3 sene olacak öteki dedem öleli de. Babaannem de vefat etti 1 sene olacak. Acının en dibine vurdum anlayacağın. Allah annemin ve kardeşimin ve sevdiğimin acısını göstermesin inşAllah, kaldıramam.. Güçlü bünyem varmış baya. Psikolojim altüst olabilirdi ama acı insanı daha güçlü yaparmış derlerdi de inanmazdım. Öyle gerçekten.

0|0
    0|0
  • Güçlü olarak çok zor ama

0|1
    0|0
  • Babam vefaat etti 5 yil önce.
    Hala toparliyamadim herseye daha cabuk sinirleniyorum artik hickimseyede güvenim filan kalmadi islerimi kendim hallediyorum ya da halletmeye calisiyorum. Anneme de bisey olur diye bazi geceler kafayi yiyip agliyorum... öyle alisiyosun yokluguna ama cok özlüyosun. Yani uzun lafin kisasi cok cabuk büyüyosun artik fazla bisey beklemiyosun hayattan ne olursa olsun olumsuz düsünüyosun bende öyle yani.

1|1
    0|0
  • bende 2012 yılıda babamı kaybettim ondan öncede 1 sene yatağa bağımlı komadaydı iletişimimiz yoktu yani ve yanımızda öldü annemle halamın elindeyken ilk başta çok zordu hala da zor inanamıyor insan kabullenmek istemiyo ama en çok hissedildiği zamanlar bayramlar ya da bütün ailenin bir arada olduğu zaman sen hep eksiksin baş etmelik bir durum yok mecburen zamanla yokluğuna inanamasan da alışıyosun aklına geliyo bazen keşke şunları yapmasaydım diyosun bir iki göz yaşı ve normal hayatına dönüyosun en azından insanlar öyle düşünüyo

0|1
    0|0
  • Babami kaybettim hala psikolojik tedavi goruyorum alisamiyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Annemi kaybettim. Gerçekten nefesim kesildi

0|1
    0|0
  • Küçüklüğümde anneannemi kaybettim , hala baş edemedim ama zamanla birşeyler eksiliyor , bahsi geçtiği yerde gözüm doluyor ama atlatılıyor öyle ya da böyle..

0|1
    0|0
  • başın sağolsun biraderim..
    5 ay önce dedemi kaybettim..
    hala kendime geldiğim söylenemez..

0|1
    0|0
  • Dedemi kaybettim fakat anne ve baba ALLAH KORUSUN. Çok zor ya.. Amin...

0|1
    0|0
  • uzun zaman atamadım ablam vefat etti :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...