Fakirlere, muhtaçlara diye toplanan paralar yerine ulaşıyor mu sizce?

Yıllardır bazı kalkanlar altında fakir ve muhtaçlara toplanan paralar, gerçekten yerine ulaşsaydı dünya yüzünde bu kadar muhtaç insan kalır mıydı?
Fakirlere, muhtaçlara diye toplanan paralar yerine ulaşsaydı?
Sanmıyorum..

2|7
14|35

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçekten kimse dürüst olduğunu sanmıyorum afedersin kıçı kırık tv kanallarında sahte programların yardım toplaması kadar rezillik yok binde biri ulaşıyor paraların bir gün ünlülerden biri delikanlıca ben tv ye çıkmacağım kardeşim diyip yardım ulaştıracak mı merak ediyorum bana şov yapma bana...

Yardım et diyor insanlar aslında...
    Yardım her zaman para değildir bunu unutmayın soytarı gibi tvde şu kadar para toplandı demek değildir yardım her şeydir bazen fakirle fukaranın evine girip selam vermek, cenazesinde maddi manevi destek olmak , komşu aç iken tok yatmamak onunla aşını da paylaşmak mutluluğunu paylaşmaktır yardım...

Ey zenginler size o parayı verende Allah alanda o olacak neyin tribinde ve artistliğindesin ya İnsanlara şov yapmadan üç kuşuru çok görmeyin...

Dost canlısı olun ne fakir kalır nede yoksul ne göz yaşlı ne öksüz bir olun bir kerede insanlık moda olsun...

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 34

• Amerikada tutuklu bulunan Rıza Sarraf tahliye talebi içeren dilekçesinde ne kadar yardımsever olduğunu ispat etmek için ismini ilk kez duyduğum Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği'ne (Togem-Der) toplam 4.650.000 Dolar yani 14 Milyon TL bağışta bulunduğunu yazmış. Adı geçen dernek Emine Erdoğanın önderliğinde kurulmuş ve yönetiminde yengesi ve Bakan Bağış'ın eşi de bulunuyor.

Buna benzer onlarca örnek vermek mümkün. Hal böyleyken bu yardımların amacına uygun harcandığını düşünmek saflık olur.

1|0
    0|0
    • Aynen öyle, ben başlığı "fakirlere muhtaclara diye toplanan paralar yerine ulassaydi? " diye atmıştım, ulaşıyor mu sizce diye yönetim düzeltti 😐 yani zaten dedim ya gerçekten ulassa dünya yüzünde bu kadar yoksul insan olmazdi ulassaydi.. Mekke de Çürüyen etler Somaliye gitse o kadar insan açlıktan ölmezdi en basiti. Yahu Afrika da susuuzluktan ölen insanlara su bile giderdi..
      Çok yazık insan oğluna.
      Gözü aç insan oğluna.

• Yardımı elden ihtiyaç sahiplerine vermek en doğrusu bence :)
    Ve güzel bir konuya değinmişsin. Yardımlar ulaşsa bence de muhtaç insan kalmazdı.

1|2
    0|0
  • Bizzat bazı derneklere girdim ve kontrol ettim. Toplanan para ve yardımlara ne olduğunu birçok dernek saklıyor. Sadece bir tanesinn paralarının %60 kadarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığına tanık oldum. Bu yüzden derneklere güvenmiyorum ve aslada kimsenin güvenmesini onaylamıyorum. Çevrenizden kendisinin ihtiyaç sahibi olduğuna emin olduğunuz kimselere elden yardım edin. O gezen dilencilerede asla yardım etmeyin. Ben bir tane topal bir dilencinin aslında topal olmadığını bile gördükten sonra onlardanda ümidimi kestim.

1|0
    0|0
  • ben inanmıyorum onlara goturulduklerıne o yüzden hıc bagısta bulunmam, atıom anketcıler 5 tl engellıler ıcın ıstıyor hepsı abna göre yalan

2|0
    0|0
  • Yazıklar olsun işte

2|0
    0|0
  • Deniz feneri davasinda bunu cok iyi gorduk. Hepsi yalan dolan.

2|1
    0|0
  • Sahtekarlar her zaman olacak orası ayrı bir konu fakat insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve bunu yıllarca kolay bir şey değil. En büyük bağışı baz alalım sence tüm yoksulların kaç günlük ihtiyacını karşılayabilir? Ben 1 günden bile emin değilim. Tüm toplananlarla ne kadar sürdülebilir bunu bile bilmiyoruz. Yoksullara yapılan yardımları çalanların Allah belasını versin başka da bir şey demiyorum.

1|0
    0|0
  • Van depreminde milyonlar toplandi 3 tane van yapacak para oldu ben 1 tek kisinin evinin oldugunu gormedim birak evi erzak yardimindan baska bir yardim gormedim oda ayda 1 lik bir koli erzak yardimi 😏

1|0
    0|0
    • Tanrı da, dünyası da, kuralları da çok adaletsiz 😏

• Bende 😌 Ama yinede kizmadan duramiyorum 💁

• Bunlari ifade edicek bir kizma veya küfür sekli yok ne desem hafif kaliyo girmek dahi istemiyorum o yuzden sinirlerim zipliyor 😒

• Fakirlik yardıma bitmez zaten eğitimle biter. Yöneticilerin ahlakiyka biter ki hepsi ahlaksız olduğu için bitmeyecektir.

1|0
    0|0
  • aslında devletin bu gibi konularda güvenli yollar üretmesi gerekiyor ki insanlar şüphe içinde kalmasın

1|0
    0|0
  • Sürekli balık yemeği öğretiyoruz bence balık tutmayı öğretmeliyiz bir kişiye para vermek yerine iş vermek veya çalışıcak iş ortamını sağlamak daha iyidir bu şekilde zenginde fakirde kazanır diyer türlü fakir önüne geleni yer ve yeniden gelmesini bekler

1|0
    0|0
  • inşallah ulaşıyordur

1|0
    0|0
  • Katılıyorum

2|0
    0|0
  • Gunun paylasimi sonuna kadar haklisin

2|0
    0|0
  • Paralar büyük oranda yerine ulaşıyor ama sömürü sistemi sürdüğü için yine gönderenlerin cebine geri dönüyor bağışlar.

1|0
    0|0
  • gerçekten toplayıp yerine ulaştırcam diye yola çıkan varsa da ; yığınla parayı görünce cebe indiriyo

1|0
    0|0
  • Allah dünyaya eşit miktarda kaynak para dağıtmıştır lakin aç gözlüler olduğu için dünyada yoksulluk vardır artı olarak İslamda ihtiyaç fazlası para haramdır o ihtiyaç fazlası parayı herkes yoksullarla paylaşsa şu an dünyada aç kalmazdı

1|0
    0|0
  • Ulasmiyor iste nabalim

1|0
    0|0
  • yardım kuruluşu adı altında insanları sömüren çok insan var ne yazık ki...

2|0
    0|0
  • ulasıyordur

1|0
    0|0
  • Bazıları güvenli

1|0
    0|0
  • Camiye yardım diye toplayıp akşam içmeye gidenlere geldi aklıma 😂😂😈

1|0
    0|0
  • Açlık , Fakiri Doyuramadığımız için Değil Zenginleri Doyuramadığımız için Bitmiyor.
    Böyle bir söz vardı , istediğiniz kadar para toplayın muhtaçlar için bu sistem bir şekilde geri alır o parayı.

1|0
    0|0
  • O lüks arabalara binenler saraylarda yaşayanlar gemicik alanlar...

1|0
    0|0
  • Lan onu geçtim her yıl haçta yüzbinlerce kurban kesiliyor uçakla 30dk ötesi somali ve somalide insanlar açlıktan ölüyor. Daha ötesi var mı?

1|0
    0|0
    • Orada kurbanı kesip bırakanlar, cenneti garantilediklerini düşündüğü için gerisini hiç düşünmüyor ki..

• http://i.hizliresim.com/kvZ9oy.jpg
    onlara toplanan devede pire bile değil. taşıma su ile değirmen dönmez.

1|0
    0|0
  • Ben şöyle düşünürüm;
    Ben iyi niyetle yapıyorum bağışımi.
    Ve niyetim, zekat/fitre gibi üzerime borç olanları ödemek. Verdiklerimin nereye gittiği kısmı beni aşar. Ben sadece niyetimin hâlis olmasından sorumluyum... Gerisinden değil.

1|0
    0|0
    • Çok sığı bence.

• Sormadigimi nereden biliyorsun?

• Kolay gelsin o zaman

• çok doğru

1|0
    0|0
  • ulaşıp ulaşmaması benim sorunum değil ben verdim mi gerisi onlarla allah arasında

1|0
    0|0
    • Bu fazla bencilce değil mi? Ben verdim, niyetim belli, cenneti garantiledim, ölen ölsün der gibi ne bilim 😕

• onun takibini yapacak kişi ben değilim devlet neden var içinden birisi vijdan yapar ortaya çıkartır korkma

• bak bunu bende düsünüyorum herkes yardm diyor ama bir türlü ac bitmiyor

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 13

• hiç sanmıyorum ama bir umut işte fakirin ekmeği

1|0
    0|0
  • ulaşmıyor zaten.

1|0
    0|0
  • Zenginlern gözü doymadıgı için bu kadar açlık ve yoksulluk var. Yoksulların doyması sadece tr yle olcak bişey degil. Abd, Rusya vs ülkelerde tonlarca ekmek , yemek bosa gidiyo. Cüzi bir yardımla dünyadaki yoksulluk önlenebilir ama buna hiçbir ülke yanasmıyor. Sadece Bencillik ön planda..

1|0
    0|0
  • Ben hiç bir zaman onlara vermedim güvenmiyorum zaten kendi gördüğüm bildiğim yardıma muhtac insanlara kendim veriyorum..

1|0
    0|0
  • Hala her gün otuz bin çocuk açlıktan ölüyor, o yardımlar ulaşsaydı bu sayı her geçen gün artmazdı

1|0
    0|0
  • Hayır. Buna inanıyorum eğer öyle olsaydı çoktan açlıktan kurtulurlardı.

1|0
    0|0
  • Kalmazdı heralde

1|0
    0|0
  • Umuyorum ki ulaşıyor...

1|0
    0|0
  • Ne zaman ihtiyacı olanlara verildi ki.

1|0
    0|0
  • Daha yaşanılır bir dünyada olurduk.

1|0
    0|0
  • Hayır diye kurulan dernekler hep hırsız.

1|0
    0|0
  • Ulasmiyor

1|0
    0|0
  • Ulasiyordur

1|0
    0|0
Yükleniyor...