Sevgilimin ailesi muhafazakar, annesi başörtülü, aileler arasında ciddi farklılıklar var, bu durum sıkıntı yaratıyor?

Sevgilimin muhafazakar bir ailesi var, annesi ailesindeki diğer kadınlar kapalı. Her ne kadar sevgilim muhafazakarlık sorununu aşmış olsa da, ailesinin muhafazakar oluşu yine de bir sorun olmaya devam ediyor.

Benim ailemle sevgilimin ailesi taban tabana zıt, hiçbir konuda uyumlu değiller. Bu yüzden aileleri tanıştıramıyoruz bile, tanıştırmaya kalksak bizimkiler dayanamaz direk olay çıkarır, özellikle annem türbanlılardan hiç hazzetmez çünkü. Aileleri tanıştırırsak sevgilim yanımda küçük düşecekmiş, rencide olacakmış gibi hissediyorum, zaten o da anladığım kadarıyla içten içe utanıyor ailesinden.

Açıkçası ben sevgilimle tanışana kadar sevgilimin ailesi gibi insanlarla hiç aynı ortamda bulunmamıştım, hayatımda hiç muhafazakar insan tanımamıştım, dolayısıyla bu insanların bana karşı davranışları nasıl olur, bu konuda ciddi endişelerim var.

Sırf muhafazakarlık değil sorun. Ben maddi durumu iyi, elit, kültürlü bir aileden geliyorum, hayatım boyunca hep özel okullarda okudum, küçüklüğümden beri her yaz birkaç kez yurtdışına çıkarız, babamın nüfuzlu tanıdıkları (siyasetçi, işadamı vs) vardır. O ise Anadolu'nun muhafazakar bir şehrinin ortalama bir mahallesinde yaşayan sıradan, orta gelirli, kültür seviyesi düşük, tatil, eğlence vs anlayışı olmayan, üniversite mezunu olmayan, düşük nitelikli ve kısıtlı bir sosyal çevreye sahip bir aileden geliyor. İkimiz de aynı üniversiteden (Bilkent) mezunuz, burada tanıştık.

Kısacası, sevgilime karşı herhangi bir olumsuz yaklaşımım yok, tek sorun ailelerin ekonomik ve kültürel yönden farklı oluşu, özellikle de onun ailesinin muhafazakar oluşu. Sizce bu sorunla nasıl baş edebilirim?

0|0
914

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...