Sevgilimin ailesi muhafazakar, annesi başörtülü, aileler arasında ciddi farklılıklar var, bu durum sıkıntı yaratıyor?

Sevgilimin muhafazakar bir ailesi var, annesi ailesindeki diğer kadınlar kapalı. Her ne kadar sevgilim muhafazakarlık sorununu aşmış olsa da, ailesinin muhafazakar oluşu yine de bir sorun olmaya devam ediyor.

Benim ailemle sevgilimin ailesi taban tabana zıt, hiçbir konuda uyumlu değiller. Bu yüzden aileleri tanıştıramıyoruz bile, tanıştırmaya kalksak bizimkiler dayanamaz direk olay çıkarır, özellikle annem türbanlılardan hiç hazzetmez çünkü. Aileleri tanıştırırsak sevgilim yanımda küçük düşecekmiş, rencide olacakmış gibi hissediyorum, zaten o da anladığım kadarıyla içten içe utanıyor ailesinden.

Açıkçası ben sevgilimle tanışana kadar sevgilimin ailesi gibi insanlarla hiç aynı ortamda bulunmamıştım, hayatımda hiç muhafazakar insan tanımamıştım, dolayısıyla bu insanların bana karşı davranışları nasıl olur, bu konuda ciddi endişelerim var.

Sırf muhafazakarlık değil sorun. Ben maddi durumu iyi, elit, kültürlü bir aileden geliyorum, hayatım boyunca hep özel okullarda okudum, küçüklüğümden beri her yaz birkaç kez yurtdışına çıkarız, babamın nüfuzlu tanıdıkları (siyasetçi, işadamı vs) vardır. O ise Anadolu'nun muhafazakar bir şehrinin ortalama bir mahallesinde yaşayan sıradan, orta gelirli, kültür seviyesi düşük, tatil, eğlence vs anlayışı olmayan, üniversite mezunu olmayan, düşük nitelikli ve kısıtlı bir sosyal çevreye sahip bir aileden geliyor. İkimiz de aynı üniversiteden (Bilkent) mezunuz, burada tanıştık.

Kısacası, sevgilime karşı herhangi bir olumsuz yaklaşımım yok, tek sorun ailelerin ekonomik ve kültürel yönden farklı oluşu, özellikle de onun ailesinin muhafazakar oluşu. Sizce bu sorunla nasıl baş edebilirim?

0|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• Ailesinden utanacagına evlilik adayı olucak şu soruyu yazan kadından utanmalı bence. Evet özel okuıllarda okumuş olabilirsin zengin olabilirsin, Kültürlü olabilirsin , Ama sen ALLAHın farz dediği bir çok şeyi yapmıyorsun yapamazssında çünkü o konudada bilgi sahibi olmamışssını demekki okumak yetmiyor ilimde lazım ilk başta yazık diyorum. Hem o herife yazık hemde sana yazık 2 Karaktersiz birbirini bulmuş

0|0
    0|0
    • Canım senin o dediğin konuları biz ailecek çoktan aştık :)

• 1. cisi senin canın filan değilim 2. cisi aşılan birşey görmüyorum ben.

En İyi Kız Görüşü

• Muhafazakar olmasının sorunu ne anlamadım? Başı örtülü veya açık. senin ailenden utanman gerekirken sevgilin utanıyormuş. yazık çocuğun ne kadar iyi bir ailesi var ama değerini bilemiyor tanısa idim tavsiye verirdim ya da yol gösterirdim. muhafazakarlara yobaz dersiniz ya, başı kapalı olduğu için özgür değil diyip özgürlüğü savunursunuz ya asıl yobaz sizin giib düşünenlerdir. özgürlüğün anlamını bilmeden tesettürlülere laf ediyorsunuz madem özgür bir ülke istiyorsanız o Zaman başı açık kapalı laf etmiceksiniz. madem elitlik hoşgörü adeletten bahsediyorsujuz o Zaman kendinizle ters düşmiceksiniz. yerinde olsam ailemden utanırdım onlara hayat dersi verirdim yazık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• öyle erkeğin ben mk ailesinden utanıcak kadar aşağılık bir herif olmayı nasıl başarıyorlar anlamıyorum, hadi babayı geçtim annenden nasıl utanırsın ya.

0|0
    0|0
    • Sevgilim hakkında düzgün konuş kültürsüz Anadolu çomarı

• İki karaktersiz birbirinizi bulmuşsunuz işte tam olmuş umarım mutlu olamazsınız.

• Sana boş muhabbet yapmasınlar kendi hayatına baksınlar sorun çıkmaz

0|0
    0|0
  • Aileler sikintiysa o evlilik olmaz

0|0
    0|0
  • Valla bu dusunce de devam edersen yazil insanlarin egitim duzeyi yasadigi hayat bir kendi secimleri degil sanki kendileri bu hayati secmis gibi yazmissin ayrica muhafazakar olmak bir sorun degil bunuda bil yanlis dusunuyosun bide sevgilin aile sinden utaniyosa adam degilmis

0|0
    0|0
    • Aşağılamak gibi olmasın da onun ailesi bizimkilerin yanında gerçekten çok eksik kalıyor. O durumda kim olsa kendini kötü hisseder, o yüzden sevgilime o konuda hak veriyorum.

• Maddi durum vs neyse de, saçma sapan muhafazakar yobaz takıntıları olması benim için sıkıntı, muhafazakarlıkları bir de kültürsüzlükle birleşince iyice çekilmez oluyorlar.

• Ya bizde muhafazakar bir ailetiz ve bizim saci basi acik bir suru yakinlarimiz var bunu muhafazakarlikla yargilaman yanlis

• Allahim ne mallar var!!!

0|0
    0|0
  • Sorun olabilir mumkunse ayri sehirlerde yasamaya calisun ailesinin muhavezekar olmasi cocugun olmasi anlamina gelmez ama sana tavsiye davul dengi dengine

0|0
    0|0
    • Sevgilim muhafazakarlık denen şeyi aşmış biri, onlar gibi değil, onun muhafazakarlığı konusunda bir sıkıntım yok yani. Aileler ayrı şehirlerde yaşıyor zaten.

• Oyle düşünüyorsan sorun yok allah mesut etsin

• Ailene budurumu anlatıp onlardan anlayış göstermelerini isteyebilirsin.

0|0
    0|0
  • Çocuktan ayrıl, çocuğun hayatını mahvetme.

0|0
    0|0
  • Evlilik olmaz çocuk mezun olur , orta halli bir ailenin kızıyla evlenir mutlu mesut yaşarlar The end

0|0
    0|0
  • Bu ne ya Orhun abideleri gibi

0|0
    0|0
  • İşiniz zor

0|0
    0|0
  • Onunla seviş
    Garanti ayrılacaktır

0|0
    0|0
  • Bilkent gibi bir yerden sizin gibi birinin çıkması ilginç. Hayret ettim açıkçası. Tebrikler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bence bahsettiklerin ciddi sorunlar her ne kadar ben ailesiyle değil sevgilimle evleneceğim desekte ilerleyen zamanlarda sorunlar oluşuyor.

0|0
    0|0
  • Kibrinizde boğulacaksınız abi, başka bir şey değil.

0|0
    0|0
  • Cok zor. Benim hayatimda ayrilikla sonuclanmisti bu durum ama umarim seninki oyle olmaz

0|0
    0|0
  • Eğer sizin aile bu konuyu dert edecekse o çocuğa yazık etmeyin

1|0
    0|0
  • Tanıştırmadan bilemezsiniz. İki tarafta istemeyebilir böyle bir gelin ya da damat. O zaman büyük sıkıntı. Eğer iki tarafta birbirine karşı saygılı ve iyi niyetli ise sorun çıkmayabilir.

0|0
    0|0
  • Bu ne aşalama? Ruhun bitik her yanın elit olsa ne yazar.. Annenede yazık..

1|0
    0|0
  • Böyle saçma şeyleri takabiliyosan yeterince sevmiyosundur zaten. Resmen kafanda sınıflar oluşturmuşsun ve sevgilinin ailesini de alt sınıflara koymuşsun. Ekonomik ve kültürel anlamda zenginlikten önce ruhunu zenginleştir.

0|0
    0|0
  • benim durumda böyle. kültürel fark taban tabana zıt. seni anlıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...