Türkiye'deki üniversiteler öğrenciyi par karşılığı ilişkiye sürüklemiyor mu?

Şöyle ki, ülkemizde zengin olanlar düşük bir puan alıp parayı basıp istediğini okuyor. Onlar için hiç sorun yok. Ama fakir insanlar için durum aynı değil. Adam çabalayıp bir üniversite kazanıyor kendi hakkıyla. Devlet okullarının hocalarındaki egoyu bilirsiniz. Öğrenciye tam bir köle muamelesi yaparlar. Neyse... Öğrenci çalışır çabalar gece gündüz ama boş. Hocada vicdan yoktur. Bırakır öğrenciyi. Ya dönemi uzar, ya yaz okuluna gitmek durumunda kalır. Peki ya para? Yok tabi ki. Ya ağız eğecek bir iki yakın bulur ya gider çalışır ya da pis işler yapıp para kazanır. Şimdi diyeceksiniz ki gitsin çalışsın, alın teriyle kazansın. 14 kredilik, haftalık süresi 18 saat olan bir dersten bahsediyorum. Sabah başlar, akşam biter. E staj da cabası. Bu adam ne ara çalışacak? Mecbur gidip ya birine kendini sunup parayı alacak, ya bırakıp istemediği biriyle evlenip oturacak. Şimdi bu insan ne yapsın? Türkiyedeki üniversite hayatı öğrenciyi o... puluğa sürüklemiyor mu?

Güncellemeler:
Ya arkadaşlar ben böyle bir iş yapmıyorum ama çok zor şartlarda okuyanlar var arkadaşlarım ve onlara üzülüyorum, ayrıca benim de bu hocalar yüzünden dönemim uzuyor ve moralim bozuluyor doğal olarak. Ben size insanların adaletsizliğini göstermeye çalışırken siz kalkıp bana iftira atıyorsunuz, hakaret ediyorsunuz. Biraz düşünceli olun yahu!

0|1

Erkekler Ne Diyor 20

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...