Nurcuların güya temcilsi elmalılı hamdi yazarın kuranını okumamı söyledi siz ne düşünüyorsunuz?

nur cemaatinde kalıyordum ben kuranı yeni ögreniyordum ve o kuranı kerim daha anlaşılır ve okunması güzeldi o yüzden Hamdi yazarın kuranı kerimini okuyodum geldi ve sen bunu okuyamassın diyip nerdeyse o kuranı atacak kadar ağır hareket etti kendi kuranlardan başkası yalanmış gibi okuyamazsın dedi siz ne düşünüyorsunuz

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Sen niye orda kalıosunki başka eve çık.

0|0
    0|0
    • 1 kere peygamberi anlatmadılar yemin ediyorum sürekli said nursini anlatıyolar ve sözler kitabını okutuyolar bende ayrıldım bu yüzden benim peygamberim hz Muhammed kitabımda sözler degil Kuranı kerimdir dedim ayrıldım

• Azıcık aşım ağrımaz başım en iyisini yapmışsın

• Teşekkürler bu arada islamı öğrenmek istiosan sadece Kuran oku. Risale dedikleri şey Kuranı kendilerine göre yorumlamışlar. Asıl Kurandaki ayetler yoruma açıktır seni düşünmeye sevkeder. Kimsenn risalesini falan okuma direk Kuranı oku herkesin beyni var kendine göre yorumlayacak

En İyi Erkek Görüşü

• Ben Nur Talebesi'yim!
    Bir kişinin kusuru yüzünden koca cemaati suçlarsan haklarına girersin..

Kul hakkına dikkat et önce bu bir!
    İkincisi o kardeşe ne mantıkla bunu yaptığını sorsaydın mantıklı bir izahı vardır elbet..
    Yoksa onun kabahatidir! Cemaatin değil!

Ben şu mantığa verebilirim..
    Nur Talebeleri Risale-i Nur okur..
    Risaleler ise meal değil tefsirdir..

Meal her zaman eksiktir.. Ayetin ne kastettiğini izah edemez.. Yanlış öğrenmene engel olmak istemiş olabilir..

Hemen kötülemeyin milleti..

#Vesselam

1|0
    0|0
    • benim kitabım Kuranı kerim , Peygamberim Hz muhammed, bana kurandan çok risale nuru okutan bir yerdede durmam bana Kuranı kerim ve peygamberim yeter

• aynen

• Benim korkum yok evvelallah Kuranla yatıp Kuranla kalkıyorum ;)

Kızlar Ne Diyor 2

• Bizim arkadaşa da Kuran'ı siz anlayamazsınız mana veremezsiniz bu yüzden Risale-i Nur okuyun demişler

0|0
    0|0
    • aynen bizede kuranın bir parçaymış gibi yansıttılar sanki töbe Allah tarafından indirilmiş gibi

• Böyle insanlar dinden soğutuyor adamı

0|0
    0|0
    • 1 kere peygamberi anlatmadılar yemin ediyorum sürekli said nursini anlatıyolar ve sözler kitabını okutuyolar bende ayrıldım bu yüzden benim peygamberim hz Muhammed kitabımda sözler degil Kuranı kerimdir dedim ayrıldım

• En doğrusunu yapmışsın..

Erkekler Ne Diyor 3

• Mal 😸

0|0
    0|0
  • Yaw bosversene o salaklari sen kendi doğrunu kendin bulacaksin

0|0
    0|0

• Said Nursi kitabında Allahi ve peygamberi anlatıyor onlar yanlış yaptıysa ona kızma bosver

• hamdi yazarın kuranı mı varmış ag

0|0
    0|0
Yükleniyor...