Size doğru gibi gösterilenlerin hepsi doğru mu?

Büyükleriniz sizi hep yanlış yönlendirmiştir..

Şimdiye kadar dürüst oldunuz elinize ne geçti?

Güncellemeler:
Efendi, uysal olmak mesela..

Dünyanın en dandik olumlu özelliği.
Alkolün sağlığa zararlı olduğu külliyen yalan arkadaşlar. İçelim, içirelim.

Hayatında ağzına sigara içki almamış adamlar da sirozdan gidebiliyor.

2|1
12|19

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ozellikle uysal olmayi, sessiz olmayi meziyet sayanlar buyk gaflet icindeler. Ayni sekilde sirf yasi buyuk diye sacma sapan insanlarin salakliklarina ses etmeyenler de.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Küçkken çok kandırdılar bizi :( kahve içersen bıyıkların çıkar derlerdi hala tedirgin olurum kahve içerken :(

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Yooo hic durust olmadimki:)))

0|0
    0|0
  • Herkesin kendine gore bir fikri ve bakis acisi oldugundan dogruda her insana gore degisir. ama atalarimizin soyledigi genellemelerde dogruluk payi var cunku yasanmisliklardan geliyor.
    Diger sorun icinse her zaman durust ve dobra oldum , bu sayede saglam karakterde arkadasliklar edindim ve kisiligimi durustlugum belirledi. memnunum yani bu huyumdan.

0|0
    0|0
  • Bn kucukken büyüklerin yaptığı her şeyi doğru sanirdim büyüyünce öyle olmadığını anladim hiç bir şey bilmiyorlar aslında

0|0
    0|0
  • Dürüst olmadan kazanacagin seylerden bir bok olacagini sanma. olunca da illaki sonucu beğeneceğim diye bir kural yok diye bir uyarı almıştım zamanında. Dürüstlük önemli sonuç mu? Olumlu

0|0
    0|0
    • Dürüstlük önemliden sonra bir virgül neym koy. Cümle saçma oluyor.

• Alkolün ve sigaranın sağlığa zararlı olduğu ispatlanmış bilimsel gerçeklerdir. Felsefene bilimi alet etme

0|0
    0|0
  • Hayır tabii ki ailem şimdi bile bana çok yanlış şeyleri doğru diye gösteriyor. He deyip susuyorum baş gelinmiyor.

0|0
    0|0
  • degil o dogrular yüzünden hep kisitlandim mesela kizlari sunu yapmaz bunu yapmaz bir süre snra patliyo insan 👍

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • küçükken evet ama şimdi kendi doğrularımla hareket ediyorum. beni yalnışa götürse bile

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Değil elbette..

İnsan oğlunun tek kullanma kılavuzu ve tek örnek modeli var..
    O kullanma kılavuzu Kur'an-ı Hakîm, o model ise Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'dır (asm)!

Sadece müslümanlara değil tüm insanlığa örnektir..

Sağlık açısından örnektir..
    Kişilik açısından örnektir..
    İdareci sıfatıyla örnektir..
    Eş sıfatıyla örnektir..
    Baba sıfatıyla örnektir..
    İnsanlık nâmına o bir rehberdir!

O ne yaptıysa doğrudur..
    Onu örnek alanlar da örnek aldığı nispette doğru hareket eder..

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Asıl büyükler yalancı

0|0
    0|0
  • bence doğru her insan kendinden sorumludur bir insan yalan konuşarak veya taşkınlık çıkararak kendine cıkar sağlayabiliyorsa bu iyi birşey anlamına gelmez bir lafı unutmayalım " keser döner sap döner , gün gelir devran döner" ayrıca alkol içebileceğin enkötü sarhoşlukverici maddelerden biridir tabi bunları söylüyorum ama içki içmiyormuyum senede bir de olsa içtiğim oluyor. kısacası hepsi olmasada çoğu doğrudur diyebilirim

0|0
    0|0
  • Hiçbiri komple yalancı hepsi.

Bana dediler büyünce güzel birini seveceksin. Para kazanacaksın. Büyüdüm işsiz ve kadınsız kaldım. Mesleğin olsun bak gör sen. Mesleğim oldu. 12.000 tl maaşım var. Yaş 34. Bu sefer yaşım büyük ve stresli olduğum için kadınsız kaldım. Hala bana umut vermeye çalışıyorlar ama ben umudumu küçükken kaybetmiştim. Çünkü bugünü görebiliyordum. 36-37 yaşımı da yanlız, mutsuz ve paralı biri olarak görüyorum. Ben yanlız ölecem.

0|0
    0|0
    • Çok yaşa

• Teşekkürler

• @Selin959 iyi insanları bul. O zaman mutlu olursun. Ama sen bilirsin.

• Sigara ömrü uzatıyormuş öyleyse, hadi içelim.

(İçen herkes siroz olacak diye bir vahiy yok, içenlerin yakalanma riski daha fazla diye belirtiliyor sadece. Sirozun tek nedeni sigara ya da alkol değil.)

Bir iyi huyun yanında iyi bir kompozisyon oluşturacak başka bir huy gerek. Uysal ve konuşkan olmak iyi bir ikilidir mesela ama uysallık ve ketumluk mu? Bu iki arkadaşı beraber görmek isteyen pek kimse tanımıyorum.

0|0
    0|0
  • Bana bir şey öğreten bir büyüğüm olmadı başımda. Her şeyi yaşayarak öğrendim. Kendi kendimin büyüğü oldum. Sonradan bazı şeyleri yaşamadığım için üzüldüğüm durumlar oldu tabi :)

1|0
    0|0
  • Tabi. Bu dünyada doğru olarak ifade edilenlerden bir çoğu toplumu kaostan uzak tutmak ve tek tip insan modeli yaratmak için uydurulmuş, empoze edilmiş ve hala süren sıkı bir propaganda faaliyetlerinin bir sonucudur. Örnek olarak sana Din, Kültür, Siyasi kalıplar'ı verebilirim.

0|0
    0|0
    • Konudan biraz saptım ama senin dediklerin, bunların yanında hafif kalıyor. Olayların asıl nedenleri bunlar.

• canlı şahıdım kendım , benım soyledıgım cumlelerıme şiddetle karşı gelenler aynı cumlelerı ertesı gun rahatça kurabıldıler

0|0
    0|0
  • Haklısın , iyilikten maraz doğuyor.
    http://youtu.be/Gg512CD-OKk

0|0
    0|0
  • iyi olan her şey yillardir vasifsiz olarak nitelendirildiğinden sürü psikolojisi olarak herkes ayni davranişi sergileyip özünde ki kimliği sakliyor.

0|0
    0|0
  • isyan etmeye gerek
    dünyada ne kadar yaşıyacağımızı biz belirlemedik

0|0
    0|0
  • Büyüklerimizin her gösterdiği yanlış diyemeyiz. Dün doğru olan bugün yanlış olabilir. Fakat kimse dört dörtlük değildir. Eskilerde hata oranı azdır. fakat günümüzün büyükelrinde hata oranı yönelnedirme fazladır.

0|0
    0|0
  • Yanlışları var doğrudur ama bu hep değildir.
    Nasıl büyüklerin var diye merak ettim.

0|0
    0|0
  • İçelim içirelim shsjjs 😄

1|0
    0|0
  • Günaha girmedik 😂

0|0
    0|0
  • Hayat doğru değil adil değil ne göstermesi be kardeşim.

0|0
    0|0
  • bişey geçmedi

0|0
    0|0
  • hayır :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...