Üniversiteli türk kızlarının konuşması bir tek bana mı irrite edici geliyor?

Yav böyle bişey olamaz, şimdilerde 19-20 yaşlarında olan kızların bir kısmında inanılmaz bozuk bir konuşma, telaffuz var. Mırırmırmırımımı, tınısında, yanlış yunluş vurgularla, dişin tam arkasında, Türkçe'nin lügatında olmayan seslerle vızırdar gibi konuşuyorlar. Değil muhabbet etmek, seslerini duymak bile gelmiyor insanın içinden.

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• Sadece kızlardamı yeni jenerasyon öyle zaten

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Zamanında liseli-ergen dediğimiz "yha"cı kızların üniversiteye terfi etmelerinin bir sonucu. O yaş gurubu kızlar gösteriş budalası ama varlıklı erkeklere bebeklenerek prim yapmanın peşinde. Tamamen onun sonucu. Her moda gibi o da demode olur.

0|0
    0|0
    • Yok la, onlar gene iyiydi. Ben tını olarak hani şu japon televizyonlarında konuşan tiz sesli hatunlar olur ya, onlardan farksız konuşanları diyorum. Yaayı falan geçti olay artık, kibar olacam diye uzak doğulu gibi konuşmaya çalışan var.

• O da uzak doğunun etkisi olabilir. Eskiden anime kültürünün etkisi vardı, son zamanlarda da kore dizilerine talep had safhada. Korkum o ki yakında hintli gibi konuşanlar türeyecek, işte o gün kürekle ağızlarına vurucam.

Kızlar Ne Diyor 11

• Bir insanı itici ya da çekici yapan şeylerin en başında gelir ses tonu ve konuşma tarzı.
    Kötü olanlar genelde bilerek o tarz konuşuyor bence yani hepsi olmasa bile çoğu. Bana zorlama ve dikkat çekme farklı olma çabasında geliyor.

0|0
    0|0
    • Yok, kibar konuşmaya çalıştıklarından öyle. Dil düzgün öğretilmiyor. Kimsede tiyatro kültürü de yok, ömrü boyunca hakkaten güzel türkçe konuşan birini oturup dinlemeden yetişiyor.

• Evet kibar konuşmaya çalıştıkları için zorlama dedim zaten. Katılıyorum. Ama bu sadece üniversitelilerde ya da kızlarda yok, erkeklerde bile var öyleleri.
      Gerçekten insanın ses tonu ve konuşma tarzı çok önemli. Karşındakine yaklaşımın bakış açın değişiyor resmen.

• :) Genel konusmussunuz aksine kelime haznemde ben osmanlı Turkcesine yer veririm ( seviyorum) O söylediğiniz grup bana gore azınlık.

0|0
    0|0
  • türkçemiz ve kültürümüz le ilgilenmek yerine, bütün dikkatlerini diziler, moda, yabancı yaşam ve abartılmış özenticilik...

0|0
    0|0
  • Sizofrenmisin

0|0
    0|0
  • Bana da itici geliyor bazilari, foklarin nesli artiyor

0|0
    0|0
  • Aynı fikirdeyim.

0|0
    0|0
  • Kibar konusacagim diye lugat parcaliyorlar😅

0|0
    0|0
  • Katiliyorumm

0|0
    0|0
  • Ağızlarının ortasına kürekle vurasim geliyor.

0|0
    0|0
  • Kızlarda mı var bu sadece? 25 yaş altı insanların çoğu dili berbat kullanıyor, ağızlarını yayarak konuşuyor. Yeni nesil indie grupları sağolsun artık. devrik olmayan cümle de kuramıyorlar. Kız-erkek fark etmiyor.

0|0
    0|0
  • üniversite kazanmak kolay olmuş

0|0
    0|0
    • konuşmayı bilmeyen bile kazanıyor

Erkekler Ne Diyor 7

• Hele bir de hiç öyle olmadığı halde burnunda yumruk kadar et varmış gibi ya da fok balığıymış gibi genzinden konuşanları direkt öldüresim geliyor.

0|0
    0|0
  • Yeni jenerasyonun 90% na yakın böyle zaten..

0|0
    0|0
  • Pelinsu ağzıyla konuşuyorlar kısaca çok itici onlar ya.

0|0
    0|0
  • Bence insanlara diksiyon dersleri verilmeli

0|0
    0|0
  • Penguen gibi ses çıkartanlar gibi.

0|0
    0|0
  • aynen

0|0
    0|0
  • konuşma o zman gardaş :D