Sizce hızlı gitmek, bu kadar ölüm riski almaya değer mi?

Yapılan bir araştırmaya göre, aşağıdaki tablo ortaya çıkmış.
Sizce gideceğiniz yere 3-5 dakika erken gitmek, bu kadar ölüm riskini almaya değer mi?

Sizce hızlı gitmek, bu kadar ölüm riski almaya değer mi?

2|0
16|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 15

• hic bisey insan canindan degerli olamaz ama malesef turkiyede bunun farkinda degiller ya kiymetini bilmiyorlar. hiz yap ama yoluna kuralina gore. uygun olmadik yerde solama hatasi yapanlar var kac defa gorgu tanigi oldum izinlerde turkiyedeyken yazik

0|0
    0|0
  • 12 xl kadar çıkıyor demek :/

0|0
    0|0
  • Hızın tutkusunu hırsla karıştırsan geberirsin , kontrollü hız içinse denge ve konsantrasyon gerek. Genelde hızı sinirli veya aşırı mutluyken yapanlar ölür. Çünkü beyin orda değildir , mantık devre dışıyken yapılan hız ölüm getirir. Ama tutku ve konsantrasyon tecrübe ile yapılan hız zevklidir. Limit yok kuralı yeterince dikkat sahipleri için çok haz verici.

0|0
    0|0
  • Gidilecek yer önemli ! gidilecek yere için içine sığmadan gidiyorsan ölmeye değer 3 dk değil ışık hızında bile giderim :)) ama sabah işe giderken trafik olsa da geç kalsam diyorum :)))

0|0
    0|0
  • Vallahi 70lik yolda sürerken bir bakıyorum 90a 100e çıkmışım farkına varmadan, çünki gerçekten de gereksiz düşük hız bence. Araba sabredemiyor.

0|0
    0|0
  • Değmez acele giden ecele gider ama suda bir gerçek yeni arabalar iyi arabalar kazada az hasar alıyorlar kaza ihtimalleri bile çok az

0|0
    0|0
  • değmez

0|0
    0|0
  • Ben hızı seviyorum illa biyere yetişmeme gerek yok. Ama kimseninhayatını tehlikeye atacak şekilde kullanmıyorum

0|0
    0|0
  • İlişkide bile hızlı gidince ölüyor o ask

1|0
    0|0
    • @8matador1180 abaaaaa pislik :D anladım ben anladm

• @8matador1180 geç anladım :D

• hız bir tutkuve heyecandır. Ancak en ufak dikkatsizlik hayatına mal olacağından gereksizdir.

0|0
    0|0
  • Bence hiç değmez

0|0
    0|0
  • Risk almaya değer bence

0|0
    0|0
  • mesele hızlı gitmek değil zevkli olması..

0|0
    0|0
  • Değmez tabi ki

0|0
    0|0
  • Hızı hiç sevmem. Adrenalini başka yerlerde ararım. Fresbee yamac paraşütü vs.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• oldukca ıyı bir şöför oldugumu dusunuyorum hem araç hem motorsıklet anlamında bu yasıma kadar tampon sürtmuslugum yoktur. konuyu şuraya bağlıycam gözlmelerımde şehir ıcındenkı kzalardakı yuksek kısmının etkenın genç arkadaşlarımızın acemilıgınden. saçma sapan araclarla sacma sapan hareket ve trafıkte seyırlerı gelıyor. özellıkle doblo ya da versıyonu panelvan arac sahıbı arkadaşlar sanırım kendılerını ferrarı ya da porsh falan kulalnıyor sanıyor arkanızdan kendınıze güldrüp sövdürüyorsunuz sadece. bana göre turkıyede ehlıyet yaşı en az 27 olmalı. her dıreksıyona elını suren ergen arkadşım kendını usta şöför sanıyor bırde işe artıstık gırınce kazalr kacnılmaz sonrda oturup eger ölmedıyse babam benı gebertıcek dıye salya sümük ağlarlar. ben hızdan zıyade işi tamamen acemılıge bağlıyorum. hele acemılık artı hız bırlsınce kaza kacınılmazdır.

0|0
    0|0
    • Aynen 25-60 yaş arası olsun ehliyet geçerlilik süresi en azından İstanbul gibi yerde, çünkü trafik felç ıoluyor :)

• 60 yaş fazla ülkemız ıcın reflexler kulak göz trafık zekası zayıflıyor. bırde ıstanbuldakı kadınların %70 ı trafıge çıkması bıle sakıncalı çok tepkı verebılırler ancak gercek bu. bu yaşıma kadar arabama bınıp kapıyı acarken otoparkta yan arabaya çarmpadan ya da kaldırıma carpmadan kapı acan kadını görmedım. onalrdakı mantık cok farklı ve kesınlıkle arac kullanmaya musaıt degıller cok az kısmı uygun bu duruma

• karı kıza şekil yapacam diye, arkadaşlarıma ''arabam böyle basıyor ha'' imajı verecem diye bok yoluna giden nice genç var. Allah erkesi ailesine bağışlasın hız yapmak pişmanlıktır. hele ki türkiye şartlarında

1|0
    0|0
    • Aynen öyle, ben daha Türkiye de adam gibi yol görmedim, Hep bir yama , hep bir çukur.
      Ciddi konsantrasyon kaybı yaşatıyor insana, bu yüzden gerek yok.
      Hem 5 dakika erken gideceğim diye , Daha fazla yol sesi, daha fazla yakıt tüketimi , daha fazla hayat riski.
      Bence değmez.

• aynen öyle değmez. gerekli yerde yapılması gerekir hız

• Bunlar sadece siz bildiginiz. Arkadasim var 180lik arabada 170-175 gidiyor/ Hatta 1keresinde tira girdi 160 ile/ Hizi seviyor ama olum biliyoruz/ve arabada hava yastiklari yok / Araba ise isterseniz resmi atayim?

0|1
    0|0
  • Ah be mühendis kafası sana bunları sordurtuyor biliyorum ama boşuna kurcalama hepimiz yetişmek için hız yaparız

0|0
    0|0
  • Yola göre gidiyorum ben.

0|0
    0|0
  • Ben bastakile en son arasında 6 dakika var altidakka için ölmek biraz şey geliyor ama tabi ecek gelirse ne gelir elden

0|0
    0|0
  • Değmez hız ve yaşam ters orantılıdır.
    Hızın arttıkça yaşama ihtimalin düşer.

0|0
    0|0
Yükleniyor...