Vatan sever olmak kolay muhim olan vatan haini olabilmek. Soru?

Vatan haini olmaniza engel olan sebepleriniz nedir?
Neden "hirsiz var" diyemiyorsunuz?

Neden "paralel dedigin yapiyi kendin soktun devletin her kurumuna" diyemiyorsunuz?

Neden " baris sürecinde sürece karsi olanlari vatan hainligi ile suclayip süreci 'kandirildik' diye bitirdiginde baris diyenleri vatan hainligi ile sucluyorsun " diyemiyorsunuz?

Neden " herkesi vatan hainligi terör propogandasi teröre yardim ve yataklik suclamalariyla tutuklatan sahsin kendi agzindan ' silah stokladilar göz yumduk valilere biz emir verdik' demesine ragmen terör dedigin örgüt silah stoklarken göz yummus isen teröre yardim ve yataklik yapanin krali sensin" diyemiyorsunuz?

Not : vatan hainlerine yönelik degildir sorum.
Not 2,5 : vatan hainleri de fikirlerini yazabilir.

Güncellemeler:
sevgili @KizlarSoruyor sorudaki video'yu neden kaldirdiniz? montaj degil ülkenin gözü önünde söylenenler bunlar. bu söylenenlerden rahatsiz olacak kesim varsa videoya degil sectikleri partiye tepki göstersin.

bu burda dursun

http://youtu.be/we7v3bJa4FI

not: sildiginizde tekrar ekleyecegim güncelleme hakkim bittiginde videoya özel soru seklinde konu acip tekrar tekrar ekleyecegim.

1|2
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Vatan sevgisi ve vatanperverlik algısı iktidar güdümlü olanların vatanperverliği ve vatan sevgisi siyasi ortama göre siyasal oryantale bağlayıp kıvırabiliyor.. Doğaldır..

Vatan haini dedikleri siyasal akımlar veya hareketler irade gösterip siyasal ortama rağmen dimdik onurlu bir mızrak gibi durunca bu mezdekeler hainlikle suçluyor bu iradeyi.. Normaldir..

Bu ülkenin standart genel algısında vatanperver olmak her zaman iktidar yalakası olmakla özdeşmiştir.. Öz , yalın ve nitelikli algı ve bilinçlerde ise vatanperver olmak muhalif olmaktır.. Kaçınılmazdır..

Küçük ve basit bir örnekle bitireyim.. Anlamayanlar açısından..

Standart , ortalama türkiye algısında.. Serdar Ortaç vatanperver iken Ahmet Kaya vatan hainidir..

Saray sarıklıları dini bütün müslüman iken Pir Sultan Abdal , Şeyh Bedrettin gibiler allahsız kafirdirler..

Osmanlı'dan Türkiye cumhuriyetine kılık , kıyafet gibi , alfabe görünür şeyler değişseee şeklen özde aynı bokun farklı tonda lacivertidir pompalanan devletçi zihinlerin anlayışı..

Fettullah bile bir gecede terör örgütü lideri olabilir bu ülkede.. Allahı malı mülkü olan siyasi akımların tazminatı Şeytandır.. Yazıktır..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Memleketin içine ederken kimse bana sormamıştı, şimdi de sormasın o yüzden. Gına geldi millete rağmen milletin hakkını savunmaya çalışmaktan. Herkes ne hali varsa görsün şu saatten sonra.

3|2
    0|0
  • Tam vatan sever olacağım, bir gülme geliyor. Ülkede her türlü ayrımcılık almış başını gidiyor bir de üstüne "beğenmiyorsan bas git" geyikleri başladı.

Şöyle Dublin-Glasgow taraflarına doğru kovsunlar beni. Bir de iş ayarlasınlar cennet vatanlarında gönül rahatlığıyla yaşasınlar. Müslüman Müslüman.

Başlarına gelecek hiçbir hazin son da umrumda değil.
    Yansın bu i. neler su veren itfaiyenin hortumunu seveyim.

0|0
    0|0
    • germanye irtica et issizlik maasi 1500 euro panpa iki sene calisip yillarca yan gel yat bir vatan haini olarak.

• gazan mübarek olsun panp, milliyetciligin iki yüzlülügüne örnek verdim.

• Her milliyetçi kendi çöplüğünde öter diyelim. Gurbette hepsi solcu<3

• Yahu cumhurbaskani meclisteyken kendi uyelerine kurdistan osmanli da var diyordu simdi ne diyor. Youtube da var bakabilirsiniz. Sonra anap zananinda sorgusuz infazsiz katlettiler diyirdu simdi kendisi ne yapiyor? Anlayacagin her sey herkes onun son kullanma tarihine miadina bagli.

0|0
    0|0
  • Ellerine sağlık. Rte kendini bu olaylardan öyle siyriliyor ki. pkk ile çözüme 1 adim kala geri adim atmasi cok salakca. Bude utanmadan kandirildik diyor. Halbuki o kandırıyor milleti. Uyanin artik pkk yi suçlu görmek kolay. Peki neden suçlu duruma düştü? Doğuda olan devlet baskisindan. Dağa çıkanlar niye çıktı analari babalari polis kursunuyla öldü diye. Hemen beni pkk sempatizani yapmayin. Siz iftira atmada 1 numarasiniz. Biz BARIŞ istiyoruz. Bazi fasistler gibi kan değil. bu dokulen kanlarin sorumlusu pkk nin güçlenmesinde etkili olan faktördür. Yani akp ve tayib

0|0
    0|0
  • bu hırsız tek başına değil ama.. ülkenin en büyük sorunlarından biri kendinden olmayana düşmanlık etmek. halbuki sadece kötüye düşmanlık etsek sorun kalmayacak. ki böyle olsaydı bütün siyası oluşumları çöpe atmamız gerekirdi. çünkü alayı aynı b. k. yıllarca çağdaş zihniyet ülkeyi düzdü, şimdi bu dindar geçinen dallamalar düzüyor. sonuç olarak düzülüyorsunuz yani.

0|0
    0|0
  • Eger bir ulkenin kendi milletini kandıran bir medyası varsa , o ülkenin bir düşmana ihtiyacı yoktur..

0|0
    0|0
  • Donald Trump ın poposunun kılıyız hüloğğğ

0|0
    0|0
  • dün mecliste bir oylama yapıldı bir gün öncesindede diyarbakırda terörist cenazesinde boy gösteren bir muhalefet partili vardı... onlarda hain sınıfına giriyormu? askerine polisine kurşun sıkanların cenazesine katılanlara siz ne diyorsunuz

0|1
    0|0
    • Peki onlar polise niye sıkıyor? Kürdistan amciyla değil sadecw kürtler daha özgür yasayabilsin diye

• @Galatasaraylo devletin silah bıraktığını sen hangi ülkede gördün devlet kendisini korur, kimse devlete başkaldırmasın diye ordu var zaten. abd de git bunları dene veya başka ülkede sorgusuz sualsiz vururlar tutuklamazlar bile. el insaf biraz

• Zaten devlete silah birakin demiyor pkk. Sadece biz silahlari tc ye verip yurtdışına cikalim diyorlar

• anlamazlar, hala da çıkıp şehitlerin sorumluluğunu chp mhp ve hdp ye atıp kendi tarafında olmayan herkese vatan haini ve paralel derler.. birkez olsun sorumluluk alıp yaptıkları hataları kabul etmediler

0|0
    0|0
    • sehit? sehitlik mertebesi olsaydi fakir halka birskmazlardi o mertebeyi.

• tabi ki onlar bu olaydan en çok zarar gören kısım, hükümetin hatalarını onlar canlarıyla ödüyorlar.. ama %50 bunu görmedikçe bir pok olmaz, böyle geldi böyle gider bu düzen

• o konuda sorun akp ile sinirli degil.

• Siyaset böyle bişey fazla kapılmayın

0|0
    0|0
  • Ben bilmem Reis bilir

0|0
    0|0
  • Laik Türkiye Cumhuriyeti'n den korku Cumhuriyet i ne geçmiş oldugumuzdan olabilirmi?

0|0
    0|0
  • Vatan millet sakarya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çünkü alışılmadık don durmaz. Şerefsiz e şeref ağır gelir. Bayrak şereftir, şerefsiz ne anlasın? Paralel yapıyı vs. redderse işsiz kalacak. Çocukları ne yapsın? İnsanlar yorum yapamıyor, dusunup ne yapsın?

0|0
    0|0
Yükleniyor...