Ne Olacak Bu Ülkenin Hali?

Ne Olacak Bu Ülkenin Hali?

soruyu okudunuz değerli site üyeleri. başınızı kıçınızı çekip nasılım diye soracağınıza bir iki fikirde siz beyan edin bakalım, sizce ne olacak bu ülkenin hali?

* döviz aldı yürüdü, üretici bir ülke olmadığımızdan ötürü nerdeyse tüm teknoloji ürünlerini ithal ediyoruz. buna bağlı olarakta bu teknoloji ürünlerini yüksek fiyatlardan kullanıyoruz. dünyada en çok vergi veren yurttaşlardanız, kazancımızın büyük bir bölümü vergilere gidiyor. doğru düzgün bir eğitim öğretim sistemi yok, insanlar diploma, etiket peşinde ve büyük kısmı aşırı cahil, hayatında bir kitap bile okumamış.

* tarım ülkesi olmamıza rağmen sebze ve meyveleri bazen çok yüksek fiyatlardan alıyoruz. devlet üreticisine hiç sahip çıkmıyor, varsa yoksa kazanan aracı simsarlar. domatesi üreten değil tüccarlığını yapan daha çok kazanıyor. düzen tam harami düzeni.

* sanki işsizlik yetmiyormuş gibi, nüfus yeterince kalabalık değilmiş gibi baştaki üç çocuk yapın diyor ama nasıl yetiştirileceği konusunda kimse fikir vermiyor.

* baştakiler iyice ahlaksızlığa, hırsızlığa, rüşvetçiliğe, her türlü hukuksuzluğa bulaşmasına rağmen hala ülkenin yarısının desteğini alabiliyor.

* dış siyasette iyice çıkmaza girmiş durumdayız, komşu ülkelerin tamamı ile aramız bozuk, rusya ile gereksiz yere gerilim yaşadık bunun ekonomiye olan yansımalarını önümüzdeki süreçte göreceğiz.

* ülke başkanlık adı altında iyice hanedan saltanatına doğru gidiyor, toplum bunun farkında değil, bilinçsiz.

* devlet kadroları hakeden işbilirlerle değil, partizanlarla doldurulmuş durumda, cahil, işbilmeyen sığır sürüsü sırf yandaş olduğu için haketmediği yüksek mevkiilere sahip.

* cumhurbaşkanı tarafsızlık yemini etmesine rağmen, tarafsız davranmıyor, parti başındaki kişiye darbe yapıp hükümetten düşürebiliyor. birde dindar olduklarını iddia ederler, ettikleri yemini bozuyorlar.

Güncellemeler:
* ışid gibi terör örgütlerine el altından destek veriliyor, türkiye'nin bu örgüte en çok destek verdiği ve topraklarında barındırdığı tüm dünyaca biliniyor ve dünyada artan bir türk nefreti baş gösteriyor.

* pkk ile çözüm süreci altında gizli görüşmelerle pazarlıklar yapılıp besleyip güçlendiriliyor. fakat bir anda ülkenin doğusu kan gölüne çevrilebiliyor. şimdilerde yine pazarlık yapılacağı konuşuluyor. sebebi ise başkanlık sistemi karşılığında özyönetim ve eyalet sistemi vaatleri...

*** en
*** en önemlisi toplumda ahlaksızlık almış başını yürümüş durumda, her gün taciz, tecavüz, adam yaralama, kadına şiddet vs gibi haberler hiç eksik olmuyor ve etrafımızda sürekli yaşanıyor. insanımız çok cahil ve doğaya saygısız, hiç düşünmeden çöpünü bilmem nesini sokağa, doğaya düşüncesizce atıp etrafı kirletebiliyor...

şimdilik aklıma gelenler bunlar... siz ne diyorsunuz değerli site üyeleri?

0|1
21

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...