Ne Olacak Bu Ülkenin Hali?

Ne Olacak Bu Ülkenin Hali?

soruyu okudunuz değerli site üyeleri. başınızı kıçınızı çekip nasılım diye soracağınıza bir iki fikirde siz beyan edin bakalım, sizce ne olacak bu ülkenin hali?

* döviz aldı yürüdü, üretici bir ülke olmadığımızdan ötürü nerdeyse tüm teknoloji ürünlerini ithal ediyoruz. buna bağlı olarakta bu teknoloji ürünlerini yüksek fiyatlardan kullanıyoruz. dünyada en çok vergi veren yurttaşlardanız, kazancımızın büyük bir bölümü vergilere gidiyor. doğru düzgün bir eğitim öğretim sistemi yok, insanlar diploma, etiket peşinde ve büyük kısmı aşırı cahil, hayatında bir kitap bile okumamış.

* tarım ülkesi olmamıza rağmen sebze ve meyveleri bazen çok yüksek fiyatlardan alıyoruz. devlet üreticisine hiç sahip çıkmıyor, varsa yoksa kazanan aracı simsarlar. domatesi üreten değil tüccarlığını yapan daha çok kazanıyor. düzen tam harami düzeni.

* sanki işsizlik yetmiyormuş gibi, nüfus yeterince kalabalık değilmiş gibi baştaki üç çocuk yapın diyor ama nasıl yetiştirileceği konusunda kimse fikir vermiyor.

* baştakiler iyice ahlaksızlığa, hırsızlığa, rüşvetçiliğe, her türlü hukuksuzluğa bulaşmasına rağmen hala ülkenin yarısının desteğini alabiliyor.

* dış siyasette iyice çıkmaza girmiş durumdayız, komşu ülkelerin tamamı ile aramız bozuk, rusya ile gereksiz yere gerilim yaşadık bunun ekonomiye olan yansımalarını önümüzdeki süreçte göreceğiz.

* ülke başkanlık adı altında iyice hanedan saltanatına doğru gidiyor, toplum bunun farkında değil, bilinçsiz.

* devlet kadroları hakeden işbilirlerle değil, partizanlarla doldurulmuş durumda, cahil, işbilmeyen sığır sürüsü sırf yandaş olduğu için haketmediği yüksek mevkiilere sahip.

* cumhurbaşkanı tarafsızlık yemini etmesine rağmen, tarafsız davranmıyor, parti başındaki kişiye darbe yapıp hükümetten düşürebiliyor. birde dindar olduklarını iddia ederler, ettikleri yemini bozuyorlar.

Güncellemeler:
* ışid gibi terör örgütlerine el altından destek veriliyor, türkiye'nin bu örgüte en çok destek verdiği ve topraklarında barındırdığı tüm dünyaca biliniyor ve dünyada artan bir türk nefreti baş gösteriyor.

* pkk ile çözüm süreci altında gizli görüşmelerle pazarlıklar yapılıp besleyip güçlendiriliyor. fakat bir anda ülkenin doğusu kan gölüne çevrilebiliyor. şimdilerde yine pazarlık yapılacağı konuşuluyor. sebebi ise başkanlık sistemi karşılığında özyönetim ve eyalet sistemi vaatleri...

*** en
*** en önemlisi toplumda ahlaksızlık almış başını yürümüş durumda, her gün taciz, tecavüz, adam yaralama, kadına şiddet vs gibi haberler hiç eksik olmuyor ve etrafımızda sürekli yaşanıyor. insanımız çok cahil ve doğaya saygısız, hiç düşünmeden çöpünü bilmem nesini sokağa, doğaya düşüncesizce atıp etrafı kirletebiliyor...

şimdilik aklıma gelenler bunlar... siz ne diyorsunuz değerli site üyeleri?

0|1
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Cok detayli yazardim ama sen zaten cogu seyi yazmissin, o yuzden dolayi gerek duymuyorum (Bu duyarsiz oldugum anlamina gelmesin). Demokratik olan ulkelerde insanlar siyasi partilere sekil verir, siyasi partiler insanlara degil, iste suru psikoloji dedigimizde buradan geliyor. Turkiye'deki politikanin asil temel sorunu siyasi partilerin insanlari koyun gibi bir yere suruklemesi, buda yaninda kamplasmayi getiriyor. Kamplasan toplumda birbiri ile catisiyor tabi buda en cok siyasetcilerin isine geliyor, toplum birbirini yemekten siyasetcileri unutuyor...

Bir diger sorunsa halkin gunluk yasamasi, bugun eline verilmisse onu konusuyor, bu magazin olur sacma sapan bir haber olur vs. durum boyle olunca halk ne gecmisini tam olarak idrak edebiliyor, nede gelecegini ongerebiliyor. Basimizdakiler bilir hesabi takiliyor, buda ortaya politik bir cehalet cikartiyor, halk nezdinde...

Durum suna donusuyor o zaman, okuma-yazma bilmeyen birine hangi kitabi almak istersin diye sormak sacmaliktir. Boyle bir durumda olan halkin yaptigi secim ne kadar sagliklidir onu bilemem, gerisini siz dusunun...

1|2
    0|0
    • o halde voltiare'ın dediği çözüm; "aydın diktası"...

en azından devlet yöneticilerini en az üniversite mezunu olan kişilerin seçmesi... halk yerel yöneticileri seçebilir ama liberalizmin ne olduğunu hayatında duymamış biri de bir zahmet devlet politikacısı seçmesin değil mi? sıradan halk kendi yöneticisini seçmeli, muhtar, belediye başkanı vs... ama devlet yöneticisi seçmek daha fazla bilgi ve algı gerektirdiği için, bu tür insanları en az üniversite mezunu olan kitlenin seçmesi halkın tamamının seçmesinden daha mantıklı olacaktır. her ne kadar %100 verimli olmasada %60-70 dolaylarında verimli bir çözüm olacağı kesindir. çünkü üniversite mezunu olan bir tayfayı eğitim öğretim düzeyi düşük bir insana oranla kandırmak daha zordur...

çare voltaire...

• birde direk mesaj atılmadığından burdan yeşillendireyim dedim, türkiyeden kaçıp kurtuldum şeklinde birşey demişsin, nasıl becerdin ki bunu? bende seneye viyana'ya gideceğim ama bir yandan gözüm arakada kalacak. böyle güzel bir doğayı yobazlara terk edeceğim için... avrupa'ya veya amerika'ya kaçmak çözüm mü? örneğin orda türk olduğumuz bilidndiğinde kötü muamele görmüyor muyuz, neticede adımız çıkmış vs vs...

• Onları ulkenin başına geçirenlere sorun bence

0|1
    0|0
    • onlara sorsak işimiz yaş, onlara kalsa, ülke ilerliyor, uçak yapıyor, yol yapıyor, dış devletler bu nedenle erdoğan'ı istemiyor vs vs... bu sığır sürüsüne neyi anlatacaksın? gerçeği ucundan söylesen linç girişiminde bulunuyorlar...

Erkekler Ne Diyor 1

• bir yol olmaz inan bana

0|2
    0|0
    • ne yapcağız peki? kurununda her seferinde biz de mi yanacağız? hep cahiller, ahlaksızlar tarafından mı yönetileceğiz? bu nasıl bir talih, bu nasıl bir düzen?

• 1300 TL yalan oldu,100 TL'si bilmem nereye 70 TL'si de başka bir yere verilecek.. daha doğrusu 170 TL daha elimize geçmeden gidecek. Merak ediyorum 1300 tl olacahh diyenler bu konuda ne diyorlar? Gerçi fikirleri bile yoktur:/

Yükleniyor...