Bu sorum müslüman arkadaşlara gelsin?

İnançsız bir arkadaşinizi ikna edebilmek için bilimsel ya da felsefi bir aciklama yapmaniz gerekse ne yapardiniz ya da kendinize yaptiginiz aciklama nedir?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Daha Allah'a inanmayan insan size mi inanacak

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• şu an ksye girdiğin cihazın bile üreticisi varken gerçekten eşi benzeri 1 tane daha olmayan seninmi yaratıcın olmayacak sen bile buna delilsin aslında. ya da sana yolda tanımadığın 10 kişi aşağıda adam öldürüldü dese ister istemez bir değil iki dğil üç değil inanırsın demekki var birşey dersin onlarca peygamber geldi geçti hepsi Allah diyor yaratıcıdan söz ediyor biride fakrlı birşey söylemiyor. Bazıları kabul etsede etmesede dünyada mükemmel bir işleyiş düzen var bu bile düşünmemize doğru yolu bulmamıza bir neden ama inanmak istemeyene inandıramazsın bu yazdıklarımın hepsi saçma der geçer.

0|0
    0|0
    • Çünki cok yetersiz kardesim edebi olarak degilde daha cok bilimsel yaklasmali konuya

• Görmek isteyen için yeterde artar bile sorgulamak güzeldir ama kendini inanmamaya şartlamışsa insan gözünün önündeki mucizeleri bile göremez.

Kızlar Ne Diyor 2

• İçindeki birşeylere inanma dürtüsünden başlardım konuya.

0|1
    0|0
  • Ne dediğine bağlı olur açıklamam. Ne diyor yaratıcı yok mu? Yoksa Allah'ı mı elestiriyor kafasında?

0|0
    0|0
    • Soganli dondurma vardi bikeresinde

• Nick olarak? O daha betermiş

Erkekler Ne Diyor 3

• İnsanlara yaradılışı gereği inanma dürtüsüyle doğarlar..
    önemli olan mantıklı olana inanmaktır..
    tüm dinleri ve din düşüncesi olmayanları düşünmeli kendine uygun mantıkla hareket edilmelidir..

0|0
    0|0
  • Allahın varlığı ispatlanamaz.
    Yokluguda ispatlanamaz.
    İnanan kanıta göre değil kanaatine göre inanır.
    Inanmayanda.
    Bu yüzden "inanc" "iman" denilir.
    İnanmama sebeplerine bağlı olarak cevaplarım.
    Felsefi, psikolojik, ve bilimsel olarak.

0|0
    0|0
    • Ben ispatlarim ama somut olara sonuçta ispat ispattir

• Patlama anında fizik yoktur. Felsefe yoktur. Hicbirsey yoktur.
      O anı şu an varolan hicbirsey açıklayamaz. Çünkü hepsi ondan sonra vsrolmustur.
      Patlama anını ispatlasan dahi kimin ya da neyin sebep olduğunu ıspatlayamazsin.
      Bu kanı da kalır.
      Bu yüzden iman edersin. İnanırsın.
      Allahın olup olmadığına.
      İspat olsaydı inanmak ya da inanmamak olmazdı.
      Bahsettiğimiz ispat kesin ispattir.
      Kesin ispat yoktur.
      Deliller vardır. İki taraf içinde makul deliller mevcut.
      Hiçbirisi kesin değil.

• Patlama aninda fizik vardir izafi quantum butun materyali okuyabilir hatta zamanı bile quantum dışı olsaydı yapay bir çarpıstırma yapip olanlari okuyup deney yapamazlardi dedigim gibi soyut bir ispat degi duvarin arkasinda birisi var ama ne oldugunu söyleyemedigimiz bir durum

• elimden geleni yapardım

0|0
    0|0
Yükleniyor...