Neden ateizm moda haline geldi?

Neden ateizmi seçiyor yeni nesil sizce ya da bir moda haline gelen bu inanmayış şekli neden sadece gösterişte kalıyor

1|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Daha cok insan sorguluyor cunku.

2|0
    0|0
    • Ben hicbir ate inanışa sahip insanı inancını yaşamına yansıtırken görmedim

• Ateizm, tüm tanrılara ve ruhsal varlıklara olan metafizik inançları ve dinleri reddeden; doğruluğuna inanılan gerçekliği inanç yoluyla açıklamayı kabul etmeyen bir felsefi düşünce akımıdır.

• Tanrının olmadığını ispat edemez ve varsayımlar insan idrakiyetinde inanmaya mecburdur

Kızlar Ne Diyor 4

• Išlerine geliyor Allahi reddedip nefsine kurban gitmek, sinirsizca gunaha gitmek 😕

1|0
    0|0
    • Ateizm kurtarmıyoki işe gelmek deyimi olmadı

• Zinadan zevk alinsaydi hayat kadinlari dunyanin en mutlu insanlari olurlardi ki en depresip ve intihara meyilli insanlari ateizme gelince şahsi tespitim küresel bir furya orta bilimle ateizmi aşılayıp insan ölümlerini arttirmayi planliyor zira ders kitaplarimizda çogu kural yer almazken kesinligi ispatlanmamis ve ispatlanamayan bir teori yani evrim teorisi kuşe sayfalarca basiliyor hatta trend ve kültür haline getirilmeye calisiliyor

• Evet, evrim teorisi de trend oldu. Yazik😔

• Moda mı oldu yoksa eğitim arttıkça insanlar bilinçleniyor mu? Gelişmiş ülkelerde ki dine inanan insan oranına bakin? Bence ilerde din denen birsey kalmayacak..

0|1
    0|0
    • Bilim dine muhalefet degil ve cernde yapilan arastirmalarki bir yaratıcı oldugunu buyuk oranda destekleyen sonuclar verdi simdi sence hangi egitim bu nerden aliyorsunuz bu egitimi küresel bilim dışı mihraklar varda haberimizmi yok

• Herkesten farklı olduklarını düşünüyorlar bazen farklı olmak zekılık değil asalaklıktır.

0|0
    0|0
  • yanlış gelişme ve yanlış zihniyet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Zira iletişim ağının internet devrimiyle güçlenmesi insanları din adamlarının yoğun beyin yıkama ataklarından bir az olsun uzaklaştırıp farklı düşünceleri de öğrenme fırsatı sunuyor.

1|0
    0|0
  • inanmayis sekli neden gösteriste kaliyor demekle neyi kastettigini anlayamadim dogrusu. Gösteris olmasin diye inananlara karsi savasmi acsinlar heryere ben ateistim diye duyurumu yapsin? neden ateizmi secmesinin sebebide artik bilgiye ulasmak kolaylasti internette herkes kendi fikirlerini paylasabiliyor dolayisiyla insanlarinda bakis acisi cok daha genisliyor. Siz müslümanlar neden müslüman olmayanlarin fikirlerini asagilamak zorunda hissedersiniz kendinizi onuda anlamak güc.

0|1
    0|0
    • Ateizm sosyal yapiya hak ve özgürlüklere zarar verir ki yok dersen ateizmden haberin yok ve popüleritesine anektot olarak neden sitede müslüman tavşan diye nick yokken ateist bilmem ne nick çakili sence bu furya neyin pesinde

• 1) ben koyun degilim beynim var neyin dogru neyin yanlis oldugunu cok iyi ayirt edebiliyorum. 2) bugüne kadar sigaranin tadina dahi bakmadim ickimi icerim ama sapitmadan icerim 3) sigara icen ateist olmaz diye bir kanunmu var? ve yine söylüyorum irade, ahlak ve inanci birbirlerine karistirma

• Nekadar cok yasarsan okadar varsin sigara içen ateist komik yani ya da alkol alanda sagliginiza dikkat etmelisiniz zira tekrari yok bunu daha iyi bilmen gerekir sadece ritüel sizinkisi emin ol

• Okuyup araştırıp kararını verenlerde var. Kendi çevresine bakıp eğer din bu ise dine inanmayı reddedenler var. genel olarak şu andaki dünya düzenine baktığında bile bir yaratıcı olduğuna inanmak güç. o yüzden normal görüyorum ben bunu.

1|0
    0|0
    • Okuyup arastirdim tanrı tanimiyorum diyen insan tamam eyvallah ta ateizmin ne oldugunu bilmeyen ve kendini öyle nitelendiren insan ne içiyo

• yıllardır aynı konu. yer altı kaynaklarının artık bir önemi kalmadı neredeyse. yer altı kaynakları eski önemini yitiriyor. güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, deniz enerjisi avrupa ve amerika da yaygınlaşıyor. bundan 40-50 yıl sonra plastiğin kullanımını ret ettikleri gibi petrolü de ret edecekler. arabalarda da biyoyakıta geçiyorlar kaç yıl öncesinden beri yapıyorlar bunu. mesela bizim ülkemizde ticareti yasak biyoyakıtın. çünkü kişiler evlerinde bile üretiyorlar bunu. ve devlet bunu kullandırttığında ve yaygınlaştığında vergisiz oluyor. bu yüzden bizde yasak. ticaretini yapmak için binlerce evrak ile uğraşman lazım bu da maliyeti yükseltiyor vs vs. bu yüzden ülke petrole bağımlı kalıyor ve tüm dünya da böyle zannediyoruz. yabancı ülkeler artık madeni dünyada değil uzayda aramaya başlıyorlar. mesela titan gezegeni birinci maden merkezi olacaktır. neden ortadoğu bataklığı ile uğraşsınlar. suçun hepsi yabancılarda değil yani.

• Yeralti kaynaklari petrolse senin icin evet amerikada mesela arabasiz yemek bile yiyemezsin ve sudan ucuzdur benzin yani bizim bir litre suyun 1/3 fiyatina sonra su kynaklari var ve digerlerine gerek bile duymuyorum batı sadece ev bahçe doğu onlar için mesela amerika silah yrdimi yapiyor terör guruplarina hemde alenen israil rusya alenen yapiyor din savaşı var ortada evet ama islam öyle bir dinki sabrı sükuneti cok yuksek ve tevekküli bir inanış afrika bitti artik afrikada cöp kalmfi

• O dedigin seyi yapanlar farkli olmaya hava atma cabasina giren ergen karakterli insanlar bu tipler. Ama bir de dinleri arastiran sorgulayan o sekilde dinden cikan insanlar var onlara saygim var.

0|0
    0|0
  • :D özentilik etkili bence

1|0
    0|0
  • millet farklı olmak derdinde.

0|0
    0|0
  • Zor geliyo islam ya da bir dinde enirlere uymak ozenti cogu

0|0
    0|0
  • Zina falan istediği kadar özgürce yapmak için. 40 yaş olunca yarısından fazlası islama geliyo

0|0
    0|0
  • Cahiller

0|0
    0|0
  • Ateiste kurban olayım memleketin yarısı ib. ne olmuş moda diye :D

0|0
    0|0
  • ateistler kıyamet günü görürüm ben onları.

0|0
    0|0
  • Dikkat çekmek için yollar arayan kişiler.

0|0
    0|0
  • Sapkınlığın modası olmaz moda falan değil.

0|0
    0|0
  • uyduruk hocalar yüzünden..
    yarım doktor candan, yarım hocada dinden edermiş..
    bizdeki hacılar hocalar dünya nimetleri için yapamayacakları olmadığı için insanların gözünde dinde yeteri kadar değerini bulamıyor..

0|0
    0|0
    • İste aradigim cevap buydu epdesti alan fetvaya kalkiyor bu ülkede islam bilim diyor ilim diyor onlar sadece sünneti baz aliyorlar hatta hurafi fetvalar bile yapiyorlar komik ispatlari var cogukez

• Bismillahirrahmanirrahim
      1. Ikra’ bismi rabbikelleziy halak
      2. Halekal’insane min ‘alak
      3. Ikre’ ve rabbükel’ekrem
      4. Elleziy ‘alleme bilkalem
      5. Allemel’insane ma lem ya’lem
      Meali:
      Rahman, Rahim olan Allah'ın adıyla.
      1. Yaratan Rabbinin adıyla oku!
      2. O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı.
      3. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
      4. O Rab ki kalemle (yazmayı) öğretti.
      5. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti.
      rabbinin adıyla oku ve o rab kalemle yazmayı da öğretti diyor surede...
      bizdeki yobazlar ne diyor; ''kız çocuklarınızı okula göndermeyin''..
      ismailağa dergahının bir kucak dolusu sakallısı ne diyor; ''dünyanın bütün nimetlerini verseler kızımı okula yinede göndermem''
      sonuç bu yobazlara okumamış ve kendilerine sorun çıkarmadan itaat edecek insanlar lazım. başka türlü dört karıya nikah kıyıp nasıl onları kontrol edecekler... kıyamet kopacaksa eğer bu hacı ve hocaların yüzünden kopacak...

• o tür sohbetler gençliğin ve cemaatlerinin beynini yıkamak üzere hazırlanmış proğramlardır..
      farkındaysanız hiç bir zaman 2 hoca çatışmaz ve kavga etmezler. her zaman biribirlerini desteklerler.. ya düşünün şurada bile birkaç değişik fikir çıkabilrken onlar hiç mi farklı düşünmezler. peygamberimizin sünnetini yorumlayan insanların yüzünden islam 4 mezhebe ayrıldı.. oysaki bunlar hiç farklı fikirleri barındırmazlar... aslında insanlar üzerinde kötü emelleri ve beklentileri olduğu için çıkar birliği yaparlar.. cumhuriyeti de bundan dolayı sevmiyorlar.. parlamenter sistem insanların serbestçe düşünmesini, seçme hakkı verdiği ve kıyaslamayı sağladığı için...

Yükleniyor...