Ben hayatım boyunca yalnız kalmaktan çok korkuyorum fikir verir misiniz?

Küçüklükten beri aile içi sorunlar görmem geçirmem nedeniyle psikolojim çok iyi sayılmaz (annem babam ayrı) babama olan güvensizliğim tüm erkeklere karşı da var ve engel olamıyorum hiçbirine güvenemiyorum.

Annemle babam ayrı olduğu için ben ev geçindirmek zorundayım ve 1 yıl sonra üniversiteden mezun oluyorum sonra herkes gibi evleneyim diyemem ama bu ara kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki yolda bile çiftleri görünce herkes eşini buldu ama ben bulamadım asla da bulamıyorum gibi hissediyorum :(

Herkes beni güzel bulur yüzüm fena değil boyum posum yerinde ama göğüslerim çok küçük hani dümdüz gibi ve bu bana o kadar çok güvensizlik veriyor ki sırf bu yüzden evlenmek bile istemeyeceğim belki bu ayrı sorun ailevi durumum ayrı sorun şu hayatta başıma birşey gelse annemden başka kimsem yok birtek akraba yok babam yok koruyacak kollayacak bir erkek kardeşim yok :(

Hoşlandığım birine bakmak bile çok ters geliyor ama okulda bakıyorum üniversiteyim ve herkes bir bir buldu eşini belki ilerde evlenecekler ama benim hayatım o kadar sorunlu ki bu eskiden hiç dert değildi ama artık nedense güvenebileceğim birini istiyorum ama bunlara bakınca hiç de istemeye hakkım yok diyorum ne fizik tam ne aile tam ne karakter tam (küçüklükten kalma travmalar) ne özgüven tam ne sorumluluk bilincim tam anlayacağınız böyle

Bunları niye yazdım bilmiyorum içimi dökmek istiyorum belki ama sizin de fikirlerinizi almak istedim

Güncellemeler:
Güncelllllll

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• yani daralmış, bunalmış ve birisine içini dökmek istemeni anlayabilirim..
    ama güvenemediğin erkekleri isteyip istemediğine karar vermelisin bence..
    yani geçmişte çok kötü tecrübeler yaşaman hayata camları kapkara gözlüklerden bakman anlamına gelmemeli..
    babanın yanlış davranışlarını tüm erkeklere mal edersen ilerde evlensen bile ne mutlu olursun nede karşındakini mutlu edersin..
    bence birilerinin yüzünden başkalarını mutsuz etmeye hakkın yok.. önce sen kendi hayatın yaşamaya ve ayakta kalmayı öğrenmeye çalış.. boş ver başkalarını... şunuda unutma; hiç bir erkek kadının göğüsleri küçük diye onunla gelecekte birlikte yaşama fikirlerinden vaz geçmez.. bilinenin aksine çoğu erkek küçük göğüslü kadınları daha seksi bulur..
    affedersin ama basitçesi kucağında tuttuğun mutsuzluk balonunu gittiğin, gideceğin her yere taşıyacaksın.. sadece kendini değil çevreni de dahada mutsuz edeceksin.. toparla kendini.. hemde çabucak...

0|0
    0|0
    • Güzel yazmışsın haklısın da ama hayatta tutunacak bir dal arasam da bulamıyorum :/ dediğin gibi mutlu olayım falan ama ne için :( bir gün mutlu olsam ertesi gün kara haber alıyorum öyle bir hayatım var
      Beni anlayacak dertlerimi dinleyecek beraber eğlenebileceğiz ne bileyim beni koruyacak bileceğim ki arkamda o var böyle birini istiyorum ama yok böyle biri dışardan soğuk ketum bir yapım var o yüzden mi istenmiyorum bilmiyorum ama günümüz ilişkilerine bakıyorum da herşey hava atmak için ilişkiler bile öyle çok saçmalıyorum ama böyle

• maalesef her zaman insan o aradığı dalı bulamıyor.. seninde farkettiğin gibi bu dünyada yalnızsın.. çokda fazla bir şey bekleme bu hayattan... sadece inatlaş.. kendinle, babanla kardeşinle, hayatla çevrenle ne bileyim yaşadığın mahalle ile inatlaş.. göreceksin ki tek başına ayakta kalmayı başaracaksın.. mutlu olmalısın hatta kara haber aldığında da mutlu ol.. başkası için değil kendin için mutlu olmaya çabala.. hayatın hep ters ve seni üzecek şekilde devam etmeyecek ya.. nasıl olsa bir gün işler yoluna girecek ve şans sanada gülecek.. basitçesi ağlayarak bu dünyaya geliyor, inleyerek bu dünyayı terkediyoruz..
      kimsenin sana sahip çıkacağını bekleme... herkes kendi çıkarının peşinde..
      sabırlı ve azimli ol. asla pes etme... göreceksin her şey düzelecek..

En İyi Kız Görüşü

• nerdeyse düşüncelerimiz yaşadıklarımız aynı diyebilrim. Ben de çare bulamadım oluruna bıraktım kardeş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Insan bazen ne kadar mutluyum desene içinde o eksikliği hisseder, gelecekle ilgili planlarında elbette doğru bir insan üzerinde yerinde tacirleri yapacaksın sevgi sevmek o duygusal durumu yaşamak normaldir. . bazı işeyleri içinde hissedip yaşadığında güven duyduğun biride olacaktır. . içini dökmen güzel neticede bunlar insani duygular. .

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum ya o kadar yorgun bezgin hissediyorum ki :(

• hem duygusal yalnızlık hemde bazen aynı düşüncelere sahip çevremizde insanların olmaması mutluluk anlamında o tadı yeterince alamadığınıza insan kendinde sıkılgan davranır. .

• zamanı gelince olur takma kafana, önce okulunu bitir elbet Allah tan hayırlısını iste o kimseye kaldıramayacağı yük vermez, inşallah ilerisi senin için daha iyi olur

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum şu an hiçbir şey zevk vermiyor sürekli dışarıdaki insanlara, hayatın akışına bakıyorum ve sanki onlar bir şeyler yaşarken ben boş yaşıyormuşum gibi hissediyorum

• Yok orası değil sağol bu arada deniycem ama para olsa da iş hayatına girecek olmak beni çok korkutuyor haftada iki gün staj ölüm gibiyken hergün ve bunun sonunun olmaması çok kötü :'(

• yeni insanlarla tanışmak dost olmak güzel birşeydir, bak bizde çalışıyoruz senelerdir ama yapacak birşey yok , herkez çok zengin olup yatmak ister ama malesef, takma kafana

• Benle konuşur musun anlat dertles rahatla

0|0
    0|0
    • Herşey burada anlattığım gibi işte daha fazla diycek bir şeyim yok :/

• Böyle ama işte konuşman önce arkadaş olman gerek arkadaşınla

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...