Sosyalliğin tanımı nedir sizce?

"Ben anti-sosyalim, öyle diyorlar. Onların arasına karışmıyorum. Çok garip. Ben aslında çok sosyal biriyim. Bu tümüyle, sosyalle ne kastettiğinize bağlıdır, değil mi? Bana göre sosyal demek, bu gibi şeyler hakkında konuşmak demektir. Ya da dünyanın ne kadar tuhaf olduğundan söz etmektir.

İnsanlarla birlikte olmak güzel. Fakat bir grup insanı bir araya getirerek, sonra da benim konuşmama izin vermemek sosyallik değil bence. Ya sence?"

Fahtenheit 451 kitabından.

4|0
12|20

En İyi Kız Görüşü

• Sosyallik kısacası insanlarla iletişim kurabilmektir, gerisi zaten gelir. Çoğu insan sosyalliği avmlere girip sıçan gibi bir mağazadan ötekine girmek sanıyor, oysa eline aldığın bir gazoz ile ağacın altına oturmak simitçi abilerle selamlaşmak bile sosyalliktir

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyalizm sosyalist sosyal ne bakarsan özü hayata karşı özgür olmak.. Düşüncelerin bir kaba kavrama tek tip bakış açısına oturtmadan geniş evrensel düşünmektir.

Sosyal insan geniş düşünen insandir..
    Bakışını geliştirmiş, kavramsiz yargısız olağan klasik şeyleri yaşamayan kişidir.

Gezip tozmaya sosyal diyen , bunu böyle bilen cahil ahmaklar birşey bilmeyen kesim.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Sosyallik toplu bir şekilde muhabbet edecek bir ortam değil bence. Kalabalık bir muhabbet değil de daha sakin 2-3 kişilik bir muhabbet ortamı seviyordur belki. Ben sosyalim. Çünkü bir çok memleketten bir çok ortamdan okullarimdan arkadaşlarım var. Ve istediğimde uygun sosyallik ortamı sağlanabilir. Aslında sosyallik sadece sohbet muhabbet olarak değil de birlikte birşeyler yapmak da olabilir. Herkesle uyuşmaz zevkler herhangi uyustugun bir konu üzerine bikac arkadasinla birşeyler yapmak da mümkündür etkinlik olarak. Bu yoruma gore değişir

0|1
    0|0
  • Basligi okuyunca asosyal olmamak yazacaktim ki buna benzer detay yazmissiniz😊 sosyal olmak cevresi olan ki cevresi ile fikir alisverisi kurabilen insandir bence. Kisaca ele alacak olursak yani..

0|1
    0|0
  • Sosyallik hayatı yaşamak bence. Gerçekten yaşamaktan söz ediyorum, dolu dolu. Özgür olmak. Mesela seyahat etmek, istersen yalnız ol. Dil öğrenmek, bir şeyin arayışına düşmek, gezmek, okumak, okumak, çok okumak. Telefonu evde bırakıp dışarı çıkmak bile olabilir. Elbette bu benim dünyam için böyle. Dediğin gibi, bir başkası için bambaşka şeyler olabilir.

0|1
    0|0
  • Gündemden uzaklaşmamak, güncelliktir demektir benim için. Kişi, bir gruba dahil olmadan da gündemi takip edebilir, sosyal konulardan uzak kalmayabilir bu tamamen kişini bileceği iş, insan topluluklarıyla zamanını öldürmeden kendi birikimiyle bu tarz konulara hakim olan insanlar asosyal değildir hatta aksine daha sosyaldir çünkü tek başına birikimi olmayan bir insan zilyon tane topluluğa üye olsun yine de sosyal sayılmaz bana göre.

0|1
    0|0
  • İnsanlardan kendini ayrıştırmayıp, onlarla iç içe olmak demektir

0|1
    0|0
  • Valla sosyallikten kasıt bir kafede arkadaşınla saatlerce oturmak ise evde otururum arkadaşlarımla daha iyi (: çünkü dışarda herkes kafede... Evde demlerim çayımı oh mis (:

0|1
    0|0
  • Çevrenin olması arkadaşların olması gezmek tozmak muhabbetinin iyi olması uyumlu olmak

0|1
    0|0
  • gezzmekk tozmakkkk

0|1
    0|0
  • kesinlikle haklısın

0|1
    0|0
  • Anlatim bozukluğu var 😃

0|0
    0|0
  • Belli olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Sosyallikten kastın minimum ortak değere sahip insanların yaşamsal gereklilikleri için kurduğu iletişim ise ben asosyal değilim.
    Sosyallikten kastın yüksek miktarda ortak değerle fikir-bilgi alışverişi karşılıklı etkileşim ve gelişim, yaşamsal gayelerde birlik velhasıl kelam dostluk kardeşlik ise asosyalim.

Sosyallik goygoy yapmak ise asosyalligimle mutluyum.
    Sosyallik karşılıklı etkileşim ve aktarım ise ortak değerlerim olan insanlar olmasını isterdim. Birbirimizi inşaa ettiğimiz insanlar. böyle insanların yokluğunu ruhumda hissetmiyor değilim.

0|1
    0|0
  • Sosyalliğin tanımı evde durmamak aslında. Gerçekten evde durmamak ve teknolojiden uzak durmak. Dışarda arkadaşlarınla cafede vakit geçirip takılmak eğlenmek , ya da planlar yapıp bişeyler yapmak. Evde durdukca , teknolojiyle iç içe oldukca asosyal olursun , anca bir kutuya bakarsın.

0|1
    0|0
  • Güzel söylemiş Ray amcam. İnsanlarla iletişim, sosyalliğin temelidir aslında. Ama günümüzde sosyallikten kasıt ; nereleri gezdiğin, hangi mekanlara takıldığın durumları.

0|1
    0|0
  • Ben sosyal değilim bu aralar

0|1
    0|0
  • Ben çevremde bir sürü faydasız kalabalık olmasındansa , az ama faydalı insanlarla olmayı tercih ediyorum. Sürekli eve kapalı kalmadan , gezerek bir şeylerle uğraşarak zamanımı geçiriyorum. Evdeysem de okurum faydalı şeyler izlerim.

1|1
    0|0
  • sosyal olmak insandan anlamak demek ama bu demek değilki onlar olmak görüşünü belirtmene gerek yoktur her zaman çünkü desende anlamazlar ama sen anla düşün ilerle bir şekilde sosyal olursun hissedersin kendi çevreni bul sen kimsin netür arkadaş arıyorsun bizim oyun çevremiz var oyun oynadığım arkadaşlarla sohbet ediyorum okuldakileri dinliyorum bağzen onlar beni dinliyor tabi çoğu arkadaşını uzun süre görmeye bilirsin ama unutmamak en çok istediğim :D

0|1
    0|0
  • Sosyalizm anlamca zaten insancıl demek yanlışmı düşünüyorum yani iki insanın karşılıklı fikir alışverişi yapması bile bir sosyalliktir illa akşam cluba gidip içmekle veya avm avm boş boş muhabbetler edip iki kahve içip 100 tane kız kesmekle veya kızlar içinde bu böyle yani sosyallik dedin mi o konu uzar

0|1
    0|0
  • Insalarla konusmak. dinlemek ve onlara dogru yorum yapma ozelligi sosyallikdir

0|2
    0|0
  • ya sosyallikte çevrende olan aslında bir çok özelliğini yadırgadığın ama çıkarın olan insanlarla takılmaktır ötesi değil :D kimseyi samimi bulmuyorum yaşasın asosyalizm akımı :D

0|1
    0|0
  • Tesbitine dibi

0|1
    0|0
  • ray bradbury diyosa doğrudur agaa

0|1
    0|0
  • 3 5 çapulcunun bir araya gelip dışarda hava kararana kadar oturup hiç bişey yapmadan beklemelerine sosyalleşme diolar bizim Şu an burda yaptıgımız şeyede asosyalleşme diolar işte

0|1
    0|0
  • Kesinlikle doğru. Fahrenheit 451'i okumuştum. Kitapları yakıyorlardı. Gerekçeleri de kitapların insanları asosyalleştirmesi. Ama asosyallik kime göre neye göre :)

0|1
    0|0
  • İnsanlarla iletisim kurmaktir aslinda

0|1
    0|0
  • Fazlası zarar

0|1
    0|0
  • popülasyonda ki gezinti.

0|1
    0|0
  • okuma listeme ekledim kitabı sağolasın:)

0|1
    0|0
    • Güzel kitap:) Rica ederim.

• var be bro insanın kendini manevi ve cinsel açıdan tatmin etmesi lazım bir şekilde onun yolu da sevgiliden geçiyor:)

• Acı çekmeyi sever hale geldim ben. Sevilmesem de olur.

• Sosyal demiyor zaten sosyalist diyor ne adamsınız adadas

0|0
    0|0
  • Senden her lafa karışmani saçma sapan cümleler kurmani onları eğlendirmeni isterler ama bunu yüzüne söylemez yani niye sosyal değilsin derler

1|1
    0|0
Yükleniyor...