Kız erkek ayrımının çocukluktan belki farkında olmayarak yansıtılmasını özetleyen bu video hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kız erkek ayrımının çocukluktan belki farkında olmayarak yansıtılmasını özetleyen bu video hakkında ne düşünüyorsunuz?

4|4
18|6

En İyi Kız Görüşü

• Müthiş anlatılmış. Kimse dikkat etmiyo bunlara. bir zararı yok diyip geçip gidiyolar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir kızın fıtratına çalışmak ev geçindirmek ağır gelebilir, bu ağırlığı kaldırmaya daha uygundur erkek. Burada ayırım değil, eşitlik de değil elbet ama adalet işler. Erkek ev işi yapmasın, kadın çalışmasın elbette denilmemeli. Sadece erkek yapısı itibariyle çalışmaya daha uygun.

0|0
    0|0
    • Gelmez. Tek başına çocuklarına bakan analar var adamlar bırakıyo diye karılarını. O yüzden ağır gelebilir diye bir mevzu yok. Çok da iyi geçindirir kadın evini. Çalışmak ağır iş değil sadece. Beyin gerektiren işler de vardır. Erkek tabi tüm işi yapsın denilmiyor. Ama işin ucundan tutup yarı yarıya yapılmalı.

• @Pırtıl Gelmez demek çok net bir cevap değil mi? Hani öyle bir kadınsın ve bu cevabı verdin desem değil de. Kocalarının bıraktığı kadınların başka çaresi yoktur. Bahsettiğim şey yapamaz değil zaten, sadece erkeğe göre daha ağır gelir. Erkeğin üstlenmesi daha doğru dedim. Yarı yarıya da yapılmalı yardımlaşmalı katılıyorum son cümlene de.

• 6 dakikam boşa gitti :/

0|0
    0|0
  • ee ne varki bunda olması gereken bu zaten aslan oglum nazlıkızım da napak herkez görevini yapcal erkek evi temizleyip bulasıgımı yıkasın kız evimi gecindirsin napayım benmi cocuk dogurıyım ne istiyonuz

1|0
    0|0
    • iyi misin? bişey istiyoruz diyen mi oldu sana

• @matrakci Eee? O zaman bir sorun kalmadı değil mi? Yeri geldiğinde sen yaparsın yemeği çamaşırı , yeri geldiğinde eşin değil mi abicim?

• @BgmBğr sorma cok şimardı yemekleri hep bana yaptırıyo neymiş elim cok lezzetliymiş bulasıgıda makinaya atıyo bitti ooh asıl biz maduruz bee hey gidi hey camları bile bana sildiriyo :-(

• maalesef oyle

0|0
    0|0
  • Bakarız bir ara

0|0
    0|0
  • Yapcak bişey yok. Kim bilir belki sende bende böyle öğretecez. Toplum alıştı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• İnsanın büyük oranda kişiliğini oluşturan yaş 2-6 yaş ve bizim toplumumuzda çocuğun bu verimli yılları heba ediliyor. Erkek çocuğa hadi oğlum göster amcalara pipini deniyor. Gösterince aslan oğlum oluyor. Kız çocuğu beline çaput bağlayıp dans ediyor alkış tutuluyor. Ama aynısını büyüyünce yaptığında eşek kadar çocuk oldun diye azar işitiyor. Büyüdüğünde yapmasını istemiyorsan küçüklülten öyle eğit. Nedir bu dengesizlik?

3|1
    0|0
  • Bazı noktaları evet doğru ama bazı noktalarda artık uniseks olalım mesajı verildiği için o noktalara katılmıyorum.
    Cinsiyet arımları vardır ve bu özellikler kişiye özeldir.

1|0
    0|0
  • Ne yazık ki bu ayrımlar öylesine kanıksanmış ki kimse bunun için bir şey yapmıyor 😕

1|0
    0|0
  • Görüşüm şurda dursun sonra izlicem 😄

0|0
    0|0
  • Kimse evlenmesin, çocukta yapmasın

0|0
    0|0
  • Harika.

1|0
    0|0
  • Küçüklükten beri erkek üstün diye aşıladılar.

1|0
    0|0
  • animasyon güzelmiş beğendim :)

1|0
    0|0
  • Genel olarak dogru ama bazı yerlerde de çpk abartmış ne var yani oğluma aslan oglum desem veyahut kızıma pembe giydirsem bunlar işin abartı boyutu olmuş ama genel olarak dogru

1|0
    0|0
  • olması gerekende bu zaten kızlarında erkekelerinde görevleri farklıdır kızı kız yapan erkeğide erkek yapan kurallar bunlardır. bence böyle olması daha iyi ama ailenin yapıpta yapmıyorumu savunması kötü

1|0
    0|0
    • Böyle olması daha iyi derken? Bir şirket yönetmek varken evde kocana hizmet etmeyi mi tercih edersin?

• Ben en çok ezilmeyi seven kadınlar acımıyorum. Evde kadın ve erkek çalışsa da tüm işleri yapan yine kadın oluyor. Kölelik tekrar gelse de bu şekilde düşünenleri köle yapsalar keşke.

• Çok güzel bir video!

1|0
    0|0
  • izleedim aynen öyle

0|0
    0|0
  • Ayrım daha TC kimlikler verilir verilmez başlıyor anlayacağımız.

0|0
    0|0
  • Çok güzel özetlemiş

0|0
    0|0
  • Harika olmuş gerçekten

0|0
    0|0
  • Biz böyle el bebek gül bebek büyümedik nerden bilelim eskiden böyle seyler yoktu

0|0
    0|0
  • GAYET GÜZEL ELLERİNE SAŞLIK

0|0
    0|0
Yükleniyor...