Evrensel müzikler listesine islami muziklerde girdi girmesinede asıl sorun şu?

Bu "müzikler" de ( bana göre muzik) geçen Allah isminde dans ediyor bazı kesimden "mumin" kardeslerimiz , kullanılan enstrumanlarda kalk oynayın tarzdan bunada zemin hazırlayan müzik piyasası elbette , ellerinden gelse müzik listelerinde fenomen olmak
uğruna daha neler yapacaklar merakla bekliyorum doğrusu 😊?

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• İyi de mesela, Davud'un ezgileri olayini hiç duymadin mi? (Zebur)
    Ya da Bahailerdeki ezgiler, çalgilar eşliğinde Tanri'yi anmak? (Kitab-i Akdes)
    Tevrat'ta ki ezgiler olsun, Eski Türklerin veya günümüzde yaşamaya devam eden şamanlarin, Tengristlerin çalgilarla, davullariyla Tanri'yi yücelttiklerini. Bunlar anormal şeyler değil. Tanri'yi ezgilerle yüceltmek, onun için dans etmek. Evren bile onun için dans ederken, ritim tutarken.

0|0
    0|0
    • Ben muzige bisey söylemedim farkindaysaniz, orada benim doğru bulmadığım nokta bu tur muziklerde raks etmeleri , Allah deniyor her nakaratinda..!

• Biz şaman davulu kullaniyoruz.
      Yanliş olan bir şey yok, her kesimin çalgisi kültüreldir. Ritimler ve çalgilarin her biri farkli frekanstir Tanrı'ya göre.
      Mesela bizdekinde şaman davuluna 3 kere hızlı vurup 1 kere vurmak şifa diyelim ve bu yavaş olsun. Ya da sabit bir ritim olur, derin transa geçmek için.

• 😊😊 bu da sizin fikriniz bana göre doğru değil ben ki sesli zikire bile muhalefet biriyim , inanç icte yaşanır bana gore

• Tesettür modası da bundan geride kalmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...