Yobaz Bir Şehirde Okuyunca Cumhuriyetin Kıymetini Anladım, Benim Gibi Olan Var Mı Aranızda?

Hangi şehir olduğunu söylemeyeyim, alınan arkadaşlar olabilir. Tabi iyi insanlar da var burada ama genel olarak yobazlık hakim. Eskiden öyle pek Atatürkçü, Cumhuriyetçi biri değildim ama buradaki insanların vahşi, kaba saba davranışlarını ve cehaletlerini görünce Cumhuriyetin ne kadar önemli olduğunu anladım. Hatta yaşadığım kültür şokunu anlatan bir roman da yazmak istiyorum. Bundan sonra bu ülkenin daha çağdaş, daha medeni bir ülke haline gelmesi için mücadele etmeye karar verdim. Çünkü bu kavramların önemini okuduğum bu şehirde çok iyi kavradım. Öyle işte, içimi dökmek istedim. Görüş belirtmek isteyen olursa buyursun.

Güncellemeler:
Amacım halkı aşağılamak değil. Sadece bulunduğum şehirde yobazlığın, cehaletin, Ortadoğu kültürünün egemen olmasından dolayı duyduğum üzüntüyü dile getirmek istedim.
Ve çağdaşlaşmanın hiç de basit bir kavram olmadığını, son derece hayati bir mevzu olduğunu anladığımı belirttim.

0|1
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Biri de demiyor ki yozlaştığımız için böyleyiz diye. Ancak şehirleri karalayın, vatanı, milleti, tarihimizi, kültürümüzü karalayın...

0|0
    0|1
    • Şehir belirtmedim dikkat ettiysen. Asla milletimizi karalamıyorum ama yobaza da yobaz derim arkadaş. Ben ülkesinin ilerlemesi için çabalayan biriyim.

• Benden başka konuştuğun kimse yok anladigim kadarıyla 😅

• Arada bir sevdiklerimle konuşup sonra tekrar gelip seninle polemiğe giriyorum.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• ben bu sabah 5 dakika geç kaldım diye kaldım üniversite 2. sınıfım. cemaat ayrımı kadın erkek ayrımı tesettür ve açık kız ayrımı ancak ayrım yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Biraz haklısın. Hangi şehir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...