Arkadaşlar bir bakar mısınız?

kız arkadaşıma 150 tl para verdim. öğrenciyim ve günde 5 tl yani haftalık 25-30 tl dşında bir harçlık almıyorum yol parası yemek parası derken gidiyor. durumumuz çok iyi değil. 1. buçuk ay oldu vermedi çok yakın arkadaşımdı hep bir bahane buldu.. aramı 150 tl için bozmak istemiyorum ama çok sıkıştım artık idare edemiyorum yarın arkadaşlarımla onun yüzünden dışarı çıkamıcam vericeğini söylemişti vermedi bu günde. ve bidaha çıkma imkanım bazı sebeplerden dolayı aylar sonra olur anca. zor zamanlarım için sakladığım paraydı. vermiyor ne yapmalıyım?

Güncellemeler:
kendisi günde 15-20 lira harçlık alıyor
gezmek için istedi birde. kendi keyfi için harcadı. haftalardır ben sıkıştım yarında ben gezemicem. günde 5 lira atsa 1 ayda verirdi. durumu var verebilirde. biriktiriorum diyo ama ben yarına almam lazım onu

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşlığını kes
    herkezle arkadaş olma

1|0
    0|0
    • daha kimseyle arkadaş falan olmak istemiyorum ya

• doğru insan türkiyede azdır
      yüzde 20 diyelim
      yani tahminimce her 10 kişiden 2 si sözünde durur
      sağlam 1 2 arkadaşın olsun yeter
      çalıştığın iştede maaşı değil
      az kazanıp helal kazanca dikkat et

• Aynen teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

• o kız senin gerçekten yakın arkadaşın olsaydı o parayı zamanında öderdi.150 tl hiçte düşük bir miktar değil çünkü sen öğrencisin ve kendi paran yok. Birdaha kimseye 150 tl değil 20 tl bile verme. Param yok demeyi bilin. O parayıda sen artık baya zor alırsın

1|0
    0|0
    • ailesine giderim gerekirse. ve bir iğne bile vermem daha. bu gün bşka bir kızdan 50 kuruş istedim vermedi bir kız, benden de sürekli alır alır getirmez 1-2 lira alır vermez. ben 50 kuruş alsam ertesi gün veren bir insanım. veriyim ki yüzüm olsun yüzüne bakmaya veya birdaha olurda istersem diye. daha bir iğne vermem kimseye.

• bundan sonra asla para verme ona

• asla vermem konuşmayı kesicem.

Erkekler Ne Diyor 10

• Bu sana ders olsun o zaman.. Hiç kimseye hiç bir nedenle bundan sonra borç para verme sakın. Aran bozulacaksa bozulsun ama o parayı al ondan muhakkak. Parası yoksa taksitle ödesin şıllık. Onu da yapmazsa kumbarasını bozdursun. Mutlaka 150 eder.

1|0
    0|0
    • ailesine kadar gidicem yoksa. çünkü beni zora sokuyor o beni düşünmüyor

• Onun fiyatı bu kadar ucuzmus. Belki de 50 liraya bile çökecekti bu kalitesiz.

• terbiyesiz gerçekten

• yapacak bısı yok vermedıkten sonra kanks

1|0
    0|0
    • varda büyütmek istemiyorum olayı..

• Arkadaşın pek de iyi bir arkadaş değilmiş..
    Paranı geri istemek dışında sohbetini kes bence..

1|0
    0|0
    • öyle yaptım. parayı aldıktan sonrada konuşmıcam karar aldım.

• Yüzüne yüzüne söyle küçük bir meblağ değil almalısın bir daha da vermezsin

1|0
    0|0
    • daha konuşmıcam karar aldım. beni böyle zora sokan biri arkadaşım olamaz. maddi durumum iyi değil lafına güvendim. istese bulur parayı

• Dost ile ye iç alışveriş etme demişler

• kesinlikle doğruymuş..

• Olmadığından bulamadığından veremiyorsa az daha sabret, keyfi vermiyosa söyle iste parayı

1|0
    0|0
    • sürekli bahane buluyor topladım parayı öye oldu böyle oldu.. istiyorum biriktiriyormuş ben o kadar bekleyemem..

• inşallah teşekkür ederim

• Rica ederim

• Vermeseydin.

1|0
    0|0
    • haklısın daha vermem zaten. kime iyilik yaparsam kötülük buluyorum.

• Kimseye kolay kolay borç verme.

• daha bir iğne vermem. 50 kuruşa bile yok diyen insanlara para vermişim başkalarından bahsediyorum. benden para istiyorlardı veriyordum. 50 kuruş nasıl olmaz..

• 150 tl için arkadaşınla aranı bozmayabilirsin. ama ARKADAŞINLA. arkadaş arkadaşı zor duruma düşürmez

1|0
    0|0
    • bende böyle düşünüyorum o yzden sert çıkışıcam. sonuçta durumum belli ve sadece annem bakıyor bana.

• açmadı telefonumu

• tamam. merak ettim bekliyorum haberini

• 1 bardak su.

1|0
    0|0
  • İyi paraymış mafyayla anlaş alsınlar 100 10 komisyon karşılığında

1|0
    0|0
    • mafyanın kendisi olurum falan diyormuşum şimdi alsdalsk

• Yok olmaZsin sen sende benim gibi borć verip geri isteme utanıyorsun

• biz istemeye utanırız onlar utanmaz :)

• Bence sil defterden versin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İste

1|0
    0|0
  • Buraya yazdıklarını ona anlat

1|0
    0|0
  • Bilemiyorum tekrar istemeyi dene sıkışık olduğunu söyle

1|0
    0|0
  • İsteyeceksin

1|0
    0|0
  • İste. Sonucta ogrencisin sende. Lazim oldu de. Bunun icin darilmaya hakki yok zaten

0|0
    0|0
    • diyorum yok diyor. bana lazım ama biriktiriyormuş bekleyemem o kadar kç haftadır biriktiriyor hep ama lafa gelince bahane..

• Yavas yavas ode de. Biraz sık onu o zaman utanır verir.

• 2 aydır süre tanıyorum yavaş yavaş değil ne zamana kadar yavaş ödicek

Yükleniyor...